Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A barikad.hu egy legutóbbi...

A barikad.hu egy legutóbbi videója szerint (a politikát mellőzzük! ) az ilyen korúaknak nincs kialakult jővőképük, nem akarnak családot. Szerintetek ez mennyire igaz, s hogyan lehetne rajta változtatni?

Figyelt kérdés
Gondolkodtam azon, hol tegyem fel ezt kérdést, mert 18-20 éves fiatalokról, nem annyira kamaszokról van szó, de akkor gondolom, rájuk is vonatkozik.
2009. szept. 2. 16:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Már hogy lenne kialakult jövő képük, amikor egyrészt mindig csak válságról, munkanélküliségről beszélnek a médiában , az utcán, az iskolában...Meg a másik, hogy nagyon kevés felelősségteljes, komoly család van, amelyik alapot tud adni az elképzelésekhez. Mindenki hibás. Buta a tanár, buta az osztályfonók, semmit nem hoz az iskolából... pedig nem ez lenne a lényeg, hanem az, amit otthon lát, illetve az ,amit hoz. Ha ott bíznak benne, akkor van egy fiatalnak jövőképe.

2009. szept. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Senkinek sincs ebben az országban jövőképe.

Álmok vannak, mindenki mondja hogy ő majd közgazdász lesz, informatikus, tanár... és még sorolhatnám de én nem nagyon ismerek olyan fiatalt(20-30éves) aki felsőoktatásban tanult és a szakmájában el tudott helyezkedni.

2009. szept. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hát, én is úgy vagyok, hogy van egy matematikus diplomám, de azzal csak egy évre szólóan találtam állást, most pedig matektanárnak tanulok. Viszont körülnéztem, és láttam, hogy így már egyáltalán nem lehetetlen, hogy végzettségemnek megfelelően el tudjak helyezkedni.
2009. szept. 3. 13:17
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
attól függ mi a jövőkép. Tényleg sokan 19 évesen azt se tudják mit csináljanak de előbb utóbb rájönnek mi is lesz az igazi. Néhányan meg azt is tudják már 10 évesen és végül azok is lesznek. Emberfüggő és nincs többség.
2009. okt. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!