Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Erőltessem vagy inkább ne?

Erőltessem vagy inkább ne?

Figyelt kérdés
A fiam 10 éves és szinte soha semmiben nem akar részt venni. Se farsang se ilyesmi. Nem hajlandó semmilyen szakköre járni és még focizni sem. Most be tudnám íratni egy karate tanfolyamra amit én nagyon szeretnék, de ő persze nem. Nem tudom mit csináljak, úgy gondolom rá tudnám venni nagy nehezen és esetleg meg is szeretné, de vajon megéri-e rá erőszakolni a saját döntésemet. Hogy látjátok? Én nem nagyon szoktam rá erőltetni semmit, de most úgy gondolom a karate vagy legalábbis a sport kellene neki. Adna neki kis önbizalmat, le vezetné a feszültséget sportolna és talán később még meg is védhetné magát. Elsősorban olyanokra lennék kíváncsi akiknek hasonló beállítottságú a gyermeke.A kamaszok véleménye is érdekel, ti hogy látjátok? Van értelme ha szülő erőltet valamit?
2009. szept. 4. 14:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

10 éves, jó lenne, ha tényleg megszeretne valamit, mert 4-5 év múlva semmi nem viszi majd el a gép és a disco mellől.

A karate jó, bár kicsit erőszakos (nem tudom milyen beállítottságú a fiad, nem tűnik túl erőszakkedvelőnek), ajánlanék inkább védekezésre épülőt (a francért se jut eszembe a neve), vagy olyat, ami a finommozgást építi.

Esetleg valami tánc? Nem tudsz beszervezni egy lányt, ha ő kéri, hátha..

De lehet akármi, úszás (hordd el hétvégente, hátha megszereti), sakk, fallabda, tenisz, ha megtehetitek lovaglás..

Mondd el, hogy azt választ, amit akar, de jövő szeptemberig tegye meg, mert mozogni kell. Próbálja ki, ha nem tetszik, 1-2 hónap után választhat újat.

2009. szept. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Két hétig jártunk úszásra a nyáron hogy megtanuljon úszni de a második héten már alig akart menni. Évek óta mondom hogy válasszon valamit, a tánc is szóba jött de nem akar semmit. A legjobban az dühít hogy nem tudja megmondani miért csak egyszerűen nem akar és kész. nagyon nehezen barátkozik lehet ez áll a háttérben. Vidéken vagyunk nem sok a lehetőség, a karate egy közeli kis városban van Pécsen lehetne még más sport, de az messze nekünk.
2009. szept. 4. 17:34
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem tűzz ki neki valami jutalmat. Persze nem éépen ez a jó hogyha a gyermeked a jutalomért csinálja, de ez ösztönzi őt arra hogy csináljon valamit, és ezt a valamit jól csinálja. Például: rendezhet a bowling-partit a haverokkal, stb.


MEg ha már ugyis elkezd járni, akkor az első napokban összeismerkedik a csapattársaival, és ha már lesznek közöttük olyanok, akikkel nagyon jóban van, akkor már csak azért is hogy találkozhasson a barátaival, már csak azért is járni fog :)

2009. szept. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
43%

Szerintem NE erőltetsd, mert engem is erőltettek 9-10 éves koromban tánc-ra, és nagyon utáltam mert elvette az időmet!

Ez csak ebben a korban fog lenni, 13-14 korától már nem fog otthon kuksolni, elmegy majd a haverokkal,csajokkal, és abban a korban méginkább nem kell majd erőltetni mert akkor egy idő után meg fog utálni téged! Hagyd rá, az ő döntéseiből, és hibáiból fog tanulni és nem abból ha erőlteted mindenre!


11/F

2009. szept. 5. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nincs amúgy valami, amit szivesen csinál? Mert abba az irányba kellene menni. Lehet, hogy szivesebben zenélne, vagy olvasna, ha inkább ilyen magánakvaló gyerek. Lehet, hogy a sport meg ezek a közösségi aktivitások nem neki valók, de mondjuk kézművesszakkör igen. Miből jó suliban, mi érdekli leginkább, valahogy ezt próbáljátok kideriteni.
2009. szept. 5. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Kézműves szakkör van a suliban az nem érdekli és sajnos semmi más sem. Egyszerűen nem akar semmit. Ha rajta múlna egész nap csak tévézne vagy gépezne, de azt nem engedem. Amúgy mindenből négyes vagy ötös. Olvasni is csak azt ami kötelező vagy esetleg a Scooby doo-s könyvek.

Eddig abban maradtunk erőltetés nélkül hogy elmegyünk és meg nézi, aztán majd meglátjuk. Nagyon szeretném ha tetszene neki és járna rendszeresen.

2009. szept. 5. 11:02
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Rám szabályosan rám erőltettek mindent, de ezért most már csak hálás vagyok a szüleimnek. 4 éves koromtól vittek uszodába, pedig nagyon utáltam (maradt is egy képem a dologról amikor bőgve "úsztatnak":D). Aztán általános suliba olyan helyre irattak, ahol nyelvi és sport tagozatos osztályba tettek. Kosaraztam és úsztam továbbra is, mindkettőt versenyszerűen, 3.-tól igazoltan. 6.-ra teljesen ellustultam, az úszást ott hagytam, kosarazni sem kosaraztam már igazolt csapatban csak hobbi szinten, viszont beleszerettem a röplabdába és az atlétikába így azokat is elkezdtem. Most 19 vagyok, igazán nem sportolok semmit, mert nincs rá lehetőség, néha eljárok futni, de ennyi. Nagyon sajnálom, hisz a röplabdát azóta is imádom. Viszont tudom hogy ha akkor nem erőltetik a szüleim a sportot, akkor lehet hogy sosem érdeklődtem volna utána. Írasd be, járjon egy darabig, aztán ha úgy látod nagyon nem tetszik neki még mindig kiszállhat. Ha szeret gépezni, akkor esetleg nincs informatika szakkör a suliban? Ott még nagyon barátkozni sem kell hogy jól érezze magát az órák alatt, még is tanulhat valami hasznosat. Lehet feszélyezve érzi magát, mert nem tudja hogy nyisson a többi gyerek felé. Esetleg beszélhetnél pár osztálytársának a szüleivel, hogy csinálhatnátok együtt valamit hétvégén, vagy valamelyik barátjával járhatna sportolni valamit, az ilyenek még is ösztönzik kicsit, és meg is tanul kommunikálni.
2009. szept. 6. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is az a véleményem, hogy semmiképpen ne erőltess semmit. Ha nem akar, ne járjon semmire. Ő nagyon jól érzi magát otthon veletek, ez azt bizonyítja, hogy jó szülők vagytok, megteremtitek a biztonságos családi légkört amit ő nagyon szeret és jobban érzi magát otthon veletek mint akármilyen edzésen vagy szakkörön. Vannak ilyen gyerekek, ezt el kell fogadni. A párom is ilyenfajta gyerek volt, csendes, kissé visszahúzódó, nem az a tipikus barátkozós, jobb szeretett otthon eljátszani magában vagy 1-2 barátjával mint focizni járni például. Az anyja nagyon erőltetett rá mindenféle hobbit, még balettra is beíratta, pedig a gyerek nem akart járni. Most 28 éves, de a mai napig nevetnek rajta az egykori osztálytársai, ismerősei hogy balettozott. A túlzott jó akarással nagyon el lehet venni a gyerek kedvét.

Ha mindenképpen azt szeretnéd, hogy mozogjon (ami kell is) akkor inkább valami otthoni sportot találjatok ki. Például ha van kert ott teniszezhet, focizhat apával, vagy kergetőzhet a testvérével ha van neki. Ha ez nem megoldható akkor járjatok el közösen a családdal sportolni, akár hétvégenként vagy 2 hetente, úszni, futni, kosarazni, terem focizni, télen sítáborba stb. Szerintem könnyebben rá lehet őt venni a sportolásra ha veletek együtt csinálhatja és nem kizárt, hogy így megtetszik neki valamit annyira, hogy gyakrabban szeretné csinálni és talán még edzésre is eljárna. Ezzel szerintem megjöhet a kedve valamihez. A lényeg, hogy ne küldjétek mindenáron, mert ha úgy kell járni valahova az embernek, hogy nem szívesen megy akkor az csak szenvedés.

Remélem tudtam segíteni. :)

2009. szept. 8. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%

Engem is erőszakkal kellett elküldeni egy judo-táborba anno, hogy legalább nyáron csináljak valamit. Szeptembertől elkezdtem járni az edzésekre, 3évig tartott. Azon a bizonyos nyáron nagyon haragudtam édesanyámra, de neki lett igaza.

Szerintem egy gyereknek - lévén gyerek - nem mindig csak azt kell csinálnia, amihez kedve van. Sportolni kell, sportolni jó. Ha nem tanítod meg neki valahogy a kitartást, ne számíts(on) nagy sikerekre felnőtt korában...

2009. szept. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek a válaszát. Számomra mindegyik hasznos volt.
2009. szept. 8. 14:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!