Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők ti tudtok az iskolai...

Szülők ti tudtok az iskolai vizsgálatokról? Szerintetek mikortól, milyen vizsgálatoknál kellene az orvosoknak, iskolának már szülői belelegyző nyilatkozatott kérnie?

Figyelt kérdés
A gyerekek nemiszervét érintő vizsgálatokról,a meztelen vizsgálatokról mi a véleményetek?Nem kellt bennetek felháborodást?A gyerek érzésébe belegondoltok,átbeszélítek vele?Magatokkal szemben is korrektnek tartanátok ha az üzemorvosi vizsgálatba is bevezeténék ezen vizsgálatot?
2013. febr. 10. 19:09
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Mind két nemre gondolok a gyerekeknél.Mert sok kamasz írta le a negatív élményeit,van aki több 10 éves távlatból.Szerintetek meddig mehet el egy orvos és mirkotól kellene kikérni a szülő véleményét is?
2013. febr. 10. 19:10
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Iskolai vizsgálaton miért vizsgálnák a nemi szervét?

Nem jártam régen iskolába de nálunk ilyen soha nem volt csak oltás, magasság, vérnyomás, látás vizsgálat volt.

2013. febr. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Mert most már sok helyen van,fiúknál fitymát és a heréket nézik,lányoknál ritkábban de van hogy a szeméremajkakat megnézik.Szerintem azért ez már túlzás.Van ahol csoportosan vizsgálják őket,egymás előtt,egyszerre akár 3-4 gyerek szemeláttára,van hogy előre közlik velük,hogy az orvos elé már meztelenül kell bemenniük és az össze vizsgálat így zajlik,utóbbi kettő ritka de többen is írtak erről.
2013. febr. 10. 19:21
 4/14 A kérdező kommentje:
Amit írtál kedves válaszoló az teljesen érthető vizsgálat szerintem,de amiket én írtam szerintem azokat csak szülői engedéllyel szabadna elvégezni,és csak egyesével.Nem szabadna magától érthetőnek venni hogy orvosként ezt megcsinálhatja és a gyerek érzését teljesen tekintet kívül hagyni,megalázni,vagy más előtt,vagy alaból ha még egyesével is akkor sem szabadna meztelenül vizsgálgatni.Sok gyerek írt már hasonló kérdéseket és a szülőkre lennék kíváncsi ők hogyan gondolják.Nem kellene a gyerekük ezen éltébe is beleszólni,és arra törekedni hogy a gyerekük ne kerüljön ilyen helyzetbe.
2013. febr. 10. 19:25
 5/14 A kérdező kommentje:

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__nok-egeszsege__39830..


Itt is találtam egy hasonló kérdést.

A szülőknek azért bele kellene szólniuk a vizsgálatokba,nyilatkozni,élni a jogaikkal hogy meddig mehet el a gyereküknél egy orvos.A gyerekek érzéseire is oda kellene figyelni.Azért szülői hozzájárulás nélkül bizonyos területeken ne vizsgálodjanak már.Kellene egy határt szabni.

2013. febr. 10. 19:30
 6/14 anonim ***** válasza:

nálunk volt egy vizsgálat,csak öv felett kellett levetkőzni.

nem örültem túlzottan neki, mikor tesi előtt közölték,hogy ne csináljunk semmit hanem húzzunk fel az orvosiba.

túlélhető volt, nem vagyok kifejezetten szégyenlős, de a bugyim nem lettem volna hajlandó levenni...

közöltem volna,hogy nem, ha annyira fontos a vizsgálat a nőgyógyászom elvégzi...

17/L

2013. febr. 10. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 slora ***** válasza:

Te jó ég ilyen vizsgálatok is vannak?Még nem is hallottam róla...

Én most vagyok nyolcadikos,nekünk a gerincünket vizsgálták meg,hogy nincs-e gerincferdülésünk.Ehhez le kellett venni mindent felülről.De mi egyesével mentünk be,amíg meg nem vizsgáltak minket, addig kint vártunk az előtérben.Értelemszerűen először voltak a fiúk,ők aztán felmentek az osztályba és utána jöttünk mi, lányok.Egyik osztálytársam megkérdezte a doktornőtől,hogy a mellünk növekedését is vizsgálják-e,mármint,hogy minden rendben van-e vele,de a doktornő azt mondta,hogy ő nem tud külön ilyen vizsgálatról.Szóval csak látás,pulzus,súly,magasság mérés volt nálunk.Remélem nem lesz ilyen gimiben...

14/L

2013. febr. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Én nem tudok ilyen jellegű vizsgálatokról. Felnőttem ezek nélkül, nem is olyan rég jöttem ki a sulikból. A fontosságukat értem, az egészséges fejlődés nyomon követése lehet fontos, főleg, ha amúgy nem járnak orvoshoz a gyerekek. Valóban korrektebbnek tartanám, ha egyesével vizsgálnák őket. De azért drámázni sem kell emiatt, szerintem.
2013. febr. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én is 8-os vagyok (14/L), nálunk általános e.ü. vizsgálatnál végig ruhában vagyunk, csak a gerinc vizsgálatánál kell levenni a melltartót. Mi 4-5 fős csoportokban megyünk az orvosi szobába, és végig úgy vizsgálnak minket. Egyébként úgy gondolom, hogyha valami nem kötelező vizsgálat és nem ezzel az orvossal akarom megcsináltatni, akkor megmondom, hogy engem ne vizsgáljon meg, majd megoldom magán úton. Ennyi. Mert van beleszólásom abba, hogyan vizsgálnak meg. Szerintem igazad van, viszont kicsit már túldramatizálod a dolgot. Azért a legtöbb iskolaorvos nem ferde hajlamú, hogy a diákok nemiszerveit vizsgálgatva élvezkedjen. Ha pedig mégis, minden gyereknek van szája, tud szólni, hogy ő ezt nem szeretné.
2013. febr. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Nem dramatizálom túl,de igen sok esetről lehet hallni,és bizony egy általános iskolás gyerek nem meri még kinyitni a száját és szólni,és a szülők meg nem igen néznek körül abban a témában,hogy a gyerekeknél milyen vizsgálatok vannak,mire nem kötelezhetik őket,vagy milyen oltásokat kapnak.Itt ferde hajlamról senki nem beszélt,de vannak vizsgálatok amik már igen is túlzás számba mennek és eléggé sértőek.Pár hónapja pl az egyik rádió adón ment beszélgetés orvosok között az oltásokról is,hogy még mindig kapnak a gyerekek olyan oltásokat amiket más európai országban,amerikában is rég eltöröltek,mert mellékhatásai vannak és arról is beszélgettek hogy nem jó a túl sok fölösleges oltás,mert az immunrendszert gyöngitik le,sokkal több oltást adnak a gyerekeknek mint más országokban.


Nem hinném hogy túl dramatizálnám,hidd el nálatok az osztályban is van jó pár lány aki nem szeretne egy száll cicibe lenni a többi osztálytársa előtt,90%-unk ilyen,a felnőtteknél is,hiába írod csak gerinc vizsgálatnál kell levenni a melltartót,de azt is leírtad,4-5 lány megy vizsgálatra be egyszerre,tehát kb mindent látnak és elég kellemetlen sokaknak,még ha más előtt nem is vallják be és ez más helyeken is így van,aztán beszéljünk arról is hogy egyszerre egy gyereket tud az orvos megvizsgálni,attól hogy ott áll még 4 a hátad mögött attól nem lesz gyorsabb a vizsgált,viszont kellemetlenebb lesz az már biztos.Szerintem a te osztályodból és más osztályokból is a legtöbb gyerek egyenkénti vizsgálatot szeretne és azt hogy csak annyira és annyi időre kelljen levetkőzni amire valóban szükség van,csak nem mernek szólni.

2013. febr. 11. 18:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!