Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mivel vegyem rá a szüleimet,...

Mivel vegyem rá a szüleimet, hogy új telefont vagyenek szülinapomra?

Figyelt kérdés
amit kinéztem az úgy kb 60.000, szerintük ez túl sok (szerintem se olcsó,de nekem tetszik, és ebben az árkategóriában az egyik legjobb),másik lehetőségként kértem egy kb 40 ezrest, de még az is sok volt. Hogy vegyem rá őket,hogy vegyenek újat? A régi szinte már semmit se tud és kb 2 éves, és már jó lenne egy androidos teló 16/F
2013. márc. 4. 17:48
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Nyáron dolgozzál,és adj bele
2013. márc. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

2 éves telefont akarsz lecserélni? :D Nekem 4 éves van, és meg se fordult a fejemben az, hogy újat vegyek. Tudom hogy a szüleim nagyon sokat dolgoznak, elsősorban azért hogy legyen étel az asztalon, a telefon és a szórakozási lehetőségek a másodlagos dolgok. Tegyük fel, hogy a szüleid ezer forintos órabérért dolgoznak, mint az én szüleim, számold ki, hány órát kell dolgozniuk azért mert te meguntad a régi telefonod? Ugye milyen sokat?

Szerintem egyezz ki a szüleiddel abban, hogy például egy mosogatásért kapsz 100 forintot. Vagy egy ötösért az iskolában. Ha látják hogy igyekszel, lehet hogy nyárra megkapod vagy ilyesmi. Legalábbis nálunk ez a rendszer van, ha valamit akarok azért nagyon kell güriznem.

2013. márc. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Jön a nyár, elmész dolgozni es megveszed te. Vagy legalább a felet kifizeted.
2013. márc. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Ad nekem a régit :D enyém 2008-as.


Szerintem is túl sok, ez egy havi fizetésem (60e)... Már elég nagy vagy, nyáron menj el dolgozni és vedd meg magadnak. Sokkal jobb érzés lesz mintha a szüleid vennék meg és jobban megbecsülöd, mert tudni fogod mennyit kell érte "szenvedni". Én mikor 16 voltam egész nyaramat végigdolgoztam.

2013. márc. 4. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy ilyen telefon az igényed, akkor keresd meg rá a pénzt és lesz, szerintem extra nagy pofátlanság, hogy a szüleidtől kéred. Örülj neki, hogy vettek neked egyet, amit tudsz használni. 2,5 éve dolgozom, mégsem veszek ennyiért telefont, mert teljesen megfelel a 2 éves, akkor 15000-es telefon. A szüleid helyében tuti nem vennék neked új telefont, csak ha a régi tönkremegy és akkor is olcsóbbat.
2013. márc. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
én is gondoltam,hogy elmegyek valamilyen nyári diákmunkára, és bele is adnék valamennyit, mert nekem is van pénzem, csak épp nem annyi amiből meg tudnám venni magamnak
2013. márc. 4. 18:23
 7/19 anonim ***** válasza:
Ismered azt a közmondást, hogy: " Addig nyújtózkodj, ameddig a takaród ér." ???
2013. márc. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
92%

Teljesen igazuk van a szüleidnek. Van egy működő, 2 éves telefonod, miért adnának ki 40-60 ezret egy másikra? Fizetik a kajádat, a szállásodat, ruháidat, meg még egy csomó mindent, legyél hálás nekik ezért. Nem tudom, mennyit keresnek a szüleid, de 60 ezer forint az sokaknak kb egyhavi fizetése... Egyszerűen nincs jogod ezt kérni, sőt pofátlanság is.

Én 23 éves vagyok, az első telefonomat 13 évesen kaptam, ez 4 évig tartott ki, aztán mikor elromlott, kaptam újat. Azt sajnos 2 év után ellopták, így 19 évesen kaptam másikat, de a felét én fizettem (kb 18 ezres telefon volt). Azóta is ez a telefonom van. Nem okos, nincs rajta net, de legalább nem azt nyomogatom a nap 24 órájában, csak akkor veszem elő ha tényleg szükségem van rá.

Soha eszembe nem jutott volna a szüleimtől ilyen drága telefont kérni, égett volna a pofám rendesen...

2013. márc. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
89%

Nem semmi igényeid vannak. Bár lehet én vagyok maradi, mert nem érzem gáznak, hogy nem androidos a telefonom, sőt a férjem-é sem az, pedig vezető beosztásban dolgozik, tehát a saját béréből simán ki tudna fizetni egyet.

Kezdj el dolgozni, spórolni, gyűjteni, és előbb utóbb összejön rá a pénz. Ha nem a szülinapodon, akkor két hónap múlva vagy később, de a világ nem fog összedőlni. Igazat adok a szüleidnek, én sem venném meg a helyükben. 16 évesen kicsit túlzás még egy 40.000 Ft-os telefon is, és egy 2 éves készülék még bőven működőképes. Nem ettől leszel értékes ember, ez csak sallang.


Ha nem tudsz élni nélküle, akkor ülj le a szüleiddel beszélni, és kérdezd meg mi az ára? Jó tanulmányi eredmény,extra házimunka, külön munka? Azt azért ne várd, hogy csak úgy puszira az öledbe pottyantanak egyet.

2013. márc. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Nekem egy Nokia 7020-as van. Nyáron lesz 3 éves, de eszemben sincs lecserélni amíg működőképes.
2013. márc. 5. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!