Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Normális, ha ennyire ragaszkod...

Normális, ha ennyire ragaszkodom az általam felállított 'szabályokhoz'?

Figyelt kérdés

Hétköznap reggel (ha suli van) muszáj meginnom egy bögre kávét, és két szál cigit elszívnom itthon. Reggel, suliba menet zenét hallgatok, cigizek, és mindig egy megadott úton megyek. 'Nem úgy' indul a reggelem, ha valakivel megyek suliba, vagy kocsival visznek. Ugyan ez a helyzet hazafelé jövet. Egy másik úton megyek haza, mint reggel, ugyan úgy, cigizek, zenét hallgatok, 'nem olyan', ha valaki ebben 'megzavar'.


Hétköznap este (ha suli van) 20:00 magasságában elkezdek összepakolni másnapra. Általában már korábban kikészítem a másnapi ruhát, hogy a felsőmhöz passzoló lakkal kitudjam lakkozni a körmömet. Már korábban letusolok, hogy 20:00 körül ezzel 'ne menjen el' az idő.


Kedden, csütörtökön ahogy hazajöttem a suliból, megebédeltem, egyből letusolok és ezzel egybekötve hajat mosok, hogy száradjon meg estére (nem használok hajszárítót, nem szeretek vizes fejjel lefeküdni. Mellesleg nem csak ezen a két napon tusolok, hanem minden nap, és vasárnap is hajat mosok).


Ahogy hazajöttem a suliból, kell egy kis idő (max 2 óra), hogy azt csináljak, amit szeretnék (TV, net), aztán leülök tanulni.


Azért jutott ez eszembe, mert vasárnap a nagyszüleimnél voltam, és 20:00 körül értem haza, és nagyon 'ideges' voltam, hogy 'kizökkentem' a megszokott vasárnapomból.


Más is van így? Normális?


19l



2013. márc. 12. 15:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit kényszeres vagy. Egy barátom ilyen, ő jól funkcionáló Aspergeres. De ez szerintem egészséges embernél is előfordulhat, amiket írsz. Bár furcsa, ennél azért lehetnél lazább 19 éves létedre.


Jótanács: Szokj le a dohányzásról! A saját érdekedben!

2013. márc. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igencsak közel vagy a kéynszerbetegség fogalmához. Ne hagyd, hogy ennyire mereven kelljen a napodnak mennie, mert ebböl igen komoly zavar fejlödhet ki, amit utána nehezen lehet rendbehozni. Ha egyedül nem megy, menj le pszichológushoz és kézj töle segitséget.
2013. márc. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
2 hét múlva megyek pszichiáterhez úgy is (nem e miatt)
2013. márc. 12. 15:22
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, a rutint sokan szeretik, nekem is van egy bevált rendszer a családban, hogy reggel mindenki elkészüljön de ne keresztezzük egymást a fürdőszobában, de ha valami borul, akkor az nem tragédia.

Igazat adok az előzőknek, ez nálad már egy picit kényszeres, érdemes lenne egy pszichológussal beszélned hogy ő hogyan látja.

2013. márc. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is vannak 'megszokott dolgaim' és zavarnak,kizökkent ha nem úgy történik,de nem zavar annyira,mint téged, gyorsan alkalmazkodok. Szerintem se annyira normális,amit leírtál.
2013. márc. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem csak a sulis reggeli készülődésem beállított.. de amúgy szerintem amit te csinálsz az sok..:/
2013. márc. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!