Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most akkor kinek lehet hinni?...

Most akkor kinek lehet hinni? A bébi ételeket gyártó cégnek, vagy az orvosok által felállított hozzátáplálási szakirodalomnak?

Figyelt kérdés

Most kezdtük a hozzátáplálást. Utána olvastam a neten több orvosi véleménynek is, de a boltokban nézegetve a bébiételeket 1-2 dolgot furcsának találtam. Pl. 4 hónapos kortól trópusimix főzelék, amiben ananász is van. 5 hós kortól főzelék pulykahússal.

Ti miszerint tápláljátok a babát? Lehet, hogy a józan paraszt ész a legjobb :)

Most nem vitakérdést szerettem volna feltenni otthon főzők kontra üveges bébiételt adók, csupán csak kiváncsiságból kérdezem :)


2009. júl. 17. 14:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én nagyjából a kiskönyvben lévő táblázat szerint haladtam a hozzátáplálással, mondjuk én inkább főzök neki, boltit csak akkor eszik, ha épp nem vagyunk otthon evésidőben. Ha bolti üvegest veszek, akkor olyat szoktam venni, amit már egyébként is eszik.
2009. júl. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én még csak szoptatok és néha gyümölcsöt adok neki. Almát,őszibarackot.Frisset. Van olyan amit megkóstolt üvegest,sütőtök+alma.Senki más nem eszi meg a sütőtököt így vettünk és ízlett neki. Az üveges kajákból kivonják az allergizáló anyagokat,azért lehet kapni déligyümölcsöset,áfonyásat.....

Én inkább "hazai" dolgokból csinálok majd először ha már ott tartunk.A hawai csirke még várhat :o)

2009. júl. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én úgy táplálok hozzá, ahogyan az Anyukám tette velem (ez kb az arany középút) Teljesen egészséges vagyok, semmi allergia+ erős immunrendszer. :)
2009. júl. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
45%
Én is Anyukámnak hiszek, az Ő tanácsait követem, Mi is eszünk üvegeset, meg általam főzöttet is 4 hónapos korunk óta. Amúgy Anyu szerint Én már 3 hónaposan főziket ettem. Kislányom most 5 hónapos, és mindent megeszik. Örülök is, hogy ilyen picin elkezdtük, valószínűleg Mi nem fogunk azzal kínlódni, mint sokan, hogy nem eszik meg semmit a gyerekük, mert csak 7-8 hónaposan kezdik el a más ételeket. Én totális marhaságnak tartom, hogy 6 hónapos kor előtt csak anyatej, vagy tápszer. Ahogy írtam, Én nagyon korán kaptam már mindefélét, és nem biztos, hogy a két dolognak köze van egymáshoz, de egyáltalán nem vagyok finnyás, mindent elbír a gyomrom, és szeretem az intenzíven ízes kajákat.
2009. júl. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
37%
Ja, előző vagyok, Én sem voltam soha allergiás semmire, ma sem vagyok.
2009. júl. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én a hozzátáplálás kérdésében csakis a gyerekorvosunknak és a védőnőnknek hittem... Bennünk 100%-osan megbízok!!!! A gyártókban meg.... hmmm... Inkább nem kockáztatok...
2009. júl. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Én is frissen veszem meg a piacon a hazai gyümölcsöket, üvegeset mi is csak sütőtököt vettünk. Nyár közepén praktikusabb :) Szeretném, ha majd inkább a házi ízeket szoknák meg, nem a bolti ételekét. Végülis, mi is hozathatnánk az ebédet, de inkább főzök magunknak, mert azt tudom, hogy és miből készül. :) És inkább bízom a gyerekorvosokban, és az anyukám tanácsaiban. Köszi Nektek!
2009. júl. 17. 14:38
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Én az orvosra hallgattam és a védőnőre, illetve az internetes táblázatokkal ezt össze szoktam vetni.


A bébiétel gyártók által ajánlott hónapot teljesen figyelmen kívül hagyom.


Anyukám és anyósom nem szokott beleszólni, mivel az ő szokásaik teljesen elavultak és ezt ők is tudják (mindkét családban a többség gyomorproblémás vagy túlsúlyos,epegörcs, vesekő, cukorbetegség, van allergiás is) . Csak mosolyogva szokták mondani, hogy hihetetlen mennyit változott a világ :)


A gyermekegészségügyi kiskönyvben lévő táblázat nekem nem szimpatikus (sárgadinnyét már 7 hósan lehet enni, paradicsomot meg 2 évesen aszerint) , így ezt nem nagyon szoktam nézni.

2009. júl. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Na akkor én kire hallgassak?

Magyarok vagyunk és külföldön élünk, ahol teljesen más szempontok vannak a hozzátáplálás terén.

Próbálok mindenhonnan begyűjteni minél több információt és azok közül bogarászok. Veszek a babámnak üvegeset és én is készítek neki itthon, azt már kevesebb sikerrel. Valahogy jobban ízlik neki az üveges. A gyümölcsöt szerencsére szereti, a kedvenc a alma-banán-mangó. Nem tudom otthon adnak-e már 6 hónapos babának mangót? És itt pl. nagyon sok az olyan üveges étel amiben 4 hónapos kortól hús is van és nem csak csirke, hanem marha és disznó is. Az üveges zöldség sem egy fajta, hanem zöldség mix.

Otthon Mo-on csak óvatosan vezetik be az új ízeket, itt durr bele a közepébe mindent adnak és nem nagyon kóstoltatnak. És nincs sok allergiás ember sem. A franc sem tudja hogy tényleg mi a jó. :)

2009. júl. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
14:24-nek: Nem azert jo evo a babad, mert koran enni kapott. En is nagyon koran enni kaptam, nagyon rossz evo voltam. A ferjem ugyszint nagyon koran enni kapott, o is nagyon rossz evo volt. Szerintem ez alkati kerdes. A babam 4 es fel hos koratol kostolgatott, most 10 hos, es pocsek evo, valogat, nincs etvagya, csodalom, honnan rajta 10 es fel kilo... Nekem is sokszor a fejemhez vagtak, hogy azert rossz evo a fiam, mert annyit vartam a hozzataplalassal, de ha egyszer en se es az apja se ettunk jol, annak ellenere, hogy koran hozzataplaltak bennunket, akor minek csodalkozzak a gyerekunkon...
2009. júl. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!