Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit mondjak a barátnőmnek?...

Mit mondjak a barátnőmnek? Nem szeretném megbántani, de vmit lépni kell. Ki mit tenne a helyemben?

Figyelt kérdés

Szóval most kezdtem a középiskolát,két volt osztálytársammal egy osztályba járunk megint.Az egyik a legjobb bnőm,a másikat is szeretem és tök jól el vagyunk.Viszont mostanában már mindent tőlem kér.Német házit rólam akarja leírni,innivalót kér tőlem,ha veszek csokit v vmit a büfébe odajön és kér belőle.Ma pogácsát vettem és az asztalon volt hátrafordultam egy picit mert a mögöttem ülő kérdezett tőlem,erre ő addig tört belőle egy kicsit.Még mindig szeretem,mint bnőt és tök jól elbeszélgetünk.De ez így nem lesz jó,vmit tennem kell.Fogalmam sincs mit tegyek/mondjak neki.Nem szeretném megbántani.

Mit tegyek?

14/L


2009. szept. 16. 15:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
8%
Te irigy vagy miért ne kérhetne segítséget a háziban vagy kérne csokidból neked kéne megkínálni ha a barátnőd.
2009. szept. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
ez egy idő után tényleg idegesítő.nem tudom hogy itt az előttem lévő szerint miért lennél irigy.az oké hogy néha néha kér valamit de h sokszor.meg szerintem leckénél is ha te otthon megcsinálod akkor neaz legyen már hogy ő 3perc alatt lemásolja szünetbe...
2009. szept. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Meg szoktam kínálni,és szívesen adok másnak!

De egy oszt.társam mondta h gondoljam végig,mert h lehet h csak kihasznál!

Ha pedig nem érti a házit miért nem figyel az órán(mindig dumál a padtársával) és miért nem kérdezi meg a tanárt?Sőt,az is oké,hogy segítséget kér vkitől.De azzal h lemásolja nem lesz neki jobb,mert nem érti meg.Nem gondolkodik rajta,csak lemásolja ebből nem fogja megérteni!

Egyébként pedig ha épp nem kínálom meg vmiből,de szeretné megkóstolni akkor is nyugodtan kérjen,de elfordulok és addig vesz belőle?:O azért ezt nem így kéne.

köszi a választ!

2009. szept. 16. 16:01
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Közöld vele, hogy kicsit szakadjon már el tőled, nem vagy máltai szeretetszolgálat. Igenis írjon otthon házit és hozzon magának kaját vagy vegyen, mert ez elég pofátlan dolog.

Ha emiatt képes megharagudni rád, azt kell mondjam, nem volt valóban a barátod, csak kihasznál.

2009. szept. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Szerintem kérdezd meg, miért nem jutott ideje a lecke elkészítésére. Esetleg ajánlhatnád, hogy heti 1x2-szer tanuljatok együtt délután.

Van pénze kajára szerinted?

Nem változott meg az otthoni helyzete?

Esetleg kisebb testvérekre kell vigyáznia...ha szülőknek van munkájuk. Beszélj meg vele mindent, így az is kiderül ha kihasznál és szimplán lusta. :-)

2009. szept. 18. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

ma mikor meglátta h vittem suliba csokit mondta h hagyjak már neki egy picit a végén és ha feljön akkor megeszi.Megkérdeztem h komolyan gondolja h mindig adok majd neki mindenből?erre azt mondta h nem kell hagyjuk,de utána beszéltem vele.Nem sértődött meg(:

köszi a válaszokat!

2009. szept. 18. 14:32
 7/12 anonim ***** válasza:

Nálunk ugyanez a helyzet. Én 19 éves vagyok, és már 5. éve játszuk ezt. 4-en vagyunk elég jóban, és ráadásul egy kupacban ülünk. Sosem viszek annyi kaját, hogy 4 embert etessek, pedig lehet azt kéne tennem. Bármilyen kaját viszek: "azta de jól néz ki, adsz egy harit?" "Van innivalód?" "Mmm már megint csokit eszel!" "Van rágód?" "Segítesz az angol/matek háziban?" A segítség persze nem abból áll, hogy elmagyarázom, megérti, és megcsinálja, hanem hogy én diktáljam majd ő írja. Csoportos házi dolgozatoknál ha én nem csinálom meg, akkor senki, aztán még ők vannak felháborodva hogy miért nem küldtem át nekik, mi lesz ha belekérdeznek és azt sem tudják miről szólt. Egy ilyen esetnél elégeltem meg azt, hogy ennyire kihasználnak, és nem érdekelt mi lesz a következménye, nem túl kedvesen közöltem velük, hogy egész délután dolgoztam az idióta házidolgozattal, bocs hogy arra nem gondoltam, hogy át kéne küldenem, de ha csak fele annyit tennének a 4-es érdekében mint én, akkor már boldog lennék. Lehurrogtak, hogy most meg mi bajom van, de nem érdekelt, azóta is jóban vagyunk, de már semmi nem olyan mint volt és nem is baj, elegem volt már a "csicskás" szerepéből. Még mindig beleeszünk egymás kajájába, de mostmár egyenrangú félnek érzem magam.

Szerintem egyszerűen csak mond el neki, hogy te szívesen megosztod vele mindened, de te is éhes vagy, és nem azért hozod a reggelidet, hogy ő egye meg. Nem azért hozol inni, hogy ő igya meg, és te nem azért szenvedsz otthon órákat a házijaiddal, hogy utána ő csak úgy lemásolja, és baromira elégedett legyen magával!

Teljesen megértem a helyzetedet, de amíg nem beszéled meg vele, ez nem fog változni.

2009. szept. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

pénteken totál kiakadtam a csajon.Mondta h megcsináltam-e a magyar házit,mondtam h nővérem segített mert nem értettem de kész van.Erre h odaadom neki h leírja,mondtam hogy végül is mért ne.Következő szünetbe már azt kérdezte h nem írnám-e le neki a házit...Mondtam h bocsi,de elég volt 1x leírni...

köszi a válaszokat!

2009. szept. 19. 12:03
 9/12 anonim ***** válasza:
mi az osztálytársaimmal 2 éve ezt csináljuk. minden mindenkié kb...a házit is körbeadjuk, pogácsát, csokit is, szóval szerintem ne legyél ilyen önző, már bocs
2009. dec. 16. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom, amíg ez mindenki részéről így van, addig nincs is semmi baj, de abban a pillanatban, hogy egy ember kajáját eszi minden nap az egész osztály, és egy ember tanul a 30 közül, akinek másolják a háziját a többiek, az már kicsit sok. Mond el neki, beszélj vele, addig úgysem fog változni!
2009. dec. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!