Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ti mit gondoltok a 15-16éves...

Ti mit gondoltok a 15-16éves terhes lányokról? Nem durva ez egy kicsit?

Figyelt kérdés
Egyik 16 éves ismerősöm PÁR NAP járás után teherbe esett,most várják a kisfiukat. Én is 16 éves vagyok,de eszembe sem jutna meggondolatlanul lefeküdni a párommal,melynek ilyen következményei vannak.Még tanul!nincs 18! hogy fogja felnevelni? hogy fogja eltartani? egyáltalán milyen élete lesz annak a gyereknek?
2013. ápr. 1. 18:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
97%
Én azt gondolom, és látom a környezetemben. Hogy a szüleinek szül egy gyereket, és nem magának.
2013. ápr. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
19%
Azt gondolom,hogy 15-16 évesen korai szexuális életet élni,és szerintem adja örökbe egy szerető párnak az a legjobb megoldás,van ismerős aki terhes lett 16 évesen és aki felnevelte 2 gyerekét,férj nélkül,önerőből de ez nagyon ritka.Minden bizonnyal a szülőknek szüli,és ebben a szülei is hibások,nem nevelték rendesen azt a lányt az tuti.
2013. ápr. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
és ti a szülők helyében mit tennétek??
2013. ápr. 1. 19:20
 4/16 anonim ***** válasza:
83%
Elgondolkodnék,hogy rontottam el,majd leülnék beszélni a lányommal,elmondanám,hogy az örökbe adást tartom a legjobb megoldásnak,mert egy 15-16 éves gyerek éretlen az anyasághoz,hiszen a személyisége sincs kifejlődve,eltartani sem tudja, a fiút szinte nem is ismeri.Meghallgatnám a véleményét,és tuti nem cipelném el abortuszra hacsak Ő nem akarja nagyon.
2013. ápr. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
87%
Megmondanám, h "kislányom, ha már ilyen szépen összehoztátok a babát minden felvilágosításom és példamutatásom ellenére, akkor leszel szíves abortuszra menni vagy megszülni. Ab-t fizetem, a gyereket ha megszülöd, akkor nevelitek ahogy és amiből tudjátok, mert támogatni anyagilag nem tudlak. Ha tudnálak, akkor én is szültem volna akár 4 gyereket is, de nem ok nélkül vállaltunk csak téged. Téged is csak akkor, amikor már meg tudtuk neked venni a szükségeseket és el tudtunk tartani. Kislányom, ha voltál olyan felnőtt, hogy 15 évesen nemi életet élj, akkor legyél most olyan felnőtt, hogy dönts a sorsotokról."
2013. ápr. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
83%
Az én egyik barátnőm is ebben a helyzetben volt, 16 évesen esett teherbe tabletta mellett. Megtartotta, magántanulóként időben leérettségizett, most dolgozik és végzi mellette a főiskolát. A szülei az elején segítettek, volt tető a feje fölött, volt mit enni, és az alap dolgokat (kiságy, babakocsi, pelenka stb) megvették, ő cserébe nem hagyta abba az iskolát, és szépen ellátja a kislányát. Nem mondom, hogy ideális, de felnőtt a feladathoz, nagyon jó anya (apuka még a terhesség alatt lelépett), sok 30-as elbújhatna mögötte. Én is 16 évesen kezdtem el nemi életet élni, megbeszéltük a szüleimmel, hogyha véletlenül terhes lennék, segítenének, hogy ne kelljen otthagynom az iskolát.
2013. ápr. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
10%
hú látom le kellett pontozni mert bántottam a kis 15-16 évesek lelkivilágát azzal,hogy korai a szex nekik...szegénykék...
2013. ápr. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
35%
De az durva, de mit tudsz csinálni? A mai fiatalok, olyan ostobák, hogy azt szavakkal leírni sem lehet. Abortuszra kell küldeni, mert megszülni felesleges ebben a korban, azzal az egész életedet elrontod, sőt a születendő gyerekét is. Persze majd a sok okos ezt a hozzászólásomat is biztos lepontozza, hogy szeretettben fel lehet nevelni meg a sok hülye demagóg dumájukkal, megmagyarázzák. Csak amikor majd az a gyerek szeretne csokit vagy cukorkát enni, vagy játékokkal játszani, és akkor lehet hogy nem tudod megvenni neki, mert te magad is tanulatlan emberré váltál, azzal hogy megtartottad a gyereket. Na meg maga a szülőnek is csak teher, nem elég a saját buta lányomat nevelni, de még az unokámat is én neveljem... Ez mind pénzbe kerül, azt felejtik el. Főleg, ha a babának apja sincs... Ja meg ott a lakás kérdés is, de azt egy másik kérdésnél meg lett beszélve, hogy egy szobában több ember is boldogan el tud lakni, persze ha senki se hív fel senkit.
2013. ápr. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 senior24 ***** válasza:
50%

hogy fogja felnevelni? hogy fogja eltartani? egyáltalán milyen élete lesz annak a gyereknek?


Most tényleg nem akarok ünnep rontó lenni,meg nem akarok a témátol eltérni,de általában a 14-16 évesek szoktak olyan kib'szott nagyképüen nyilatkozni arrol h ök mennyire felnöttek már.Én meg mindig is modtam nekik h nem onnan kezdödik a felnött élet h agyba föbe kefélünk uton utfélen mindenféle diszkoban,minden hétvégén mással és mással,meg hajogyárin 14 évesen,meg piálunk,drogozunk,stb.csak azért h ne közösitsenek ki az osztálybol és egy jo sztoriért megdugatom magam az egyik diszkós köcsöggel.A másik meg amiért ezt csinálják az meg azért van,mert azt hiszik h van egy kis mellük meg mestruálnak akkor k'rvára felnöttek,söt olyan is volt aki azt mondta h már van személyi igazolványa ugyhogy ö már felnött.

És amikor megjelennek az IGAZI PROBLÉMÁK,mint amilyen kérdéseket feltettél most,akkor meg azt sem tudják h melyik irányba sirdogáljanak,anyucinak vagy apucinak.Érdekes,ilyenkor rögtön gyerekek lesznek,de ha dugni kell 10 évesen,akkor felnöttek.Aztán lesz egy gyerek és már meg is vannak löve,ha ennyire felnöttnek hiszik magukat,akkor miért jönnek fel sirdogálni az oldalra,h most mit tegyenek,hiszen "felnöttek",tudniuk kellene,nem csak farkakat rángatni 12 évesen Sound-on.Aztán van aki lepasszolja a gyerekét az 'ösöknek' és meg tovább.Tehát a felelösségük az egy hatalmas 0,de jogukat érzik mindenhez!Pedig a felnött élet egyik fontos vele járója a FELELÖSSÉG!!

Nos felnevelni?hát ha saját magát sem tudja eltartani,akkor egy gyereket hogyan?Mert nem tudja,mert a legtöbbnek,tisztelet a kivételnek,el van tartva a p'csája,élösködnek de a munka fogalmát nem tudják,mondván h ök még gyerekek :D :D :D de csak akkor amikor dolgozni kell és felnöttek amikor dugni kell egy diszkoban :D :D és ahogy mondták ök megtehetik,mert ez a dolguk h élösködjenek mert fiatalok még és továbbá az a dolguk h bulizzanak és dugjanak,ha gyerek van akkor meg passz a szülöknek,segiteni nem akarnak és nem is fognak,de elvárják h kenjél meg nekik egy vajaskenyeret és vidd be nekik az ágyba,miközben ök nézik az x faktort.És még sorolhatnám,hajaj!És ennyi idösen?Még a 18 az oké,mert több munkalehetösége van,amugy meg ha annyira felnöttnek hiszitek magatokat akkor meg elöbb kellett volna gondolkodni és szoktamis beszélni ezekröl de tul nagy egotok van ahhoz h beismerjétek helöbb kéne gondolkodni,ahány ember annyiszor mondják maguknak h 'ö velük ez nem fog soha megtörténni"!

2013. ápr. 2. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
95%

Nem szívesen írom le, de remélem mások nem esnek olyan hibába, mint pl. én.

Épp, hogy betöltöttem a 16-ot, amikor elmentem egy házibuliba. Úgy volt, hogy csak pár fiú lesz ott, és mivel mindegyiket jól ismertem ezért unszolások után belementem, hogy elnézek egy kicsit. Meglepetésemre volt ott még 2 fiú, akiket viszont már nem ismertem ezért egy kicsit kényelmetlenül éreztem magam..hisz más az amikor csak haverokkal vagyok akikről tudom, hogy úgysem mozdulnának rám még részegen sem!..Lényeg a lényeg, hogy iszogattunk egy kicsit. Igaz, hogy nem ittam sokat, de mivel nem ettem szinte egész nap, ezért nagyon nagyon megártott!:/ Hihetetlenül szégyenlem...és nehéz is leírnom...de végül lefeküdtem az egyik fiúval. Az elején persze ellenkeztem és mondtam, hogy hagyjon..de végül csak megtörtént..és persze nem védekeztünk. Másnap egész nap csak sírtam a szobámban..fel sem fogtam hogy, hogy tehettem ilyet..utána beugrott, hogy na nem is védekeztünk..rögtön írtam a srácnak, hogy ugye minden rendben ment(vagyis hogy időben kivette-e..)?! Próbált megnyugtatni, hogy igen, de ha ennyire izgulok, akkor vegyek eseményutánit. Dehát addigra már késő volt, ezért csak reménykedtem, hogy tényleg igaza lesz, és nem lesz semmi baj. Szerencsére így is lett, mert pár nap múlva megjött. A sráccal összefutottunk a hétvégén egy szórakozóhelyen..de köszönni sem köszöntünk..

Le lehet pontozni, mivel tudom, hogy felelelőtlen és idióta voltam..nem beszélve arról, hogy milyen éretlen! Anyukám nem így nevelt, szóval rá sem lehet fogni, hogy na ez a szülő hibája is..de azt elmondhatom, hogy amióta ez történt eléggé megváltoztam! Sajnos ez kellett ahhoz, hogy megtanuljam a határjaimat. Viszont nagyon remélem, hogy legalább az én 'kis történetemből' tanulnak páran.

2013. ápr. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!