Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Nálam van a hiba? 42 éves...

Nálam van a hiba? 42 éves anyuka vagyok,13 éves kamaszlánnyal, és néha ugy érzem nem birok vele.

Figyelt kérdés
Csavarog állandoan a barátaival, nem fogad szot, visszabeszél, rendetlen, amit igér nem tartja be, stb. amugy jar iskolaba és nem tanul rosszul. Lehet tul szigoru és kovetelődző vagyok, vagy tényleg tul sokat enged meg magának?

#kamasz szemtelen
2013. ápr. 1. 19:31
1 2
 1/16 anonim válasza:
36%

Ha a barátai kedvesek,értelmesek akkor Engedd neki a csavargást kicsit.Ne kerüljön rossz közösségbe és megnevelni meg nemhiszem h megtudod ne akard kislányként kezelni Hiába az.

13eves fiu

2013. ápr. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
93%

Szia


Nekem még nincs gyermekem ,de nekem amikor valami rosszul ment akkor leültünk és megbeszéltük a dolgainkat.

Talán neked is meg kéne beszélni a lányoddal a dolgokat ,hogy mégis mi a baja veled ,miért ilyen? Mond neki ,hogy legyen őszinte akár mit mond ne akadj ki.

Sok sikert!

2013. ápr. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
93%

Ezt leginkább neked kellene tudnod. Apja van? Testvére? Volt nemrégiben válás vagy haláleset a családban?


Ha nem, akkor csak serül, majd elmúlik. :)

2013. ápr. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
62%
A második válaszolónak igaza van es azt se felejdsd el hogy ez egy nehézkes korszak
2013. ápr. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
91%
Nem tarthat tovább ez a legnehezebb időszak két évnél. Minden kamasznál a legnehezebb időszak 2 év, de nem szabad elveszteni a hitet a gyerekben, hogy javul majd, mert azt ő is tudatosan vagy tudat alatt megérzi, és reagál rá: nem fog változni. Légy következetes, és olyan szülő mint voltál eddig, de egy kicsit, (de tényleg kicsit!!) nem árt lazítani a pórázon, hiszen mégis ő is nő, más szabályok kellene neki, mint korábban voltak. A hiba kétlem hogy benned van.
2013. ápr. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
0%
Azért nem mindegy mikor,meddig,merre csavarog.nem vagy túl szigorú ennyi kell 13 évesek ne csavarogjon mindig pláne ne hétköznap ne beszéljen vissza,tartsa be az ígéreteit,mert ha nem büntetés lesz telefon,net megvonás,szobafogság,még 16 évesen sem elfogadott eza viselkedés,nem hogy 13 évese.
2013. ápr. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
12%
Amúgy olyan vicces hogy egy 13 éves gyerek oszt észt hogy kell nevelni egy 13 éves gyereket....
2013. ápr. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
84%
Miért? Nem mondott semmi hülyeséget, szerintem arányos! Egyébként is ha nevelni akarjuk a gyereket érdemes az ő fejével is gondolkodni, és hát ki lehetne kompetensebb egy 13 éves szemszögéről mint egy 13 éves. :)
2013. ápr. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
100%
Ismerem a lany osztálytársaimat normális iskolából es tudják szidni a szülőket,amugy meg nem volt odairva hogy kik válaszolhatnak.
2013. ápr. 1. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

"Csavarog állandoan a barátaival, nem fogad szot, visszabeszél, rendetlen, amit igér nem tartja be"


A csavarog alatt mit értesz? Mert sok minden függ attól,hogy mettől meddig kószál és kikkel tölti az idejét.


A szót nem fogadás és a visszabeszélés többnyire lecseng egy-két év alatt, bár az első ponttal kapcsolatban sokat számít a korábbi nevelés is.

Csak saját példát tudok mondani, hatalmas pofám volt ennyi idősen, viszont többnyire szót fogadtam mert úgy voltam nevelve,hogy viselkedjek.


Az ígéretekkel kapcsolatban, itt is számít,hogy mit nem tart be, ha apró dolgokat elfelejt pl:szemetet levinni, suli után kenyeret venni. Akkor lehet nem hazudik,hanem tényleg megfeledkezik róla,sok vele egy idős szétszórt és figyelmetlen. Vagy csak kisebb lázadás, "akkor sem" játék.


17/L

2013. ápr. 2. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!