Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mondanatok tippeket ahoz hogy...

Mondanatok tippeket ahoz hogy jobb legyen a jovom mint a szuleime? Hogyan tudnek baratokat szerezni?

Figyelt kérdés

Nem akarlak untatni titeket, szoval megprobalok minel rovidebben fogalmazni.

Egy eleg szegeny csaladba szulettem. A testverem valami agyi betegsegben szenved, enyhen handicapat, de nem annyira sulyos. Azonkivul hogy nagyon szereti a tortenelmet(sajnos szokta regebben mondani is az utcan, de allitolag mostanra leszokta), a sport esemenyeket es a tortenelem dolgokat mindig le szokta jegyezni, raszkodik teljesen normalis. Az erettsegije nincs meg es ezert, s a betegsegeert nagyon kicsi az eselye hogy munkahelyet talaljon. A szuleim sajnos eleg sokat szoktak veszekedni.


Nem akarok egy olyan eletet mint a szuleime. Szeretem oket, de jobb eletet szeretnek magamnak.

A csaladomert meg azert mert tul csendes vagyok regebben nagyon szivattak. Mostanra hogy kicsit megvaltoztam nem csufolnak, de azert maskepp neznek ram az osztalytarsaim... Igazi baratnoim asszem nincsenek is. Lehet egy van.

Nem tanulok rosszul. 9.20-an alol sose volt a mediam. Most 8-os vagyok es ev vegen lesznek valami vizsgaink romanbol, magyarbol es matekbol. Elegge izgulok miattuk. 9-tol is mind ebbe a suliba fogok jarni es ha a Jo Isten is megsegit biologia-kemia szakon. Fogalmam sincs mit csinaljak amiutan befejezem a liceumot. (9-12 osztalyt) A szuleimnek nincs penzuk hogy fizessek az egyetemet.


Hogy gyujthetnek penzt? Mit tehetnek, hogy baratokat szerezzes es hogy jobb eletem legyen? Valami tippek? Mit csinaljak egy jobb jovo erdekeben?



2013. ápr. 2. 14:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Romániába nincs állami szak?

Menj diákmunkára nekem havi 25. ezer a tandíjam annyit simán megkeresek minden hónapban.

De nyáron mindenképp keres diákmunkát.ű

2013. ápr. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem hallottam olyanrol, hogy itt Romaniaban lenne diakmunka... Egyebkent egy kisebb varosban lakok. :|
2013. ápr. 2. 17:11
 3/9 anonim ***** válasza:

Biológia- kémiáról sokan mennek az egészségügy irányába.

Esetleg találhatsz majd valamilyen ösztöndíjat a tanuláshoz. Ha nincs is diákmunka önkéntes segítőnek elmehetsz: hittanos táborba, öregotthonba, árva gyerekekhez. A tesód mellett biztosan kialakultak a hozzájuk szükséges képességeid, és ez nagy előny.

Az eredményedhez meg gratulálok, nagyon ügyes vagy!

2013. ápr. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szia! Látom kiemelted a kérdésed, mi újság? Sikerült valami?
2013. júl. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Attol fug hogy hogy viszonyulunk a dologhoz. Sikerult valamivel pozitivabb hozzaallasra terelnem magam. Az ev vegi atlagom eleg jo lett, mert IV-ik tanulo lettem meg a vizsgaim is eleg jol sikerultek. Amikor eleg jol ment minden kaptam egy nagy pofont a sorstol(jobbanmondva a draga unatkozo fiuktol). Azert nem kell szo szerint erteni, de eleg durva dolog tortent. Feltettek a youtube-ra egy videot a tesomrol ahol cigizik, iszik, mondja a tortenelmet meg tancol az o modjan. Erre a videora rabukkant valaki es elkezdtek elkuldeni (gondolom) minden osztalytarsamnak, s azok valoszinuleg meg tovabb, hogy jokat rohogjenek. A legjobb baratnomnek legalabb volt annyi bor az arcan, hogy elmondja nekem a dolgot. Normalis okokbol elegge kiborultam. Ma volt a licibe a beiratkozas es egy paran az osztalybol furcsan neztek ram...
2013. júl. 6. 21:19
 6/9 anonim ***** válasza:
Erdély melyik részén laksz?:)
2013. aug. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Utolso valaszolo: Pontosabban Feher megyeben lakok.
2013. aug. 18. 18:38
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Aki egy beteg ember viselkrdeset viccesnek tartja es meg szivatja is annak kene szegyelnie magat, nem pedig neked. Tudom, hogy kamaszkent ezt nehez megerteni, es elhinni, de hidd el ezek az evek el fognak mulni, es azok akik most nagymenok, kesobb szerencsetlen felnottek lesznek.

Hasonlo szituban voltam en is ennyi idosen, osztalytarsaim mind orvos meg tanargyerekek voltak, vagy gazdag vallalkozoke, az en szuleim meg egyszeru munkasok. Egyetlen igaz baratnom se volt egeszen az egyetemig. De a tini korszak utan lelkileg le tudtam zarni a multat, es tudtam folytatni a celomat. Mara van egy nagyon kerrsett szakmam, gyogyszeresz, ami itt nagyon jol jovedelmez, egy nagyon jo ferjem es egy lanyom. A nagymenoknek a sulibol meg legjobb esetben egy vegzettseguk, de bulirol bulira jarnak a mai napig, nincs allando kapcsolatuk, edig 30evesek.

Na ennyit rolam. A lenyeg legyen mindig celod, amiert tegyel meg mindent. Mert nagyot almodni, de tudj realisan gondolkozni. Soha ne erdekeljen, hogy mas mit gondol rolad. Tanulj, tanulj es tanulj, amiben gyenge vagy azt is, es nyelveket folog, az a mai vilagban nagyon hasznos.Amit csinalsz azt teljes erobol es odafigyelessel, foleg a munkahelyeden fontos ez. Probalj diakmunkat keresni,bar ennyi idosen nem tudom lehet e, ha nem akkor olyan helyen jotekonykodni ami jol mutat az eletrajzban. Gondolok itt olyanra, hogy jobban hangzik ha azt tudod irni, hogy idoseknek segitettel, mint az uzletben arut raktam apolcra.

2013. aug. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Sok sikert a celjaidhoz, es remeleem hallunk meg feloled!

8-as voltam

2013. aug. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!