Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Elég motiválatlannak érzem...

Elég motiválatlannak érzem magam az utóbbi időben. Céljaim is vannak, de hogyan 'rázhatnám fel' magamat?

Figyelt kérdés

19l vagyok. Még gimibe járok (sajnos). 12.-es vagyok, jövőre fogok érettségizni (5 évesbe jelentkeztem).


17 éves korom óta 'A' megyei rádióban dolgozom ('háttérmunkákban', és kitelepüléses dolgokban munkálkodom, ha szólnak, hogy szükség van rám). E mellett 2011 óta egy kisebb, helyi rádióban vezetek műsort, kisebb-nagyobb megszakítással. E mellett suliújságot is írok, és az sulirádiót is én 'viszem'.


Egyértelmű, hogy mi szeretnék lenni, ha 'nagy' leszek. Viszont nagyon-nagyon motiválatlan vagyok, ami az iskolát illeti. Nagyon sok hiányzásom van, és a jegyeim sem a legfényesebbek. Voltam az itteni fősulin (egyáltalán nincsenek olyan ambícióim, hogy Budapesten, vagy más városban fogok egyetemre / fősuliba járni. A kezdetektől fogva tudtam, hogy a helyi fősuliba fogok járni), és a ponthatárokat, és az egyéb dolgokat hallva tudtam, hogy nem valószínű, hogy felvesznek (kommunikáció és médiatudomány szak, nem érdekel, hogy büfé szak, de a fentiek után szerintem 'egyértelmű', hogy ezzel a szakkal szimpatizálok). Viszont említettek egy olyan lehetőséget, hogy a fősulinak van OKJ-s képzése (ebben a fentebb említett szak is szerepel), és ha 1 évet ráhúzok még, rendes diplomát kapok (értelemszerűen kevesebb pont kell a bejutáshoz, de még így is kérdéses, hogy jövőre indítanak e olyan szakot).


De így is motiválatlan vagyok, annak ellenére, hogy vannak céljaim (és kapcsolataim).


Mit kellene tennem?



2013. ápr. 10. 14:54
 1/2 anonim ***** válasza:
Gondolj arra, hogy mi lesz ha nem tudod megvalósítani ezt az álmodat. Van másik? Tudnál mást csinálni? Mi lesz ha nem csinálhatod azt amit szeretsz?
2013. ápr. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A problémádat szerintem az okozza, hogy kicsit felemás helyzetben vagy. Egyrészt elértél már, és csinálhatsz olyasmit, amiért sok frissdiplomás újságíró a fenekét a földhöz verné örömében. Ez nyilván ad egy magabiztosságot, de azzal a veszéllyel is jár, hogy elhiszed magadról; neked ezt sikerült eddig is megoldanod mindenféle erőfeszítés és tanulás nélkül.

Ez okozhatja a "motiválatlanságot". Az a tudat, hogy felesleges megfeszülnöd az érettségin a többletpontokért, mert diploma nélkül is elvezetgeted a műsorodat, megírod az újságot.

Ha igazán magas színvonalon akarod művelni ezt a szakmát, akkor ne akarj "hályogkovács" lenni. Nagy szerencse az, ha valakinek veleszületett adottsága, és tehetsége van egy szakmát alapfokon művelni különösebb előképzettség nélkül. De ettől még nem lesz belőle igazán jó szakember. Ehhez neked is rengeteget kell még tanulnod, hiszen épp a média az a terület amit az internet és a digitális technika félelmetesen felpörgetett az elmúlt években. Ezt meg kell tanulni alkalmazni, jól használni.

Ha van egy kis időd és kedved, olvass sokat ennek a szakmának a "nagy öregjeitől", és azoktól, akik valami maradandóbbat tudtak alkotni bulvárújságírásnál. Ennél jobb motiváció nem lesz arra, hogy belásd, mennyi mindent nem tudsz még. Innen pedig már csak egy lépés, hogy tudomásul vedd; szükséged van jó érettségire, a pontokra, egy jó diplomára...:-) Sok sikert!

2013. ápr. 28. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!