Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Még is hogyan rázhatnám...

Még is hogyan rázhatnám helyre az életem?

Figyelt kérdés

Lassan 20 leszek, van egy nyögvenyelősen bukdácsolva megszerzett érettségim. Világ életemben utáltam tanulni. De nem úgy ahogy általában valaki utál tanulni. Egyszerűen kényszerem van arra hogy ne tanuljak. Hiába tudom hogy másnap dolgozat, el megyek úgy hogy egy könyvet nem nyitottam ki, és közbe bennem van a rossz érzés hogy hát basszus ez is karó lesz, de ez se motivál arra hogy következőleg egy szót is tanuljak. Elkezdtem egy szakmát amiből van még egy évem (ezen a tanéven kívül), érdekel meg tetszik, de azért annyira nem hogy tanuljak is rá. (szerintem nem is létezik olyan amire tanulnék...)

Legszívesebben ott hagynám az egészet, elvégeznek valami 2-3 hónapos képzést amivel kapnék egy szar állást, de legalább keresnék pénzt. De persze tudom hogy egy ilyenre nem lehet normális jövőt alapozni. Egyrészt mert szülei is elég rosszul állnak, ebből adódóan vannak olyan dolgok amiket nem engedhetünk meg magunknak de én szeretnék. (a diákmunkával hagyjatok mert az egy vicc.)

Tehát nem tudom mitévő legyek, nem látok jó megoldást. Ha maradok tanulni, akkor szenvedhetek még egy csomó időt, és lehet meg is buknék, de marhára nincs kedvem pótvizsgázni, elég volt az elmúlt 3 évben nyáron tanulni...

Ha elmennék valami vacak munkát dolgozni, azzal jelenleg jól ellennék, megengedhetnék magamnak dolgokat, nem szüleimen kéne élősködnöm. De valszeg 10 év múlva is csak valami kis minimálbéres tróger lennék. Azért annál többre szeretném vinni az életben. (ez is látszólagos ellentmondás, mert vinni akarom valamire az életem, de még ez sem nyújt elég motivációt arra hogy tanuljak)

Mit csináljak még is mit?

Hogy változtassak magamon?


2013. márc. 3. 19:24
 1/6 anonim válasza:

Ember, ki szeret tanulni? XD


Na mondom, mi a problémád, az hogy gyenge vagy. A tanuláshoz erőt kell kifejteni, te meg nem tudsz mert egy gyenge-lusta (talán még ronda is) elkényeztetett khm..kisfiúk nemiszerv-kezdeménye vagy. + miért is fejtenél ki erőt, ha nincs semmi ami motivál? Lány, akiért megtennéd, család, ami elvárná egyáltalán emberek, HÉ, TE ISMERSZ EMBEREKET, de nem, nem, KOMOLYAN, ISMERSZ?

XD


Na szóval én a helyedben nem változtatnék semmin, hanem csak akkor dolgoznék, mikor már nincs más hátra és már amúgy is túl késő. :/


De most komolyan, az élet egy sz@r, fogadd el és vedd ki a részed belőle.

2013. márc. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
tiszta biztató.
2013. márc. 3. 20:15
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem baj, most rájöttem hogy melletted meg se közelítem a megkeseredett ember szintjét. xD
2013. márc. 3. 20:26
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is hasonlóan semmittevő fajta vagyok, a különbség annyi, hogy egyrészt még gimnáziumba járok, másrészt az egyórás tömegközlekedésem alatt legalább a metrón erőt veszek magamon a dogaanyag átolvasásához, meg persze az órák előtti szünetekben. Nem mondom, hogy csillagos ötös-hatos a teljesítményem, de egy erős négyest-négyötödöt így is könnyedén összehozok, pedig láthatóan épphogy csak megmoccintom a kisujjam hegyét. Fogalmam sincs, mi a te képzésed működési alapelve, de kötve hiszem, hogy ne tudnál semmikor időt szakítani a tanulásra. Miért nem gondolsz arra, hogy már nem kell sokáig húznod? Ha egyszer kínkeservesen sikerülne előhúznod azt az irományt, hamar belelendülnél és vérverejték nélkül képes lennél átlátni a lényegét, az meg már elegendő ahhoz, hogy a hiányfoltokat éles helyzetben logikázd ki. Szerintem neked egy nyomornegyed-látogatásra lenne szükséged, mert látatlanban és tapasztalatlanul valóban elég nehéz komolyan venni a dolgot.
2013. márc. 4. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ne törődj ezzel. Az ilyen embereknek megvan a helyük az életben. Ők lesznek azok az utcán akik söprik mások szemetét 47e-es közmunkás pénzért. És ő rájuk fognak a szülők ujjal mutogatni, miközben a gyereküknek azt mondják: Tanulj édes fiam, mert te is olyan sorsra fogsz jutni mint az az ember.
2013. márc. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
menj kőművesnek. ne értsd félre. teljesen jó szakma, és jó a külföldi munkalehetőség is, főleg ha van nyelvtudás, de nem az a lényeg, és csapattal dolgozol. Egyrészt jól elfoglalod magad a munkával, nem kell könyveket bemagolni, és a fizikai munka jót tesz a közérzetednek majd. Rokonom is hasonló volt, semmit se tudott magával kezdeni, de szülei elérték hogy beiratkozzon kőművesnek, azóta sikeresnek mondható, nem egy monoton meló. (nem a budapesti útépítőkre kell gondolni ha kőművest hallasz, alapjában egy szép szakma, persze nehéz is, csak a magyarok megítélése rossz róla néha, külföldön ugyanúgy megbecsülik mint a többit)
2013. márc. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!