Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kamaszok, ti hisztek Istenben?...

Kamaszok, ti hisztek Istenben? Vallásosak vagytok?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 21. 10:36
1 2 3 4 5 6 7
 1/70 anonim ***** válasza:
69%
Hiszek Istenben, szoktam imádkozni, néha néha elmegyek templomba, de nem misére, csak úgy, de kimondottan a vallást nem gyakorlom.
2013. ápr. 21. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/70 anonim ***** válasza:
87%
Nem, de megkereszteltek, járattak hittanra.
2013. ápr. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/70 anonim ***** válasza:
68%

Nem. Nem vagyok megkeresztelve, de nem is ez a lényeg.

ha lenne Isten, nem lenne ennyire gyarló, csökönyös és önpusztító az ember.

2013. ápr. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/70 anonim ***** válasza:
82%
Nem vagyok vallásos, nem hoz lázba a dolog különösebben.
2013. ápr. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/70 anonim ***** válasza:
64%

Igen:) És az utóbbi időben elkezdtem templomba is járni (eddig eléggé hanyagoltam).

15L

2013. ápr. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/70 anonim ***** válasza:
79%
Nem hiszek istenben. Van annyi önidentitásom, hogy magatól döntsem el mikor mit kell tennem és miért.
2013. ápr. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/70 anonim ***** válasza:
100%
Agnosztikus vagyok.
2013. ápr. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/70 anonim ***** válasza:
38%

Hiszek Istenben. Igaz, nem igazán köt le a filozófia, de járok hittanra, néha elmegyek misére, és néha-néha imádkozok is. Nem mondom, hogy nagy szerepet játszik az életemben, de hiszek benne, és igenis fontos számomra a hit.

13/L :)

2013. ápr. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/70 anonim ***** válasza:
100%
Nem tartozom egyik vallás táborába se, mert szerintem szinte (mindet nem ismerem :)) az összes vallás istenképe primitív. Ha személyiségekkel, akarattal és egóval képzelünk el egy isten, akkor emberivé tesszük. Én inkább egyfajta isteni minőségben tudok hinni ami a mindenség alapját képezi és belülről irányítja azt. Bizonyos mértékig a panteizmus eszméivel értek egyet.
2013. ápr. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/70 anonim ***** válasza:
23%
A racionalitás korszakában ne lepődj meg, ha kinevetnek, mert hiszel valamiben, aminek kézzel fogható bizonyítékai nincsenek. De ez a hit lényege, amit egyesek képtelenek felfogni. Mert egy mai gyerek mit is hall az iskolában a kereszténységről? Isten nevében gyilkoltak és pusztítottak eme hit gyakorlói, milliókat nyomtak el és kényszerítették a hitük megtagadására és az sajátjuk felvételére, korrupt vezetőik felfoghatatlanul nagy vagyonnal rendelkeznek, amit senkivel sem osztanak meg - ergo, aki ezt követi az egy idióta, csak a húdenagy racionális jóskák hajlamosak elfelejteni, hogy nem 1250 van. Idióták mindig is voltak, akik kiforgatták egyesek hitét, hogy e mögé bújva tegyék azt amit.
2013. ápr. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!