Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi volt időszámítás előtt?

Mi volt időszámítás előtt?

Figyelt kérdés
Mindenki "elkárhozott" és a pokolra került? Nem voltak "megváltva" bűneik alól? Bibliai idézeteket és térítő szövegeket köszi nem kérek mert nem hiszek semmilyen istenben és utálom a vallásokat is.
2011. jún. 8. 23:42
1 2 3
 1/22 napietus ***** válasza:
83%

"nem hiszek semmilyen istenben és utálom a vallásokat is."

akkor sem a pokolban, sem az elkárhozásban, sem a megváltásban nem hiszel, tehát nem értem, miért írtad ki ezt a kérdést. gondolom, provokáció céljából.

2011. jún. 8. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Nem bizony nem hiszek azokba se. Arra vagyok kíváncsi hogy mivel magyarázzák az előtte levő pár ezer évet.
2011. jún. 8. 23:54
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem hiszel benne, neked úgyis mindegy.
2011. jún. 8. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
0%
Ateista vagyok, ezekben én sem hiszek, de hátha segít. Dante Isteni színjátékának Pokol c. részének elején van egy olyan rész, hogy azok, akik a kereszténység előtt éltek, azzal magyarázza, hogy ők nem szenvednek, csak amiatt, hogy nem kerülhetnek közel ahhoz a hiper-szuperjó istenhez. Igazságos, mi?
2011. jún. 8. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 napietus ***** válasza:

előre mondom, hogy vitába nem bonyolódok, mert értelmetlen lenne. de leírom, amit én tudok (nem biztos, hogy jól tudom, nem vagyok egyházi ember, csak egy mezei hívő. lentieket hittanórai emlékeimből és a Biblia olvasásából bennem maradt gondolatmorzsákból kapartam össze Neked):


tehát először is Krisztus nem a születésével váltotta meg az emberiséget az eredendő bűntől, hanem a halálával. ez időszámításunk (Krisztus születése) után 33 évvel következett be (ezért mondják erre az életkorra, hogy "krisztusi kor", talán hallottad már).


előtte az emberek bűnben, őseik bűnében születtek. azóta indul mindenki tiszta lappal. tehát nem bűnhődhet senki az ősök bűneiért. dióhéjban ennyi.

2011. jún. 9. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Nem tóm mi volt elötte , mert nem voltam ott és ti sem !

Szóval beszélünk itt , de miröl is ?

2011. jún. 9. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

"Őseik bűnébe születtek"


Ez az amit nem értek és nem értettem meg sose hogy miért bűnös valaki azért mert az ősei azok voltak.


00:03


Gondolom hátha maradt valami feljegyzés.

2011. jún. 9. 00:07
 8/22 napietus ***** válasza:
a Rákóczi-szabadságharcnál ugyanúgy nem voltunk ott, mégis tudunk róla. de a kérdező nem az ókor történelmére kérdezett rá.
2011. jún. 9. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 napietus ***** válasza:
az őseik bűne arra vonatkozik, hogy az első emberek megszegték az Istennel kötött megállapodást és kiűzettek a Paradicsomból. ezeket persze nem szó szerint kell érteni. annyi a lényeg, hogy letértek a helyes útról, és ezzel (hogy bűnösök lettek) kárhozatot hoztak a maguk és utódaik fejére. ez alól a bűn alól váltotta meg Krisztus a saját életének áldozatával az embereket.
2011. jún. 9. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 Ozmium42 ***** válasza:
46%
Krisztus alászállt a poklokra, és harmadnapon támadt fel. Szerinted mit csinált ott 3 napig?
2011. jún. 9. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!