Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Te mit teszel, hogy a gyereked...

Fortin kérdése:

Te mit teszel, hogy a gyereked a gimiben ne szokjon rá a cigire?

Figyelt kérdés

2013. máj. 16. 10:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
54%
Semmit nem tudsz ellene tenni, szinte mindenki kipróbálja. Ha szerencséd van nem ízlik neki, és nem szokik rá, de ha nincs szerencséd, akkor ő is szívni fogja, vagy a tudtoddal, vagy titokban.
2013. máj. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
87%
gyerekfüggő. a legtöbbet példamutatással érheted el,vagyis nem bagózol. de rengeteg olyan oszt.társam volt,aki szívta ennek ellenére is. viszont olyan is,aki rá sem akart nézni,ki sem akarta próbálni. ha meg cigizik,reménykedj abban,hogy megjön egyszer az esze és leszokik. no meg ugye semmi zsebpénz. ert ha füstöl,teremtse elő maga rá a pénzt. ha cigizni felnőtt,dolgozni is legyen felnőtt!
2013. máj. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
92%

Én elmondom, hogy nem szoktam rá anno.

Anyukám meg a tesóm bent a lakásban is szívta (a konyhában) emiatt én rühelltem már akkor is, de a pont az i-re az volt, hogy 10. osztályban nálunk mindenki szívta, pedig ez egy nagyon jó iskola volt. Na, akkor döntöttem végleg úgy, hogy ez nekem nagyon nem kell, mert milyen szánalmas, hogy mindenki szívja.

2013. máj. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
90%

Őszíntén nem sokat tudsz tenni. MIndenki azt mondta áltisibe, hogy nem szokik rá. És abból az osztályból kemény 3-an nem bagózunk.


Ma már csak annyit tudsz tenni, hogy példát mutattok neki--> ti sem gyújtotok rá, főleg nem a házban.


Én nem cigizek, a családban csak anya dohányzik. De rá nagyon haragszok mert a házban is csinálja én meg már rosszul vagyok a szagától is. /mert a szaga utána is érződik és hiába mondom elneki 100x 101jére is csinálja/

2013. máj. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
84%

4-es vagyok.


De ez nagyon függ attól is, hogy milyen társaságba kerül. Mert ha olyan társaságba kerül tuti rászokik. Ha olyanba ahol nem akkor meg ciki lenne neki egyedül cigizni és nem tenné. /legalábbis unalmas/

2013. máj. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok szülő,gimis vagyok.Azt nem mondom,hogy nem próbáltam ki,de nem szoktam rá..Meg amúgy is,ha gimis,akkor optimális esetben rájön,hogy hülyeség.
2013. máj. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó: nem értem, hogy a cigizés hogyan függ össze azzal, hogy gimibe jár-e. Én egyetemre járok, itt is nagyon sokan cigiznek, teljesen értelmes, okos emberek, és nyilvánvalóan tisztában vannak a dohányzás hátrányaival.


A kérdésre: nekem mondjuk elég visszahúzó erő volt, hogy a nagypapám (akit imádtam) 11 éves koromban meghalt, és mindenkitől azt hallottam, hogy a cigi miatt (láncdohányos volt). Én így a cigit a halállal, nagypapám halálával azonosítottam mindig, ettől megutáltam. Meg otthon a családban senki nem cigizett, a gimiben pedig a barátaim szintén nem. Jóban voltam olyanokkal, akik dohányoztak, s bár néha megkínáltak, soha nem erőltették. Nem lettem ciki attól, hogy soha még csak rá sem gyújtottam.

2013. máj. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
persze,sok a gimis cigizős is,de ők jobb esetben már nem 9.-ben kezdik el,és szerintem kevesebb rá az esély,mintha egy szakiskolába járna,ahol szünetekben még szívnak is,nem csak cigiznek.Persze ugyanez előfordulhat egy gimnáziumban is,én nem mondom,hogy nem,csak kevesebb rá az esély.
2013. máj. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
elnézést,nem "már nem",hanem még nem:D
2013. máj. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Semmit ha tiltom annál rosszabb, esetleg elmondom neki a véleményemet és ennyi.
2013. máj. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!