Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők, tini gyerekkel! 2...

Szülők, tini gyerekkel! 2 pofon hazugságért. Csak szerintem túlzás?

Figyelt kérdés

Egy rokonomról van szó. A lánya azt mondta neki, hogy elmegy egy barátnőjéhez. Közben egy másik lányhoz ment. Mikor hazaért, 2 hatalmas pofon várta. Csak szerintem túlzás ez? A lány 15 éves.


Szülők!!! Válaszoljatok!


2013. máj. 22. 23:02
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit túlzás de gondolom nem rendszeres. Leet meg ilyet, hogy valami történt a gyerekkel.
2013. máj. 22. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
80%

Ilyenért én is kaptam.

Most ha a lányom ezt csinálná, nem pofont kapna, de valami büntetést az biztos hogy lenne, nem is kicsi.

2013. máj. 22. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
56%
Ha abba gondolunk bele, hogy ennyiben hazudik, ki tudja, mi minden másban. Az, hogy felpofozta a szülő, szerintem, valahol érthető, még ha nem is feltétlenül a legjobb megoldás. Féltik, aggódnak érte, és bíztak benne. Erre a leányzó kijátssza őket. Gondolom, nem rendszeres a dolog, de tán megfelelő tanulópénz, hogy inkább mondjon igazat a szülőknek. (Egyébként ha én hazudtam volna, lehetséges, hogy én is kaptam volna anyukámtól, pont azért, mert elengedtek valahova, és ha bajom esik, azt se tudják, hol keressenek. Sajnos, nem sajnos, ennyi felelősséggel a leányzó is tartozott, hogy ahová ígéri, hogy megy, ott is van.)
2013. máj. 22. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
100%
Azért megkérdezeném tőle miért hazudott, mikor mondta volna meg hol járt? Szerintem biztos nem ez volt az első pofon. Magamat is megvizsgálnám. Miért nem őszinte velem a lányom? Oka van? Szóval ez nem olyan egyszerű kérdés.
2013. máj. 22. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:

volt már régebben pofon. a hölgy mindhárom gyerekét így nevelte./neveli. nem verte őket! csak időnként előfordult.


pont legutóbb mondta nekem , hogyha a lánya, év végén is megbukik, akkor nem lesz gondja a pótvizsgára , mert megtépi!!!


hogy mondhat ilyet? Így... teljesen úgy éreztem , mintha még dicsekedne is vele. Sajnos nem szólhatok bele, nem az én gyerekem, de engem ez nagyon bánt, amikor ilyeneket hallok.


és igen, büntetést érdemelne, de pofozkodni miért kell? Akkor pl meg is értettem volna, ha mondjuk kiderül hogy drogozik, de ilyenért Ütni? Nem is egyszer?

2013. máj. 22. 23:51
 6/34 A kérdező kommentje:
egyébként köszönöm szépen a válaszokat
2013. máj. 22. 23:53
 7/34 anonim ***** válasza:
83%

"Gyerekként" írok, azért ez: > elmegy egy barátnőjéhez. Közben egy másik lányhoz ment.< nem hangzik akkora triviális bűnnek,hogy pofont kapjon érte. Velem is és szerintem mindenkivel megesett már,hogy indult valakihez de az illető nem volt otthon vagy történt valami.

Katához indultam, hozzájuk váratlanul beállítottak a rokonok, átmentem Julihoz.

De a hátteret nem tudom, ha nem problémás akkor ennyiért tuti nem ütném meg a gyerekem. A tanulmányi dolgok miatt is kellene ismerni a hátteret, mert nem mindegy,hogy bukásra áll valamiből mert csak, vagy mindennap kémiát magol,de az az egy mégsem megy neki.

Az első esetben tőlem is megkapná a magáét,még ha nem is pofon formájában, míg a másik verziónál azon agyalnék,hogy hogyan segítsek neki. 18/l

2013. máj. 23. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
61%

Mindenkinél eltérő, hogy milyen viselkedést tolerál, pl. én sem tudom elviselni a hazugságot semmiyen formában... De ezért ütni? Hát nem tudom...Én inkább a szavakat használom fegyverként...:)

De gondolom nem ez volt az első eset, hogy a drága kislány nem mondott igazat... Ha meg bukásra áll, akkor meg végképp nem lehet egy mintagyerek... Gondolom hogy már rongyosra beszélte a száját az anyuka, és már végső elkeseredésében a pofonhoz folyamodott. Van olyan gyerek, akinél ez bejön, másnál csak olaj a tűzre.

De ha rokonról van szó, akkor segíthetnél az anyukának jobb belátásra bírni a gyereket.

2013. máj. 23. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
66%
Nem túlzás belefér,van gyerek akinél muszáj,hazudni pedig nem szabad,ha erről az apróságról hazudott gondolom másról is.Néha egy-egy pofon nem túlzás,de azért mellé kell az elbeszélgetés is,gondolom a kislánynál nem minden oké,pláne ha bukdácsol is.
2013. máj. 23. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
100%
Én csak azt a részt nem értem, hogy miért kellett emiatt hazudni? Egy beszélgetés többet érne ezen a ponton, szerintem. Nem csinált mást, csak átment egy másik lányhoz? Erről miért kell hazudni? Én nem ütném meg a gyerekem, de nem is hiszem, hogy olyan anya lennék, akinek ilyen pici semmiség miatt hazudni kellene.
2013. máj. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!