Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » El van kényeztetve? Szerintem...

El van kényeztetve? Szerintem ez már túlzás?

Figyelt kérdés
Unokahúgom 15 éves, anyukája egyedül neveli, de szó szerint mindent megkap.. Hetente fodrász, naponta új ruhákat kap zara..stb Ma hivott fel lelkesedve, hogy megkapta az iphone 5 öt, én se vagyok öreg 24 vagyok de szerintem ez tulzás ?
2012. okt. 18. 22:22
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
57%

Irigykedsz?

Ha van anyukának kidobni valója hát legyen ettől még nem lesz szeretetre és tiszteletre méltóbb sem ő sem a gyerek.

2012. okt. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
61%
Lenne egy gúnyos megjegyzésem anyukára de inkább nem. Ezzel csak árt a gyereknek.
2012. okt. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
38%
ha egyszer megengedhetik maguknak, akkor miért ne?
2012. okt. 18. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
32%
Miért baj? Ha a szülő megengedheti magának, akkor nem értem mi a probléma. Mindenki próbál megadni a gyerekének mindent amit bír. Ő ennyit bír. A kérdésedet irigységnek gondolom.
2012. okt. 19. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
90%

Attól függ. Ha a gyerek természetesnek veszi ezt, esetleg kiköveteli, nyafog valamiért, vagy olyan, mint itt néhány tini, hogy "de megérdemlem, miért nem veszik meg", akkor el van kényeztetve.


Viszont én is sok mindent megengedhetek magamnak meg a gyerekeknek, van amit nem (minden nap ruhákat meg hetente fodrászt nem). Amit igen, arra más azt mondhatja, hogy elkényeztetés vagy túlzás.

Ha megengedhetik maguknak, akkor miért ne vegyék meg?

Én nem erre költeném a pénzem, de ez az ő életük.

2012. okt. 19. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem el van kényeztetve.

Anno én boldog voltam anyám használ mobiljával is. Egy 15 évesnek véleményem szerint nem való ipone 5. Túl komoly telefon az neki még.

Egyébként csak úgy kapta, vagy kiérdemelte valamivel?

Ha nekem sok pénzem lenne, építő dolgokra költeném. Mint spot, nyelvtanulás, zenetanulás, világ látás. Nem rongyrázásra.

Szegény gyereknek milyen rossz lesz majd ha anyuci tönkre megy, vagy ha esetleg később nem egy gazdag pasit fog ki. Vagy fodrászra meg ruhára költi majd a koszt pénzt? Mert neki az van megszokva mint alapvető igény?

Nem vagyok irígy. Tudom, annak tűnök, de gondoljatok már bele, mi lesz ezzel a lánnyal 5-8 év mulva?

Mellesleg mi sem állunk rosszul anyagilag, de az eszem nem ment el.

Ez megvásárlás.

23L

2012. okt. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
71%
Nem tudom miért lett előző lepontozva, teljesen igaza van. És nem kéne arra nevelni a gyereket, hogy pl. a suliban is az anyagi dolgokkal legyen nagymenő, nem ezt a mai, hibás fogyasztói értékrendet kéne belé nevelni.
2012. okt. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
59%
Most komolyan, az ilyen csajokból lesznek azok, akik mobil , meg márkás cucc alapján választanak pasit, és amitől én hányok. Mi nem vagyunk gazdagok, és hét éves telóm van, DE HA GAZDAGOK LENNÉNK, AKKOR IS MESSZIRE KERÜLJÖN EL MINDEN CSAJ, AKI EZ ALAPJÁN VÁLASZT. 21F
2012. okt. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
67%
az oké,hogy megengedhetik maguknak,de nem lessz mindig ott az anyja,hogy mindent megadjon megi,egyszer felno és nehezebb lessz neki megkeresni a pénzt és megdolgoznia azért amit szeretne.szóval igen ez túlzás,mivel a lánynak ettol nehezbb lessz az élet.
2012. okt. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
46%

Igen el van!!

És nem hiszem, hogy a kérdezőből az irigység beszél! Inkább csak a realitás.


Majd pár év mulva meg lehet nézni ezt a kislányt, akinek nulla lesz az értékitélete....

2012. okt. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!