Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogy mondjam el anyanak?

Hogy mondjam el anyanak?

Figyelt kérdés

Egy hete lefekudtem a baratommal. Fel eve vagyunk egyutt. Ismerika szuleim es kedvelik is. Mar beszeltem anyaval a temarol de elegge ridegen all hozza mondhatjuk ugyis. De jolenne elmondani mert szeretnek fogamuasgatlot szedni hogy tuti ne essek teherbe! Nem tudom hogy es mit mondjak neki.....en 15 eves vagyok a baratom 16. Szulok hogy reagalnatok,adnatok tanacsot?Megkoszonnem.


(bocsi az ekezetert vagy ha helyesirasi hiba van csak telefon...)



2013. jún. 3. 20:11
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
fogamzasgatlot*
2013. jún. 3. 20:13
 2/24 Kerria ***** válasza:
67%

Én anno őszintén elmondtam Anyunak... szerintem ez a legjobb.


Ülj le vele, négyszemközt, lehetőleg ne egy fárasztó napja után, és mond meg beszélni szeretnél vele. Mond el, hogy szeretnéd ha közösen elmennétek nőgyógyászhoz (nem fog veled bemenni, csak kísérjen el).

Attól mert rideg tisztában van vele, hogy ez előbb-utóbb (jelenleg előbb) megtörténik/megtörtént.

Ha ki is akad próbáld megérteni, csak félt, a legjobbat szeretné neked, és aggódik.

Mond el szükséged lenne fogamzásgátlóra, mert úgy alakulnak X-szel a dolgok.

2013. jún. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
73%

15 évesnek hormonkészítményt? Rendes nőgyógyász fel se írja, aki mégis, attól azonnal venném is el az engedélyét.

Szégyen, merre tart a világ... Mire nekem lesz gyerekem, addigra már az ovisoknak is védekezési tanácsokat kell adni?

2013. jún. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
45%
Anya! Lefeküdtem a barátommal és mivel szeretnék biztosra menni a védekezésben az óvszer használata mellett szeretnék fogamzásgátlót szedni, meglehetne oldani hogy elmegyünk együtt és kiváltjuk?
2013. jún. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 Kerria ***** válasza:
40%

14 éves kor alatt nem írnak fel készítményt

14-16-(18) év között szülői beleegyezéssel

18 év felett saját elhatározásra..


Jelenleg így van a besorolás. Megértem, ha valaki nem akarja a gyermekének, mert nem a legjobb... csak bízni a fiúban (hogy használ óvszert), az sem a legbiztonságosabb megoldás... szerintem

2013. jún. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem meg ne szexeljen egy 15 éves kislány és nincs miért izgulni.
2013. jún. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 Kerria ***** válasza:
100%

Ebben részben igazad van, de nem állhat mellette senki...

Pláne a szülő nem, aki általában dolgozik.


Én 15 éve a 18 évesen már "elkésettnek" számítottam, na nem a magam részéről, mert abszolút nem bántam meg

2013. jún. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
75%

Hát ne haragudj,de 15 évesen ez eléggé meredek volt.Ha én anyuka leszek,akkor arra bíztatom a gyerekem(ha lányom lesz),hogy minél később veszítse el a szüzességét.Én 17 voltam,mikor elvesztettem,azóta eltelt fél év.Már nem vagyok együtt azzal a sráccal.De 3 éve ismertem és összesen 11 hónapot jártunk.Én 3 hónap után azért mondtam el anyámnak,mert tudta,hogy befog következni,és attól féltem,hogy már sejti.De még egész jól reagált ahhoz képest,mint amit vártam.Azóta nem vagyok együtt a sráccal.

Szerintem amúgy jobb,ha szépen adagolod neki..és ne várd,hogy jól fogadja.


17/L

2013. jún. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
63%

miért nem elég egy kis petting 15 - 16 évesen?

Az is lehet kielégítő, de se terhes nem leszel, se hormonokkal nem tömöd tele az amúgy is változásoktól terhelt szervezetedet...


Mindig az őszinteség a legegyszerűbb... de nem lesz egy vidám menet. De mivel anyukád "ridegen" áll a dologhoz, nyilván félt és érdekli mi van veled... értékelni fogja az őszinteségedet.

2013. jún. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
18%
Szülőként,elkeserednék,hogy mit rontottam el,hogy a 15 éves gyereknek annyi esze van és önbecsülése,hogy szexel.Fél év az semmi egy gyerekkapcsolatban.Menj oda hozzá és mondd el,ha annyira felnőttnek gondoltad magad,vállald a felelősséget.
2013. jún. 3. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!