Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit kezdjek a 16 éves lányommal?

Mit kezdjek a 16 éves lányommal?

Figyelt kérdés
Aranyos, kedves kislány volt,általánosban kitűnő,most végzi el a tizedik osztályt,de nagyon leromlottak a jegyei. Olyanokat hallok vissza az iskolából,hogy a némettanárnővel feleselt,mert az túl sok házit adott. Fizikából és matematikából hármas érdemjegye lesz,pár ötöse és sok négyese lesz még. Ennek ellenére okos kislány lenne,spanyolból felsőfokú nyelv vizsgázni megy,segít itthon,időben hazaér. Csak nagyon lázad és rettentő lusta. A múlt héten töredelmesen bevallotta,hogy a dohányzást már kipróbálta és alkoholt is szokott fogyasztani alkalmanként,de nem sokat,ezért nem is haragszom annyira,de a dohányzás miatt igen. Mit tegyek? Mikorra fog lenyugodni? Sz utóbbi egy évben kezdett el ennyire "kamasz" lenni,a legújabb mánia az, hogy engedjem melíroztatni a haját. Fiúról szerencsére (még) nem tudok.
2013. jún. 10. 17:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát, én ebben a korban eléggé meghülyültem. Az enyémeknek még csak most fog kezdődni a kamaszkor, de előre rettegek, ha csak feleannyira lesznek kelekótyák mint én, nekem már az is sok... Bizonyos határokon belül érdemes engedni amiben szabad, azon túl viszont ne engedd. Ha csak kipróbálta a cigit de nem dohányzik az még nem tragédia.
2013. jún. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Én 14 évesen kezdtem "kamaszodni", cigizni, bulizni nem, mert nem nagyon engedtek, de késtem a megbeszélt időponthoz képest, feleseltem stb. Romlottak a jegyeim, aztán középsuli 2. osztályában megbuktatott az osztályfőnököm -mellékesen nem volt szerintem jogos- viszon ez kellett ahhoz , hogy észhez téjrek. A pótvizsgán annyira égtem a többi bukott között, nem értettem mit keresek ott. Ez helyrerázott.


A következő évben összszedtem magam, és visszaállt a rend. Bulizások még voltak, de már tuttam hol a helyem. :-)

Azóta két diplomás , pénzügyi területen dolgozó nő lettem, és magam szoktam le a dohányzásról is. Nagyon fontos, hogy milyen barátok veszik körül a lányodat, mert amikor észhez tértem, másokkal kezdtem barátkozni nem a "züllött" bandával.


Szóval a válaszom: el kell érni valahogy , hogy magától jöjjön rá a lányod, hogy mi a valóban jó döntés. Szerintem nagy gond nincs vele.

2013. jún. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Sok kamasszal az a fő probléma, hogy ebben az időszakban igyekeznek kizárni a szülőket. Becsülendő, hogy a lányod beavat a dolgaiba. Szerintem nincs vele komolyabb probléma, hisz ahogy írtad két hármast leszámítva jó jegyei lesznek év végén, nem beszélve a nyelvvizsgáról. Bármit teszel, a lényeg az, hogy ne veszítsd el a bizalmát! Az sokkal rosszabb!!!
2013. jún. 10. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

azért reálisan nézve ezek nem problémák...

10.-ben nincs semmi érdekes... engem akkor még nem érdekelt semmi, ezért bukdácsoltam, 2es 3asokkal... 12.-re már csak matekból maradtam 4es, ami magamhoz képest nagy matek teljesítmény volt :D

Amikor kitaláltam mi érdekel, már volt értelme tanulni is.

A nyelv pedig nagyon jó... ha újra kezdhetném csak nyelvet tanulnék... annyi szívás van nyelvismeret nélkül...


Szerintem nem kell félned, tök normálisnak tűnik a lányod a leírások alapján, sőt még jobb is az átlagnál.

ÉS hogy mit kezdj vele? Ismerd meg. :)

Úgy értem... próbáld más szemmel nézni, mint egy kislányt.. hogy még jobb legyen a kapcsolatotok. :)

2013. jún. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Amint látom,őszinte veled!Ez hatalmas eredmény!Becsüld meg ezt a dolgot,és pitiáner kis dolgokon ne húzd fel magad.Ha cigizni fog,azt ne engedd szerintem,a melíroztatást nyugodtan engedheted.10.osztályosan meg már nyugodtan lehet barátja,szerintem ha lázad,akkor van is.. de amúgy akkor ezt miért ne mondaná el neked?Na ez a logika már nekem is túl fiatalos XDD,pedig aztán 17 éves vagyok én is csak.:) Jó mondjuk akik tőlem 1 évvel fiatalabbak,már köztünk is rengeteg különbség van..sőt ha eggyel feljebb nézek,akkor köztük is meg köztünk is vannak különbségek.

Nagyon nehéz a kamaszkor,de nem csak az anyukáknak,hanem nekünk is.Agresszívabbak leszünk,sokszor megbánjuk,amiket mondunk,vagy csinálunk.De ennek ellenére nagyon szeretünk titeket,csak annyira fogtok minket,hogy kialakulnak bennünk gátak!És ezeket lázadással vagy éppen bezárkózással oldjuk meg..már amennyire ezekkel meg lehet oldani.

Semmit ne kezdj vele,jó ő úgy,ahogy van,addig,amíg nem drogozik és nem vállik alkoholistává.:)


17/L

2013. jún. 10. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 klopusz ***** válasza:

Szia!


Örülj neki, hogy ezeket a dolgokat elmondja neked. Sok ilyenkorú gyerekről sajnos ez már nem mondható el.

Az én nagylányom is 16 éves, most kilencedikes, gyakorlatilag mindenből négyes lesz év végén, de tanulni nem sok kedve van. A múltkor voltam szülőin, ott az igazgató mondta, hogy tizedikben a legrosszabbak a tanulmányi eredmények, mert akkorra már beszoktak a suliba és a tizedikes eredmények tulajdonképpen sehova sem számítanak bele, tehát ilyenkor a srácok kiengednek egy kicsit.

A melírozásról meg csak annyit, hogy múltkor festettem a hajam és én kapacitáltam a lányomat, hogy engedje az ő haját is "becsíkozni". Úgyhogy most a barna hajában vörös melír van, szerintem jól áll neki. Ahogy visszaemlékszem, én is 16 évesen melíroztattam először a hajamat, igaz szőkével.

Szóval, szerintem semmi gond nincs a lányoddal. Beszélgessetek minél többet számonkérés nélkül.

2013. jún. 11. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ez legyen a lányoddal a legnagyobb gond, hogy melíroztatni akarja a haját:) Ezzel amúgy mi a bajod? Nálam az acélbetétes bakancs volt a menő, azt hordtam mindig. Anyuék max kiröhögtek, de nem nagyon szóltak érte:D
2013. jún. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Minden kamasz kipróbálja a cigit legalább egyszer. EBbe bele kell törődni. A lényeg, hogy ne szokjon rá, ami nagyban függ a haveri körétől, de a szülőktől is valamilyen szinten.

Szerintem annyi, hogy mindent mértékkel csináljon. Ne tiltsátok mindentől, mehessen néha bulizni, barátnőzni stb., de legyen tiszta, hogy milyen keretek között, és mit vártok el tőle.

2013. jún. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én 17 évesen kezdtem kamaszodni, de nálam ez kimerült annyiban, hogy évente 3-4 buli, meg némi alkohol. Az utóbbi 1 évben romlott el a helyzet, idén nem voltam valami jó, sokat buliztam, sokat ittam, és négyszer cigiztem is. Majd kinövöm. Szüleim próbálnak a normális úton tartani, de elég toleránsak. Pl. nem lehet állandóan bulizni, de ha épp jól állnak a jegyeim és nincs más dolgom, akkor miért ne. De ha rontok vagy dolgom van, akkor kizárt.

2-3 év és "lenyugszik". Addig a kis hülyeségeket hagyd rá, pl az ha 1-2 pohár bort megiszik mondjuk, az kit érdekel? De ha nagyon be van állva egy buli után, akkor másnap komolyan beszélgess el vele.

Amúgy nekem 14 évesen melírozva volt a hajam, azóta persze nagyon gáznak látom, akkor mondjuk menő volt, de ettől nem lettem rosszabb, ettől nem lettem r.banc.

17 évesen egy hetet töltöttem a Balatonon a barátnőimmel bulizással és ivással (itt kezdődött a "rossz" korszakom), aztán jól éreztem magam, és ennyi, semmit nem bántam meg, nem pasiztam be, 18 évesen jöttem össze egy fiúval akit évek óta ismertem, és már bő 1 éve együtt vagyunk.

Szóval ne hagyd elk.rvulni, de amíg ártalmatlan kamaszkorát éli, addig hagyd. :D

2013. jún. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Mit kezdj vele? Örülj neki! :)

Én csodálkozom, hogy hogy nem álltak tőlem fejre anyámék, mert én sokkal problémásabb voltam. Nem tudhatom pontosan, hogy milyenek a mai 16 évesek - sajnos már rég nem az én korosztályom, saját gyermekem pedig még nincs -, de nem hiszem, hogy ő olyan rossz gyerek lenne. Úgy látszik, sok dolgot megoszt veled, ezt becsüld meg! Mindennél fontosabb a beszélgetés és a biztos háttér ebben a korban. Nekem sajnos ez nem volt meg, éreztem is a hátrányát.

A melírt és a barátot én nem érzem meredeknek 16 évesen, a dohányzás viszont minden korban az. Én 14 évesen, a férjem 13 évesen szokott rá... gondolhatod, milyen munka volt ezek után letenni. Az alkoholt is a legtöbb tini kipróbálja, az értelmesebbik fajta rá is jön egy idő után, hogy néha inni valamit az élvezet miatt jó, viszont végighányni egy éjszakát a folyóparton már kevésbé.

Minden összevetve: próbáld megtartani a jelenlegi közvetlen viszonyotokat, és próbáld egy kicsit kevésbé gyerekként kezelni (direkt nem azt írtam, hogy jobban felnőttként). Próbálj néhány dologban te igazodni - melír, rendes fiú :) - néhányban pedig ő.

2013. jún. 13. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!