Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit kezdjek a lányommal?...

Mit kezdjek a lányommal? Tegnap nem volt hajlandó enni de tényleg semmit se?

Figyelt kérdés

2.5 éves nem nöl a foga nem fáj a torka de tejen kivül semmit nem volt hajlandó enni: se joghurt se fözelék se tészta semmi


ma reggel tejen kivül semmit nem hajlandó enni

mit kezdjek vele?

nasit édességet nem kap


2013. ápr. 11. 08:56
 1/9 anonim ***** válasza:
Ügyelj rá, hogy eleget igyon, nagy baja akkor már nem lehet. Mit mond, hogy miért nem?
2013. ápr. 11. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Adj neki választási lehetőséget. Hogy ő maga választhassa ki vagy vehesse ki a hűtőből az ételeket.

Ha így sem jó, készíts ki neki falatkákat, miközben játszik, hátha néha oda-odanyúl érte.


Amúgy nem lappang benne semmi betegség? Lehet van már valami, csak még nem látod.

Vagy ő mindig ilyen volt? Keveset eszik?

Mert ha mindig ilyen, akkor örülni kell, hogy egyáltalán magához vesz valamit.

Kínálgatod, és hátha.

2013. ápr. 11. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha éhes lesz, eszik, ne aggódd túl magad :)

Éhen nem hal.

2013. ápr. 11. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
szerintem daccbol nem eszik vagy már nem tudom tegnap m is egy kistálkába tettem sajtot párizsit, másikba gyümölcsöt amerre ment arra vittem de rá se bagozott
2013. ápr. 11. 09:05
 5/9 anonim ***** válasza:
Az én fiam a McDonald'sban megtört, és bezabált, mikor otthon napokig nem evett, halál ideges voltam! Ilyen szempontból jó ötlet volt a Meki, mert rájöttem, hogy színtiszta hiszti az egész, és nem kell aggódnom. Onnantól kezdve otthon kivártam amíg éhes lesz. Folyadékot viszont igyon!
2013. ápr. 11. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
sokat iszik azzal nincs baj de szerintem dacol a 7 hetes tesoka miatt
2013. ápr. 11. 09:08
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A kislányommal is hasonló problémák voltak. A végén nekem már csak 2 naponta evett egy kicsit. Nem tartott sokáig ez az állapot. Megvontam tőle a cukros italokat is, gyümölcslevet kapott, és napközben lekarikáztam egy banánt, kockáztam fel sajtot, és elérhető helyre tettem. Volt, hogy eltűnt egy-két falat.
2013. ápr. 11. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
El kéne neki mondanod, hogy a pici baba még nem tud enni. Mutasd meg neki, hogy a babának még nincs foga, ezért tud csak tejecskét inni, hogy nagyon pici a pocija, még nem fér bele a kiflike. Mondd el neki, hogy mikor ő ilyen picurka volt, ő is csak tejet ihatott. Lehet, hogy úgy gondolja, hogy ha utánozza a testvért, ő is annyi figyelmet, gondoskodást kap, mint a másik..
2013. ápr. 11. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk én nem rohangálnék utána az étellel semmiképp.

Napi 5x van evési idő, leteszed az ételt elé, ha nem kér, majd eszik a következőnél.

És még jobb, ha együtt leülsz vele enni és ízletesen falatozol.

Amúgy a kis tesó biztos oka lehet ennek. Próbálj vele minél többet együtt játszani, szeretgetni, és ha van kedve, beszállhat a bab körüli teendőkbe is.


Legjobbakat!

3 gyerekes anyuka

2013. ápr. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!