Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogy neveljem tisztességre a...

Hogy neveljem tisztességre a lányomat? 11 éves és tiszteletlenül beszél velem!

Figyelt kérdés
Egész nap a gép előtt ül, főleg nyári szünetben. Ha csúnya szavakat nem is használ az én szavam semmit nem ér neki. Többször mondta, hogy én nem mondhatok meg neki semmit. Aggódom érte. Mit tehetnék?
2013. jún. 24. 16:59
1 2 3
 1/29 anonim válasza:
35%

Szia!

A gyerkőcöt a születésétől kell már nevelni. Mostan már kamasz-korban lehet. Utazás sport könyv szórakozás. Sok mindenféle dolog van.

2013. jún. 24. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
41%

azért nehogy már egy 11 éves legyen a "főnök" nálatok!

Mi az,hogy: nem mondhatsz meg neki semmit?


Vond be a házimunkába,és ne engedd egésznap a gépnél ülni.

ha ezt nem érti meg akkor csinálj valamit a géppel,hogy ne tudjon netezni.

2013. jún. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
76%
Hiába lett lepontozva az első, azért valamennyire igaza van. Eddig talán túl sokat engedtetek meg neki, elveszett a tekintélyetek. De biztosan vissza lehet szerezni. Szerintem ne legyen opció, hogy egész nap a gép előtt ülhessen. Persze, ülhessen valamennyit, beszéljétek meg, hogy mennyit, és mindenki ahhoz tartsa magát. Ha rondán beszél, járjon a büntetés (pl zsebpénz megvonás, plusz házimunka, szobafogság.) Ha valamit pluszban elvégez, járjon ajándék (pl ha gyűjt valamire, gyűjtsön pirospontokat, vagy számoljatok neki be egy-egy mosogatást, mint részletet, és mondjuk 10 mosogatás egy akármilyen ajándék legyen, de persze olyan, amire úgyis vágyik.) De a többi időben szervezzetek közös programot, hogy ne az legyen, hogy nincs más választása, mint gépezni, meg tvzni. Az apja hogy neveli? Egyetértetek, vagy ha te szigorúbb lennél ő enged, és fordítva? Mindenképp azt kéne látnia a gyereknek, hogy ti összhangban vagytok.
2013. jún. 24. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 sikítamacska válasza:
55%
Még fiatal meg lehet nevelni ! :D Ha valami olyat csinál húzd ki neki az internetet !
2013. jún. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
62%

Ha a én 17-18 évesen azt mondtam volna a szüleimnek"Hogy én nem mondhatok meg neki semmit". olyan pofont kapok hogy kb. a fejem leesik, tessék tiszteletre tanítani a kisasszonyt...

Én lekorlátoznám az internetet és a gép előtt töltött időt és ha már ilyen nagy a szája segíthet is a házi munkában.

2013. jún. 24. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
51%

ki kell húzni az internetet, ki kell kapcsolni a gépet. addig nem ülhet vissza, amíg mondjuk nem csinálja meg ezt vagy azt.

nem érte kéne aggódnod, hanem amiatt, hogy mi a fenét csináltál az elmúlt években, amikor nevelni kellett volna!

nem akarlak megbántani, de én ilyet még nem hallottam, hogy ekkora pofája lenne egy 11 éves csitrinek..

2013. jún. 24. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
50%
Ó, nálunk ez nem járja. Ha visszaszól, akár egész nyárra kihúzom és bedobozolom a gépet! Elég drasztikus és kemény vagyok, tudom, de kikérném magamnak, hogy nekem egy 11 éves taknyos visszadumáljon! Légy határozottabb! Te vagy a szülő! Nem ő irányít!
2013. jún. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
53%
A nevelés alapjait 3 éves korig kell lefektetni utána még 11-12 éves korig nevelhetőek,azután meg csak terelgetni tudod és következetesen a felállított szabályok szerint megengedni dolgokat,vagy megbüntetni valamiért.ne engedd a fejedre nőni még csak 11 éves mi az hogy ott ül egésznap nálunk 1 óra volt suliidőben és hétvégén szünetben napi 2 óra,ha nem így volt anya kihúzta a gépet.Mond meg a kisasszonynak már pedig az anyja vagy és nem Ő fog parancsolni,kíváncsi vagyok hogy nevelted ha így a fejedre nőtt.
2013. jún. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
53%

Egyetértek itt a többséggel: már eddig se ártott volna nevelni. Most viszont gép agyő, majd visszakapja szeptemberben, ha addigra magához tér. Te pedig légy következetes és próbáld helyrehozni, amit elszúrtál.

A sportnak szenzációs nevelő ereje van egyébként, érdemes lenne egy egyesületbe beíratni, persze olyanba, amihez kedve is van.

2013. jún. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
82%

Nem tudom, szerintem nem az kellene, hogy legyen az első lépés, hogy kihúzod a netet mindenféle beszélgetés nélkül.

Én elbeszélgetnék vele először is arról, hogy mért gondolja azt, hogy én parancsolgatni akarok, illetve, hogy mért nehéz teljesíteni egy-két kérést.

Kamaszként totális ellentéteket tapasztalok a szülői-baráti kapcsolatokban. Ezt úgy kell érteni, hogy akinek otthon "kuss a neve", az általában a szabadságát az iskolában, haverok, barátok között éli le, ott ő a "vezér", míg akik a barátok által vannak inkább elnyomva (nincs nagyon beleszólásuk a programokba, vagy csak simán "3. kerék"-nek érzi magát), azok szabadosabbak a szüleikkel szemben.

Úgyhogy én inkább megpróbálnék rájönni, hogy van-e valami gond a szociális életében, amit otthon próbál levezetni, ezesetben rajtad.

Persze nem kell engem sem meghallgatni, hisz én is csak egy "taknyos" vagyok. :)


16L

2013. jún. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!