Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogy neveljem tisztességre a...

Hogy neveljem tisztességre a lányomat? 11 éves és tiszteletlenül beszél velem!

Figyelt kérdés
Egész nap a gép előtt ül, főleg nyári szünetben. Ha csúnya szavakat nem is használ az én szavam semmit nem ér neki. Többször mondta, hogy én nem mondhatok meg neki semmit. Aggódom érte. Mit tehetnék?
2013. jún. 24. 16:59
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
28%

Némi igazság lehet a 16 éves válaszában, legalábbis arra érdemes, hogy átgondolja az ember - már csak azért is, mert egy létező problémát még annak a korosztálynak a szemével is látja, akiről a kérdés szól.

Mindettől függetlenül szerintem se ennyire szimpla az eset. Egy 11 éves gyerek még GYEREK, ha el is kezdi a kiskamasz kort (szerintem még az is icipicit korai, de mindegy) akkor sem engedhet meg magának olyan dolgokat, amit itt a kérdező lánya.

Azt gondolom, alapvető nevelési hiba van, ami nem itt és most csúszott el, hanem jó eséllyel már sok évvel ezelőtt. Az biztos, hogy az nevelési célzattal adott atyai/anyai pofon ebben az esetben nem ördögtől való (tudom, most ez főbenjáró vétek, de azért érdemes átgondolni, hogy pl. szüleink találkoztak ilyesmivel, még mi is - harmincas korosztály vagyok - és nem igazán jellemző, hogy bárki lelki sérült lett volna a dologtól, de a tiszteletet mindannyian megtanultuk megadni) és az is biztos, hogy olyasmit vonnék meg a leányzótól, ami fáj. Vagyis első lépésben az internetet. Nyár van, szünidő, töltse hasznosabb és egészségesebb elfoglaltsággal a napjait, ne a gép előtt görnyedjen!!! Egyébként ez még abban az esetben is igaz, ha a gyerekkel semmi probléma nincs. Szerintem a számítógéphasználatot ebben az életkorban mindenképp korlátozni kell, az én gyerekeim még kisebbek, de a limit tutira meg lesz húzva mondjuk napi egy óránál, slussz.

Egy 11 évesre már bátran lehet ezt-azt bízni a háztartási munkák közül - mosogatás, vagy ha mosogatógép van, akkor annak ki-be pakolása, porszívózás, fűnyírás, viráglocsolás stb. - illetve alap, hogy a saját szobáját, holmijait maga is rendben tudja tartani.

A sport pedig mindenképp csak javára válhat, fizikálisan is, de mentálisan is.

2013. jún. 25. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
70%

Nem tudom,miért kellett ennyire lehúzni a 16 éves lányt.Még jó,hogy nem hagyta magát! :)

Pedig sok használható és értelmes ötlettel,feltevéssel állt elő,és lemerem fogadni,hogyha nem írja oda a korát,senki sem köt belé,sőt még támogatja is.Még csak nem is volt tiszteletlen,más mégis így viszonyult hozzá...

Amúgy az tényleg nem okés,hogy a kérdező lánya ilyen hangnemet enged meg magának,azonban akkor ezek szerint megkezdődött (vagy már tart) a kamaszkor.Nagy érzelmi és testi változásokon kell keresztülmennie,a hormonok hatására pedig semelyik tini sem szereti ha korlátozzák,alakul a személyisége.Szerintem kompromisszumokra van szükség.Elmagyarázod neki,hogy veled így nem beszélhet,megkéred,hogy segítsen be a házimunkába,cserébe kedvére való programot választhat a gépezés helyett.Magamból kiindulva sokszor azért ültem egész nap a gép előtt,mert más elfoglaltság nem volt,amiben örömömet leltem volna.Mostanában már egész tartalmasnak mondhatóak a napjaim,nyáron esténként sétálunk anyával (igaz,mi a a Balatonon lakunk,tehát több a program,elfoglaltság is),jégkását vagy fagyit iszunk,beszélgetünk,sokat nevetünk.Emellett divatrajzokat készítek,fejlesztem az ehhez kapcsolódó készségeimet,satöbbi.A legjobb barátnőm is nemsokára megérkezik,akivel aztán már tényleg nem lesznek unalmas napjaim.Van társasága a lányodnak,vagy csak magára van maradva,mint korabeli?

És igen,én is csak egy tizenéves takonypóc vagyok,úgyhogy a véleményemet nem muszáj elfogadni és nem is volt muszáj elolvasni.Mindenesetre a ki szánt rá időt és elolvasta,annak köszönöm. :)

2013. jún. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

Hogy tudtok a saját gyereketekről taknyosként és hasonlóként beszélni? Ilyen szülőnek miért van gyereke?

Valószínűleg a lányod sem szívesen gépezik egész nap de unatkozik és hát azért valljuk be, a házi munka nem egy izgalmas dolog. Szervezz programokat neki és közösen is járjatok el, akkor nem fog a gép előtt ülni.

2013. jún. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

A gépre lehet jelszót tenni.

Csak akkor oldja fel a kedves szülő ha segít.. ha tiszteletlenül beszél akkor meg még akkor se.. barátoktól nyugodtan el lehet tiltani ilyenkor..egy-két anyai pofon sem árt ha elszabadul a pokol..

2013. jún. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
Ha egyből elkezded piszkálni akkor csak hergeled és mégjobban veszítesz a maradék tiszteletből. Beszélgessenek, nem akadémia nyári táborba menni vagy találkozni esetleg egy jókis kirándulás össze hozná a családot. A gép rettentően elárasztja az ember agyát így jóhogy nincs türelme
2013. jún. 26. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim válasza:
Úgy tudom 6 éves korig könnyebb nevelni a gyereket, efölött már nehezebb, de nem menthetetlen eset. Ha más nem a verés, de az tényleg csak a legszükségesebb esetben.
2013. jún. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
Gyereknel ritkan hasznal a szep szo. Mi sem egyszerubb: egy jo nagy tockos, es egybol atgondolja mit is mondjon a taknyos! Ez az atka a laza gyeplonek... A gep meg a baratok csak elrontjak ezeket a szerencsetleneket. A megbeszeles sem sokat segit: ha sumak a gyerek csak rabolint mindenre "igen anya, persze, ugy lesz, megigerem" es aztan nem csinalja. Ha meg eroszakos akkor szembeszall. Egy jo eros katonai tabor azthiszem megoldas lenne! Ott megtanulhatjak hol a helyuk es hogy a visszapofazasbol nem sul ki semmi jo!
2013. júl. 10. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Amugy meg ha egyszer bunko a gyerek, akkor bunko, lassuk be. Nem szent... Ha igy viselkedik akkor a legszebb jelzo amit hasznalni tudok ra az a "nyomorult taknyos". Mellesleg Egy 16 eves pedig ne oktasson ki felnotteket. Kisse elferdult a vilag...
2013. júl. 10. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
ide bárki írhat választ,akár egy 16 éves is. mellesleg nagyon jókat írt.Ha nem írta volna a korát,akkor fel sem tűnt volna senkinek,hogy ő még nem felnőtt..
2013. júl. 10. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!