Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 14 évesen így tudnék pénzt...

14 évesen így tudnék pénzt keresni?

Figyelt kérdés
Nem szeretek pénzt kérni a szüleimtől. Nyáron sokmindenhova megyek a barátaimmal (strand, mozi, fagyizás stb.)és már szégyenlek kérni a szüleimtől pénzt, olyan mintha kihasználnám őket vagy nem tudom :(. Tudom, hogy diákmunkára csak 16 éves koromtól tudok menni. Arra gondoltam hogy jófogásra teszek fel dolgokat vagy bébicsőszködnék. Csak ki bíz egy 14 évesre gyereket? Kéne a pénz de nem tudom honnan:(. Tudtok valamit amivel tudnék egy kis pénzt keresni?

2013. jún. 29. 21:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Illegálisan. Gyereket biztosan nem bíznak rád, hiszen te is az vagy. A jófogásos jó ötlet.
2013. jún. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, egyből gondoltam. de mi van ha nem veszik meg amit felrakok?
2013. jún. 29. 21:39
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha rendesen tanulsz, házimunkát is végzel, segítesz a szüleidnek, akkor ne szégyellj tőlük kérni.
2013. jún. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Segíthetsz ismerős időseknek is, bevásárolni,gyümölcsöt szedni vagy hasonlók, amiben segítségre szorulnak. Esetleg kutyasétáltatás, ha szereted az állatokat.
2013. jún. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
14 évesen nem találsz legális munkát. Gyerekre gyereket pedig nem bíznak. Nem azzal van a gond, hogy nem tudsz eljátszani velük, vagy nem tanulnál meg pl. pelenkázni, hanem azzal, hogy ha baj történik (akár rajtad kívülálló ok miatt is), nem tudsz felelősséggel dönteni és cselekedni. Sajnálom. A régi, megunt tárgyaid eladása megoldás lehet egyelőre. Marad az, hogy a szüleidtől kérsz. Még 1-2 év, és megoldhatod a saját pénzt, de addig nem.
2013. jún. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha megtudnám,hogy a 14 éves gyerekem dolgozni akar inkább minthogy a szüleitől kérjen pénz magamba kúrnám a nagykést.Mert vagy én rontottam el valamit a nevelésében vagy a világ rontotta meg. 14 évesen ALAP,hogy kapj pénzt.Nem százezres vagy millóis tételekről beszélünk,15-20ezer forintből simán kijön egy vagy kettő hónapnyi 'móka'.Nem hiszem,hogy egy napod 2külömböző strandből és 5mozifilmből állna. Én megértem azt is,hogy már szeretnél önnálósodni de még van 2 éved,addig max. apródozni vaterázni tudsz. ui.: Valakit még egyetemista korában is támogatnak a szülei de nem döglött bele..
2013. júl. 8. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!