Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 13 fiú, állandó hazugságok,...

13 fiú, állandó hazugságok, tiszteletlen a szülővel tanárral, kezelhetetlen, rossz tanuló. A szülői szeretettel érzelmileg vissza él. Alap dolgokért könyörögni kell. Ha jó vagyok az a baj ha rossz akkor az. Mit tehetnék még?

Figyelt kérdés

Másfél éve meghalt édes apa,ha kiderül hogy hazudott akkor minden alkalommal"hiányzik apa"kérdem én mikor a rosszat teszi akkor nincs "hiányzik apa"?

Szobája rohad a kosztól,macska kakitól,pisitől,kaja maradék,kés,cshúzó,mindent tönkre tesz, ha mind ezt elveszik tőle másnap újra ott van.


2009. okt. 20. 01:04
 1/5 anonim ***** válasza:
88%

túl sok mindent hagysz rá, de nem úgy értem, hogy nem vagy hozzá elég szigorú, hanem érzelmileg. egyedül van, egyedül vagy te is. ő sem tudta feldolgozni az apja halálát, te sem.

menjetek családterápiára mielőbb!

2009. okt. 20. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
48%

Ha ő jólérzi magát a szarban akkor legyen abban.

Ha meg tönkretesz valamit ne kapjon újat.

Majd megtudja hogy vigyázni kellett volna rá.

Viszont egy dolgot lehet hogy nem ért. Hogy miért kéne hogy meglegyen legaláb a kettes. Ami mivel rossz gyerek a tanárok szőrösszivűbben adják meg neki vagyis sokkal több tudás kéne hozzá mint egy olyan gyereknek akit szeret a tanár. Azt nem fogja fel tudom magamról hogy későb amikor munkát keres azt nézi hogy milyen végzettsége van és ettől függ mi lesz majd belőle. Gondolom a szülő se ér rá a munka miatt ott ülni vele hogy tanuljon. Pedig muszáj lenne.

2009. okt. 20. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem kap ujjat,elveszi és a rosszat szánt szándékkal teszi.

A fejével semmi baj nincs mert ha akar akkor bizonyít is csak ez ami ritkán fordul elő. A szülő mindent megtesz a gyerekéért mint ahogy én is tanulás,beszélgetés,mi a jó mi a rossz. Ezen már túl vagyok.

2009. okt. 20. 02:35
 4/5 anonim ***** válasza:

Ilyen esetben szakemberhez kell feltétlenül fordulni. Jó pszichológus, vagy a Vadaskert Kórház, ott tudnak segíteni rajta.


Az apját már nem adják vissza, de segítik az esetleges elakadt gyászt feldolgozni, vagy ha még más is van a háttérben, akkor abban.

2009. okt. 25. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem derül ki számomra a kérdésből, hogy a gyermek pedagógusa vagy szülője kérdez.

Én mindenképp javasolnám, hogy keresd fel az illetékes gyermekjóléti szolgálatot, és kérj segítséget, szervezzetek esetkonferenciát, ahol az összes érintett jelen van. Gyermeknevelési és egyéb problémákban is tudnak segíteni, illetve szükség esetén tudják, hogy hova kell irányítani a szülőt, gyereket.

Ha pedagógusként kérdezed, akkor szintén hasonló a javaslatom, jelezd az iskolai gyermekvédelmi felelősnek, vagy ifjúságvédelmi felelősnek. Ha nincs vagy nem tud segíteni, akkor írásbeli jelzés a gyermekjóléti szolgálat felé. (Egyébként ez mint a jelzőrendszer tagjának kötelességed is.)


Megértem ha zavar a "hiányzik apa", de ez akár igaz is lehet, és előfordulhat hogy valóban nem dolgozta még fel a veszteséget. A gyászmunka egyénenként más és más. Az hogy a szobája rohad a kosztól,macska kakitól, pisitől, kaja maradék, kés, cshúzó, mindent tönkre tesz, ha mind ezt elveszik tőle másnap újra ott van, utalhat depresszióra is, amit nem szabad félvállról venni, mert kamaszoknál könnyen végzetes is lehet.

Én mindenképp szakemberhez fordulnék!

És nyitni kell felé, megpróbálni megérteni, támogatni, biztosítani róla hogy megérted és segíteni szeretnél, el kell érni hogy a bizalmába fogadjon.

Neked is ajánlanám, hogy ha nem tudjátok ezt megbeszélni, akkor lehetőség szerint keress egy mediátort, aki a konfliktusrendezésben tud segíteni. (a legtöbb családsegítő és gyermekjóléti szolgálatnál elérhető ez a szolgáltatás, és természetesen INGYEN)

Kecskeméten és környékén én is tudok segíteni.

2009. okt. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!