Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogy zajlik egy osztálytalálko...

Hogy zajlik egy osztálytalálkozó? Elmenjek?

Figyelt kérdés

Osztálytalálkozónk lesz nem sokára és nem tudom, hogy hogyan zajlik egy ilyen, mit szokás csinálni stb. (ez lenne az első). Szóval ebben kérnék segítséget. Plusz érdekelne, hogy ti jártok-e/ jártatok-e ilyenekre, és ha igen/nem miért?

Valamint az is érdekelne, hogy ti elmennétek-e a helyemben erre a találkára. Írnék pár dolgot a volt osztályomról:

Általános iskolai osztályról van szó. Nem igazán voltunk összetartóak, nem tartottak minket túl jó képességűnek a tanárok, 8-ra sok tanárt már sikerült úgy kikészítenünk, hogy kirohantak az óráról / egyfolytában ordítoztak velünk. Sok vita volt és rengeteg balhé. Ment a gyülölködés, utálkozás, persze nem szemtől-szembe, egymás háta mögött. Nem voltam túl menő, de a nagy töbség nem utált. Bár én nem éreztem közéjük valónak magamat, ezért csak 4 lánnyal voltam közelebbi viszonyba, a többiekkel semleges volt a viszonyom.

Tehát 4-en voltunk nagyon jóban. Az egyik csaj, már az utolsó év végére lekopott/kikopott a társagunkból, a másik két lány pedig egyre furábban kezdett viselkedni az utolsó hetekben. Más sulikba mentünk tovább tanulni és szinte soha nem sikerült időpontot egyeztetni, aztán már nem is kerestek, ritkán válaszolgattak az üzeneteimre, ezek után kiderült (szilveszterkor), hogy legjobb barátnőkké váltak (nem mondták ki, de érezhető volt a szavaikból). Ami nekem felért egy hátba szúrással, főleg a volt legjobb barátnőmtől. Tehát már nincs nagyon olyan ember, akivel jól eltudnék beszélgetni, tutira jól eltudnánk lenni együtt, ebből az osztályból.

Na most, hogy egyesek elunták magukat a nyáron kitalálták, hogy találkozzunk. Néhány gyerek kitalálta, hogy Budán legyen a helyszín(Pest belvárosában lakunk, az osztály nagy többsége), mert az menő, főleg úgy, hogy a kánikulában kéne buszoznunk a városon át 11 óra tájékán.

Szeretnék is elmenni meg nem is. Jó lenne látni, hogy kivel mi lett,ki mennyit változtak, de ahogy figyeltem a szervezkedést, egyre kevésbé lettem benne biztos, hogy elakarok menni. Valamint amikor jeleztem, hogy lehetne közelebbi helyre menni 2-3 órával késöbb, akkor még be is szólogattak (bár lehet kicsit "finomabban kellett volna tálalnom" a mondanivalómat).

Ti ebben a helyzetben, az én helyemben elmenétek?

(Bocsi a kisregényért, de úgy éreztem, hogy ezeket a tényeket mind muszáj leírnom, hogy teljesen megértsétek a helyzetet, és ennek tükrében tudjatok válaszolni. Valamint bocsi a helyesírásért, de siettem.)



2013. júl. 27. 21:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Illik elmenni (ne haragudj de nem olvastam el teljesen)
2013. júl. 27. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
menj el ha nincs jobb dolgod... ha bunkók lesznek eljössz és kész. :)
2013. júl. 28. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
ha aznap nem bal lábbal keltél fel, van is valamennyi kedved, és nincs más dolgod, menj el :)
2013. júl. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem menj el, max. ha nem érzed jól magad, akkor hazamész. Én ha tehetem mindig elmegyek a találkozókra, nekem lassan már a 20 éves érettségi találkozóm lesz. Mindig meg kell állapítanom, hogy a mi osztályunk semmit nem változott, ugyanúgy viselkedik mindenki, mintha 16 éves hülyegyerek lenne (bocsánat a kifejezésért), nem pedig felelősségteljes munkát végző emberek, családanyák. Nálunk az eltelt tizeniksz év ellenére is megmaradtak az akkori viszonyok, aki akkor nem bírt, az most sem, fordítva szintúgy. De lehet, hogy nálatok ez másként lesz. Egy próbát megér.
2013. júl. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én az első osztálytalálkozóra elmentem ... egy osztálytársammal egy szakra kerültünk a gimi után.. pont akkor volt esedékes az általános iskolai első találkozónk.. és mi szerveztük meg. A suliban voltunk egy teremben, mindenki más lett, de fél óra után ugyanaz volt a hangulat, mint régen. Az osztályfőnökünk kisbabát szült addigra... az is nagy szám volt... A tanárok benéztek, akik arra jártak. Nem volt semmi különös.


A gimis találkozóra nem mentem el, mert akik érdekelnek, azokkal tartom a kapcsolatot, akit meg nem kedveltem, azzal nem óhajtok jópofizni.

Ráadásul nagy szervezést igénylő, költséges programot találtak ki... a fél osztály ment el kb.


Ha úgy érzed, hogy kimaradsz valami fontosból, akkor menj el... De a leírásod alapján inkább épp lebeszéled magad róla.

Még aznap is kitalálhatod, hogy van-e kedved.

2013. júl. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Így vissza olvasva tényleg nagyon úgy tűnik, mintha kifogásokat keresnék lehet, hogy tényleg csak azokat keresek, de rossz érzésem van ezzel az egésszel kapcsolatban. 1 éve ballagtunk, és én megprobáltam túllépni minden egyes kis tüskén, ami az évek alatt felhalmozodott bennem, és ez valamelyest sikerült is, de nagyon félek, hogyha találkozom velük megint előjönnek ezek a dolgok és megint úgy fogok viselkedni, mint ahogy az utolsó pár éveben tettem. Ezt viszont nem szeretném, mert nem éreztem jól magam a bőrömben azokban az időkben.

+ Nagyon tartok attol is, hogy a találkozó alatt menni fog a felvágás, hogy kinek milyen marha jó a sulija, valamint, hogy kinek milyen sz*rok lettek a jegyei, kinek milyen csodálatos élete/párja van. És én az ilyesmihez nem biztos, hogy képes leszek jó arcot vágni, akkor meg irigynek fognak gondolni.

2013. júl. 29. 17:30
 7/9 A kérdező kommentje:
Természetesen jöhetnek még a válaszok.
2013. júl. 29. 17:31
 8/9 anonim válasza:
szerintem menj el...nem fogod megbanni...
2013. júl. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, végül elmentem. Gondoltam egy próbát megér. Nem volt gáz, sőt egész jól éreztem magam velük. Szerencsére főleg olyanok jöttek el, akikkel jóba voltam, kedveltem őket. Bár (sajnos) meg kellett álapítanom, hogy a volt barátnőim még mindig segfejek, de ettől eltekintve ők sem voltak olyan vészesek. :)

Köszönöm még egyszer mindenki válaszát. :)

2013. aug. 19. 23:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!