Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ti elengednétek a 15 (egy...

Ti elengednétek a 15 (egy hónapon belül 16-ot töltő) lányotokat egy napra Sziget Fesztiválra a barátnőjével és annak az édesapjával, vagy szintén egy napra Sound-ra nagy társasággal?

Figyelt kérdés

Sound-on csak barátai lennének, esetleg a testvére (20 éves), bár lehetséges hogy az imént említett apuka is ott lesz. a lány megbízható, nem iszik, nem cigizik, stb...

ha nem engednétek, miért nem?


2013. aug. 6. 23:48
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Elég jól állunk anyagilag, tehát ez nem lenne probléma. A saját pénzemből is ki tudom fizetni, ha ezért nem engednek. A bizalom, hát... Szerintem 100%-osan megbízható vagyok, de a szüleim úgy kezelnek mint egy 5 évest, aki még semmihez sem elég érett... Emiatt nem akarnak elengedni
2013. aug. 7. 14:21
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Szigetre igen, Soundra nem. Azért nem, mert 15 (majdnem 16) évesen azért nem árt, ha egy fesztiválon van veletek egy felnőtt. Ha a közelben laknánk akkor átgondolnám a dolgot, de ilyen távolság mellett nem engedném meg. Bármilyen megbízható és érett is a gyerekem, én nagyon félteném felnőtt kíséret nélkül, ha ilyen messzi van. Engem 16 évesen engedtek el először csak a barátaimmal a Szigetre (a bejárattól kb 10 perc sétára laktunk), azzal a feltétellel, hogyha bármi történik, felhívom őket és 2 perc alatt ott lesznek értem kocsival. Vidékre (Balaton Sound, Volt) pedig 18-19 évesen. Szerintem ez így jó volt, ha egyszer lesz gyerekem és fesztiválozni támadna kedve, akkor én is így engedném el őt, mint engem a szüleim. Amúgy az is idetartozik, hogy én mondjuk gyerekkoromtól kezdve 14 éves koromig járkáltam a szüleimmel különböző fesztiválokra, és mi vittük magunkkal a barátaimat, akiket elengedtek velünk. Utána már "ciki" lett volna anyuval menni, de velük is nagyon élveztem :D A szüleid miért nem akartak amúgy elengedni? Bár az idei Soundról már ugye lecsúsztál, a Szigetből meg már csak 2 nap van, de szerintem az segítene (vagy segített volna) a helyzeten, ha tudtak volna beszélni a szüleid az említett apukával és meggyőződtek volna róla, hogy nyugodt szívvel rá bízhatnak. Hajrá! Legközelebb remélem elengednek, mert szerintem hatalmas élmény:) 21/l
2013. aug. 10. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat! :)) igazából a jövő évről lenne szó, szóval kb fél évem van még meggyőzni őket:D
2013. aug. 10. 12:43
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha apuka megbízható alak, nem ilyen 15 évesként viselkedő, lumpen alak, akkor minden további nélkül, hiszen lesz felnőtt felügyelet.
2013. aug. 26. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!