Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Akkor is felelőtlen egy...

Akkor is felelőtlen egy kamasz, ha védekezés mellett esik teherbe? Szülők! Így is kiakadnátok?

Figyelt kérdés

Félreértés ne essék, nem vagyok terhes, csak elgondolkodtam a kérdésen.


(A kamaszt itt most értsük 16-19 évesnek)


2013. aug. 7. 10:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
18%
Persze hogy kiakadnék,mondjuk nem mindegy hogy 19 vagy 16 éves,mert az oké hogy 19 évesen szexel de 16 évesen még korai.Arról nem is beszélve,hogy 16 évesen nem kéne gyereket nevelni gyerekként,inkább adja örökbe még 19 évesen már simán nevelhet gyereket tudna mellette tanulni majd dolgozni.
2013. aug. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Na jó, de én 17 vagyok. És a kapcsolatom a barátommal már majdnem 1 éve tart. Tegyük fel, hogy lefekszem vele, és hiába védekezünk, mégis becsúszik, hiszen a gumi sem 100%-os. Nem védeni akarom magam, meg amúgy nem vagyok szülő, és Isten ments, hogy terhes legyek most, de nem tudom... ez ugyanolyan értékű, mintha tök részegen valakivel összefeküdve lennék terhes?
2013. aug. 7. 10:43
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem itt nem arról van szó,ugyanolyan értékű-e ugyanis mind a két esetben egy pici baba lesz a dologból,és nagyon ritka,hogy rendes védekezés mellett tényleg terhes lesz valaki,ettől még ki kell találni mi legyen akkor is már van néhány hónapos kapcsolatod vagy ha nincs.
2013. aug. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
azért ritka a gumi mellett ha körültekintően használják. De természetes ilyene setben nem tartanálak felelőtlennek, de ettől még nagyon ki lennék akadva.
2013. aug. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem örülnék neki, ha a gyerekem tini fejjel teherbe esne. Ha meg nem védekezés miatt, akkor megint nem dicsérném meg. De támogatnám mindenben, amiben tudom. És nem örülnék, ha el akarná titkolni, és nélkülem akarná megoldani a problémáját.
2013. aug. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Egyébként eléggé félek a gumi melletti terhességtől :D De ez már más téma :) Az én paranoiám.
2013. aug. 7. 10:58
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Értem, hogy félsz, de hidd el, ez az egyik legbiztonságosabb védekezési forma.

Anno tesóm nem volt még 18, mikor közölte szüleinkkel, terhes, persze állította, hogy óvszer mellett.

Emlékszem, hogy megijedtem, mert a barátommal mi is így védekeztünk. Ezt követően szedtem tablettát.

Persze évekkel később bevallotta a tesóm, hogy nem védekeztek rendszeresen, nem volt kényelmes gumiban...

Egyszóval én ritkán hiszek ebben a "védekeztem, de terhes maradtam" sztoriban, persze mindig vannak kivételek!

2013. aug. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

A szüleim 18 (anya) és 19 (apa) évesek voltak mikor becsúsztam én,pedig ők is védekeztek és biztos,hogy nem hazudnak,szóval ritkán,de tényleg megesik az ilyen.


Azt mondta anya,hogy apukám felöli mamám nagyon ellenezte,hogy megtartsanak illetve anyukámnat mindennek elhordta őt,de anya hallani se akart arról,hogy elvetessen így megszülettem és utána az a mamám is imádott engem és hálás anyukámnak,hogy nem hallgatott rá:)


Nagyon nehéz volt nekik ,de eltelt 17 év és mostmár minden renben van és amíg élek hálás leszek nekik,hogy senkire se hallgattak és ilyen körülmények között ennyi mindent megtudtak nekem adni és felnézek rájuk,hogy eddig eljutottak!Köszönöm nekik és bocsánat,ha kicsit eltértem.

2013. aug. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
15%

bocs, hogy ezt mondom, de a felelőtlenség szerintem nem ott kezdődik, hogy valaki nem védekezik, hanem ott, hogy szexelni kezd...

Nem azt mondom, hogy apácának kell lenni, de ... az érzékiség, erotika, nem csupán a közösülés... annyi mindent lehetne csinálni, ami teljesen kielégítő, és mégsem kell terhességtől félni.


100%-os védelem nem létezik, a tabletta sem 100%, a gumi is csak 97... én nem szeretném, ha a gyerekemnek olyan kérdésekkel kellene megbirkóznia, amire még a világ sem tud választ adni... például az abortusz kérdése.


Szerintem az felelősségteljes, aki nem hozza magát ilyen helyzetbe.

De persze én is csak utólag beszélek, 17 évesen ezek eszembe se jutottak...


Nyilván nem ugyanaz, ha valaki részegen, betépve szexel egy idegennel, vagy komoly kapcsolatban véletlenül becsúszik... de az utóbbi esetben okoz nagyobb galibát... mert egy lecsúszott, alkoholista drogosnak nem sokban befolyásolja az életét egy gyerek, míg egy felelősen gondolkodó, tanulni, rendes körülményeket biztosítani kívánó párnak nagyon is.


Szóval... a szex elkerülését én nem erkölcsi megfontolásokból támogatom, hanem emiatt.

2013. aug. 7. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Sajnálom, de én ezzel nem értek egyet. Én vágyom a barátom közelségére, és csak azért, mert nem 100%-os a védekezés, nem fogok ez ellen tiltakozni. Nem mondhatod meg nekem sem te, sem más, mikor akarom elkezdeni, persze elfogadom a véleményed, de mint már mondtam egyáltalán nem értek egyet. Ennyi erővel 20 évesen se szexeljen senki, mert jajj, gyerek LEHET belőle. Meg úgy általában soha ne szexeljen senki, kivétel, ha már tutira gyereket akar. A szex nem kizárólag a gyerekcsinálásról szól szerintem. Gondolod majd, hogy várok a barátommal még 5 évet, és addig meg sakkozunk, mikor együtt legyünk? Ez olyan dolog, amit egyszerűen nem várhatsz el senkitől, aki a koromban van. Már dúlnak a hormonok, és ha szerelemből történik, miért ne? Ez pedig az én véleményem.
2013. aug. 8. 09:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!