Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kiskorút bántalmazhat nagykorú?

Kiskorút bántalmazhat nagykorú?

Figyelt kérdés
Az lenne az én igazi nagy bajom, hogy történetesen az unokanővérem élettársa és az ő rokona aki az exem folyamatosan fenyegeti és olykor még bántalmazzák is a mostani páromat már több mint egy éve. A párom nem szeretne bajt ezért vissza sem tud vágni hiszen még amikor a szüleivel lakott voltak rendőrségi ügyei amik egyenlőre lezáratlanok illetve most lesz az utolsó tárgyalása ami akár felfüggesztéssel is járhat. Szeretnék egy olyan segítséget kérni, mivel a rendőrség nem hiszem, hogy tesz ez ellen hisz már szinte az egész falu mellettük áll mivel ez egy ilyen szekta banda vagy mi és a rendőröknél már próbálkoztunk és amikor fel akartuk jelenteni és megtudták kiről van szó leintettek, hogy ezek túl súlyos vádak és még mi ütjük meg a bokánkat úgyhogy hagyjuk. Már egyszer késsel is rátámadtak és ez nem mehet tovább, mivel megpróbáltam megvédeni és megfenyegetni, hogy feljelentem őket, azt mondták addig ütik míg el nem megy még a falu környékéről is.Most nagyon félek, anyának szóltam és ő meg az unokanővérem miatt nem akar velük haragba lenni , neki ő a legfontosabb. Nincs erre valami ifjúságvédelmi akármi? hallottam már róla, csak azt nem tudom pontosan ilyen dologgal hova fordulhatnék. Rettegek már.

#bántalmazás #fenyege3tés
2013. aug. 17. 16:05
 1/4 A kérdező kommentje:
Jah és ha olyan kérdések jönnek hogy került ide és mért nem megy haza a válaszom, ott sem bántak vele sokkal jobban, különben nem lennének az ügyei nem folyamodott volna arra, hogy keressen valakit, akinél ellehet nyugodtan, és megint egy ilyet talált mint én, de én azt akarom, hogy nyugodtan élhessen és nem félelemben mint én mert bárkit is választok nekik sohasem lesz jó. 18 éves vagyok eltudom dönteni mi a jó nekem és ha mégsem akkor rájövök mert megérzem.
2013. aug. 17. 16:18
 2/4 anonim ***** válasza:
Miért bàntják? Hàny évesek vagytok? Mit jelentenek ezek a bántalmazások,mennyire súlyosak?
2013. aug. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Senki nem bántalmazhat senkit legálisan. Elméletileg még a szóbali bántalmazás is sérti az alapvető emberi jogaidat, pláne a fizikai.


Menj el ügyvédhez. Keress fel a google-ban családvédő szervezeteket. A NaNe segíthet (Nők A Nőkért az Erőszak ellen), adhatnak megbízható és olcsóbb ügyvédekhez elérhetőséget.


Próbálj meg biztos bizonyítékot szerezni (videózd le, készíts hangfelvételt, de a videó a biztos, hangra rámondják, hogy hőő az nem is ő), és menj a médiához a dologgal. Az internetes újságokkal próbálkoznék, és az RTL Klub vagy TV2 ilyen Fókusz és társai műsorokkal - vagy rögtön a híradójukkal. A rendőrség csak akkor fog tenni valamit, ha azzal ütik meg a bokájukat, ha semmi nem történik. Amúgy meg leszarják sajnos. TV2-nél mondjuk nem számíts sokra, ha a rendőrség nem tesz semmit, de az RTL Klub lehet, foglalkozna a témával.


Próbálj meg facebookra menni a dologgal - tudod, vannak azok a postok, amelyek eltűnt embereket hirdetnek? Csinálj egy postot a helyzeteddel, és küldd el politikai pártok oldalára, az ellenzéknek, ha van egy kis esze (bár a mellékelt ábra mutatja, nincs...), kapni fog rá. DE CSAK AKKOR, HA EZ NEM VESZÉLYEZTETI A BIZTONSÁGOTOK. Ha az agresszor meglátja ezeket a postokat, valószínüleg bosszút akar majd állni.


De semmiképp ne provokálj ki egy támadást a bizonyíték kedvéért, próbálj már most a médiához menni, de mindenképp legyen egy rejtett kamerád (telefon is jó) olyan helyen, ahol a támadás megtörténhet (zsebedben, ha az utcán, ablakból kinézve, ha a házad előtt, könyv mögé rejtve, ha otthon stb).


Először is próbálj meg jogi segítséghez fordulni, ha a rendőrség használhatatlan, és ha az se segít, csak akkor próbáld meg a többit, mert azok nagyon bizonytalanok és veszélyesek!

2013. szept. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó szerintem nem éri meg annyira belefolyamodni, igaz nem igazán merem a páromat kiengedni vagy ha igen akkor valakivel kisértetem, de ha esetlegesen mégis előfordul mégegy ilyen először mostmár tényleg az apját keresem fel és szólok neki, hogy állitsa mostmár le mert tényleg hülye, csak azután megyek biroságra, de a leirtak alapján ha látják, hogy foglalkozok az üggyel tényleg segitenek.


Egyébként én 18 a párom novemberbe lessz 18 az a csávó pedig azt hiszem 20

2013. szept. 29. 09:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!