Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ha Asperger-szindrómás gyerek...

Ha Asperger-szindrómás gyerek van a családban, viszont már nem kiskorú, akkor jár utána valami támogatás, vagy ha nagykorú, akkor ezt már neki kell intézni, és neki jár?

Figyelt kérdés
Mert tudom, hogy van fogyatékossági támogatás, és arra jogosult, aki autista. De akinek Aspergere van, az is?
2011. aug. 2. 12:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
10%
És ilyen diagnózist hol, mikor kaptatok? :O
2011. aug. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
10%
Ez ha jól emlékszem a hipperaktív gyerekekre mondják..De igaz is,ezt a diagnózist ki állította fel,egy nagykorú személynél?Tehát van egy 18 éves hipperaktív "gyereked"és támogatást szeretnél utána kapni?Ezt most ugye nem komolyan gondoltad?Még az ovódásokra sem adnak,nem hogy felnött emberekre......gondolkozzál már.
2011. aug. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%
OFF: Az Asperger és a hiperaktivitás egyáltalán nem ugyanaz. Az előző az autizmus enyhébb formája.
2011. aug. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Első vagyok. Tényleg semmi köze a hiperaktivitáshoz, de én úgy tudtam, ilyen diagnózis, hogy "Asperger", nem létezik... De lehet, hogy régebben létezett, vagy valahol diagnosztizálnak ilyet, én nem tudom, azért kérdeztem rá. Az autizmus enyhébb formája "PDD-NOS".
2011. aug. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
81%

Asperger-szindróma


Nevét egy osztrák pszichiáterről kapta, aki 1944- ben írta le ezt a betegséget. A legenyhébb formája az autizmusnak. Az Asperger- szindróma háromszor gyakrabban fordul elő a fiúknál, mint a lányoknál. A gyermeket megszállottan érdekli egy tárgy vagy egy témakör. Mindent megtud és elmélyül a preferált témában, illetve megállás nélkül csak erről beszél és megvitatja másokkal.


Ennek ellenére szociális készségei jelentősen károsodtak. Gyakran koordinálatlan a fizikai mozgása. Beszéd közben az arckifejezés, a testbeszéd és a hanghordozás nehézkes. A szemkontaktust nehezen viseli.


Az Asperger- szindrómában szenvedő beteg fiatal felnőtt korában gyakran szorongás és depresszió gyötri. Nehezen lehet felismerni. Becslések szerint az esetek 30- 50 százalékában nem derül ki az illetőről az Asperger- szindróma.

2011. aug. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
55%
Igen jár. Volt már TKVSZRB-nél? Mert ha van róla papírod, akkor jár. Becsületes neve: Autizus spektrum zavar;Nem meghatározott pervazív fejlődési zavar BNO:F 84.9
2011. aug. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

hiPPeraktivitás sincs egyébként, az hiPeraktivitás. És ha gyerek az illető, akkor hiperaktív gyerek, ha felnőtt akkor meg hiperaktív felnőtt. Ez nem gyógyítható, nem múlik el.


Az Asperger pedig teljesen más, leírták, nem ismétlem.

Egyébként szerintem is jár. Úgy, ahogy az utolsó leírta.

Már csak azért is, mivel az Asperger szindrómás felnőttek jórésze nem képes vagy csak nehezen munkába állni, ezért jár a támogatás, logikusan is.

2011. aug. 3. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
23%

Nem jár, ez nem teszi öt önellátásra képtelené így nem jár, a legtöbb ilyen beteg magától is észreveszi a problémákat és megtanulja kezelni a hiányoságait.

Sok ilyen betegnek van családja, munkája.

2011. aug. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
74%
Az ismerősöm gyereke aspergeres, s bizony jár támogatás. De el tudnak helyezkedni, sokan nem is tudják, hogy egy kicsit más a gyerek-nem feltűnő, furcsának látja a környezete. Talán a tekintetén látszik Okos, ügyes értelmes gyerekek, csak szociális téren van velük gond, ezért az iskolában is gondok vannak, s a szülőknek nagyon nehéz. vélhetően asperger szindrómás volt Albert Einstein, Leonardo da Vinci is.
2011. aug. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
16%
Nem jár ök sem szellemileg sem testileg nem fogyatékosok az hogy az érzelmi életük sivár nem ok így az összes ilyen olyan személyiség zavaros ember is lehetne rokkant de nem az hisz képesek a munka végzésre.
2011. aug. 6. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!