Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Normális ha valaki akkor érzi...

Normális ha valaki akkor érzi jól magát ha kevés barátja van?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok, nem mondom magam sem érettebbnek, sem komolyabbnak a korosztályomnál. Az osztályban 2 barátnőm van, iskolán kívül még 3 de sajnos velük csak ritkán találkozom. Ezen kívül vannak még fiú és lány haverjaim, kedves ismerőseim de ők sem sokan. Velük csak a suli miatt vagyunk jóban és csak ott találkozunk. Próbálok mindenkivel jól kijönni vagyis inkább senkivel sem szeretek rosszban lenni.

Egyszerűen elegem van abból, ahogy a lányok jópofiznak egymásnak, játsszák az agyukat egymás előtt és a hátuk mögött undorítóan kibeszélik egymást. (Néha engem is kibeszélnek pedig alig beszélünk egymással.) Én nem tudnék így élni, a gyomrom forog ettől a viselkedéstől. Inkább vagyok a közeli barátaimmal és nem szeretnék népszerű lenni, hazugságban élni!

Azért tettem fel ezt a kérdést mert most olvastam egy jó kis cikket a kamaszkori népszerűségi vágyról és furcsállom, hogy én nem érzek késztetést ilyen irányú törekvésre. Szerintetek ez normális? Vagytok még ilyen helyzetben?



2013. aug. 21. 15:19
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

én azt nem értem ha valaki 1000 ismerőssel rendelkezik de egy őszinte barátja sose lesz!


Nekem 4 barátnőm van! Haverok nincsenek... Azok feleslegesek!

Ők állnak mellettem mindenben! tizenéves korom óta ismerem a legjobb barátnőm! Ő egy kincs nekem! Más sose lesz olyan közel a szívemhez, mint Ő!

2013. aug. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%
Nekem két barátnőm volt, sajnos azokat is megbántam. Aztán felnőttként szintén. Most már csak egy igaz barátom van, az is fiú... egyszerűen nem bírom elviselni a nőket, a kétszínű viselkedésüket, és biztosan vannak kivételek, hisz én is az vagyok, de hogy őszinte legyek, már nem is keresem a kivételeket. Nem bízom és nagyon-nagyon nehezen barátkozom. Nem vagyok rá büszke, küzdök ellene nap, mint nap, most is levelezem más nőkkel, anyákkal, de egy ponton túl nem bírok nyitni. Remélem, neked nem lesz ilyen az életed, és megtalálod a kevés, de legjobb barátokat! N30
2013. aug. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
73%

nekem pedig nincsenek barátaim csak haverjaim,akikkel suliba elhülyéskedek :D

a korosztályommal is elég nehezen jövök ki,hamarabb megtalálom a közös hangot egy nálam jóval "öregebb" (pl.30-as) személlyel :D

és Isten mentsen a népszerűségtől, már attól is kész vagyok,ha végig kel mennem a tömött folyosón a suliba..mindig úgy érzem mindenki engem néz és kiröhög pedig tudom hogy kb nagyívben sz.ják le,hogy épp ki ment el a folyosón


16L

2013. aug. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem igen, nekem sincsen sok jó barátom, persze haver sok van de barát nem olyan sok, szerintem ez azért van mert 13 éves korban az ismerőseim 60%-a meghülyült, 14 évesen pedig ez már kb 75%-ad ki..a normálisak megmaradtak akikkel pedig nem tudok már azonosulni azok eltűnnek, de van olyan is akivel csak azért nem vagyok már annyit mert olyanokkal van mint a 75%...szóval lehet, hogy én vagyok túl régi módi de én valahogy a korosztályom többségét (vagy inkább nagyrészét nem tudom elviselni..


14/F

2013. aug. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem kell egy egész "hadsereg". Elég egy barát, de az IGAZ BARÁT legyen egy életen át!
2013. aug. 22. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem egyáltalán nincs barátom, csak olyan emberek akikkel jóban vagyok ez sem sok. A régi barátnőktől elhidegültem, vagy csak már túl felszínes a kapcsolatunk. Barátkozni meg nem tudok. Szociális fóbiám van sajnos és voltak emberek akik tettek azért, hogy az önbizalmamat a földbe tiporják.

Egyáltalán nem vágyom a "menők" társaságába, mert úgyis csak a kibeszélés megy.

2013. aug. 24. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én is ilyen vagyok, sohasem törekedtem hamis barátokat szerezni, szerintem jobb ha 2 igaz barátod van akikben megbízhatsz, minthogy 25 felszínes aki minden alkalmat megragadva kibeszél a hátad mögött.


20/l

2013. aug. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!