Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők! Ti megengednétek?

Szülők! Ti megengednétek?

Figyelt kérdés

Mondjuk azt, hogy a 16 évs lányotok 11-éjfélig maradjon kint a barátaival (persze csak nyáron, meg esetleg pénteken/szombaton)?

Én vagyok a 16 éves lány.. Attól nem kell tartani, hogy innék/cigiznék, mert kollégista vagyok és kiéltem magam tavaly ilyen téren olyanyira (nem túl sűrűn voltak alkalmak, sőt.. nagyon ritkán, de akkor annyira, hogy az adott dologból nagyon elegem legyen), hogy szerintem soha többé nem fogok vágni a cigarettára (nikotin túladagolás.. és emmiatti hányinger) illetve tömény alkoholra (volt pár szép este.. volt, hogy utána 3 napig nem ettem max vizet ittam, de még attól is rosszul voltam.., maximum egy vadász/sör a haverokkal beszélgetés mellett.. Anyám ezekről nem tud.. Az is kérdés lenne, hogy ezt elmondjam-e neki.. Ezekre egyáltalán nem vagyok büszke, de nem is azért csináltam ezeket, mert hogy "milyen menő" hanem azért, hogy kiéljem magam és felnőtt koromban ne ilyenekre költsem el a nehezen megkeresett pénzt, hanem akkor inkább nem vettem magamnak kaját kollégiumban, akármilyen rossz is volt a koszt, hanem félre tettem, hogy a fentebb említett tervemet véghez vigyem.. Szerintem nagyon jól sikerült is.. :)



2013. aug. 23. 08:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
67%

Hát bocsi de az én szemembe...hogy is mondjam...egy értelmetlen kislány vagy. :)


' kiéljem magam és felnőtt koromban ne ilyenekre költsem el a nehezen megkeresett pénzt, hanem akkor inkább nem vettem magamnak kaját kollégiumban, akármilyen rossz is volt a koszt, hanem félre tettem, hogy a fentebb említett tervemet véghez vigyem.. Szerintem nagyon jól sikerült is.. :) '' xDD


Akkor már inkább anyád pénzét dobtad ki rá mi??? Van eszed :D ja amúgy sztem ezeket ne mondd el neki mert én kiakadnék a helyébe az 100% ...


De azt megengedném hogy a haverjaiddal kint légy nyári szünetbe, ebbe nincs semmi rossz, de az gáz hogy a szüleid pénzét nikotintúladagolásra költöd, tőlem anyám tényleg nem sajnál semmit, anyagilag jól állunk, azaz meg van mindenünk ami kell, de ha én ilyen hülyeségekre elverném, hát olyan pofont kapnék, hogy lerepülne a fejem.

2013. aug. 23. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
azért a pénzért megdolgoztam anyám cégénél, úgyhogy a fizetésemet költöttem :)
2013. aug. 23. 08:43
 3/12 anonim ***** válasza:
61%
Annyira naív dolog, hogy azt hiszed, bárki beveszi, hogy előre tervezett és kivitelezett módon a jövődre gondolva voltál 15 évesen részeg és nikotinmérgezett... ha valóban annyira megbízható lennél, akkor ahhoz is lenne elég eszed, hogy tudd, hogy ez mekkora baromság és felesleges ilyet csinálni most és később is. És akár elmondanád, akár nem, 16 évesen nem lennél 11-éjfélkor az utcán, mert gyereknek nincs keresnivalója kint ilyenkor.
2013. aug. 23. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
pedig így volt :P na mindegy :)
2013. aug. 23. 08:56
 5/12 anonim ***** válasza:
22%

Ez nagyon gáz.Biztosan nem engedném el,max 1ig,buliba is max évközben 2-3szor.

Baromira nem 16 évesen kéne amúgy inni,cigizni meg egyátalán nem kéne.Nagyon gáz vagy,de tényleg,egy ostoba kislány.

2013. aug. 23. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
*10ig
2013. aug. 23. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
75%

Két lány anyja vagyok, akik még kicsik, de emlékszem, milyen volt 16 évesnek lenni.

Úgy látszik, itt mindenki egy valóságos angyal volt fiatalon.

Szerintem pedig mindenki próbálgatja a határait valamilyen szinten kamaszkorában. Akkor érett egy személyiség, ha ezekből levonja a következtetést, és tanul belőlük, nem követi el ugyanazt a hibát mégegyszer.

Simán el tudom képzelni, hogy a kérdező az életben többet nem akar rágyújtani, se hullára inni magát.


Kedves kérdező, én a helyedben azt a részét a dolognak elmondanám anyámnak, hogy ne tartson a cigizéstől/ivástól, mert ezek téged nem vonzanak, nem vágysz rájuk. Hogy mi történt a koleszban, arról inkább ne beszélj.

Viszont anyukád helyében megkérdezném, hova mész, kikkel, és a lelkedre kötném, hogy vagy taxival, vagy fiú kísérettel gyere haza. Ha tudnám, hogy megbízható vagy, elengednélek éjfélig, végülis nem vagy már kisgyerek.

De az biztos, hogy még a 25 éves lányomat is félteném éjszaka az utcán.

2013. aug. 23. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem.
2013. aug. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
13%
Lehet, hogy én voltam szent 15-6 évesen, de nem kellett részegnek lennem, vagy elszívnom annyit cigit, hogy hányjak napokig ahhoz, hogy tudjam, hogy hülyeség lenne. Éjfélkor meg felnőttként is beszarnék, ha jönnék hazafelé, akár van mellettem 16 éves fiúkíséret, akár nem. Egy 16 éves fiú mitől véd meg? Esőtől se, ha baj van. Éjszaka nem kell az utcán kísérteni a bajt, ez nem az a világ már!
2013. aug. 23. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
20%
Én sem voltam szent, de 15 évesen nem rúgtam be úgy hogy napokig rosszul legyek, és nem is vágytam arra hogy éjszakáig kint legyek. Nem cigiztem, mint ahogy a mai napig sem teszem. Lehet velem volt a baj? Én nem engednélek, max 10ig.
2013. aug. 23. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!