Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tennétek, ha a 14 éves...

Mit tennétek, ha a 14 éves lányotok karján vágásokat találnátok?

Figyelt kérdés
Szóval tegnap este bementem a lányom szobájába,és láttam hogy a kezén vágások vannak.Egyébként nagyon jó kislány,szófogadó és jól tanul.Nemrégiben váltam el az apjától,most külön élünk. Ez lehet a baj? Teljesen tanácstalan vagyok.

2013. aug. 25. 22:15
1 2 3 4
 11/37 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Amint közöltem vele a pszichológust teljesen kiakadt,hallani sem akar róla.

Annyira ideges vagyok,már a legrosszabbakra is gondoltam ami vele történhet:(

2013. aug. 26. 11:23
 12/37 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz ügy. Esetleg kérdezd meg tőle, hogy mit szeretne, hogyan segíts, ha már vele meg a pszichológussal nem akar beszélni, mert tényleg látható, hogy problémái vannak. És hogy ez nem ciki.
2013. aug. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 A kérdező kommentje:

Köszönöm,próbálok vele beszélgetni egyenlőre kevés sikerrel.

Először azt hittem fiú-ügye van,de kiderült hogy nem.

Tényleg fogalmam sincs mire gondoljak,lassan szétvet az ideg.Most is sír bent a szobájában,és nem hajlandó beszélni:(

2013. aug. 26. 11:50
 14/37 anonim ***** válasza:
100%
Elvinni sütizni? Sütni neki valamit, amit szeret, hátha akkor megnyílik? Tudom hogy hülyeségnek tűnhet, de hátha beválik. Esetleg írásba kommunikálni a problémáról?
2013. aug. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
73%

Szia,16 éves vagyok,az én szüleim is elváltak,tudom,hogy milyen nehéz ez.Vannak ismerőseim,akik vagdosták/vagdossák magukat.Sokan "csak úgy" csinálják,nincs semmi komolyabb lelki problémájuk(max,hogy jajj,szakított velem a szerelmem). Meg olyanok is vannak,akik ezt látják a baráti körükben,és csak ezért csinálják.De persze vannak,akiknél ez tényleg komolyabb,és nem bírják elviselni a lelki fájdalmat/idegességet/dühöt,és azért vágják meg magukat,hogy a szellemi helyett a fizikai fájdalomra figyeljenek (régen én is csináltam ilyet,egyszer-kétszer.)

Szerintem - bár ezért most sokan támadni fognak-ne vidd el pszichológushoz,csakis a legvégsőbb esetben.Volt ismerősöm,akit szintén pszichológushoz vittek a szülei,és csak hazudott ott is..Ez egy olyan dolog,hogyha nem akarja neked sem elmondani,akkor egy vadidegennek még kevésbé.Szerintem az a legfontosabb,hogy éreztessétek vele,hogy mennyire szeretitek,és attól,hogy elváltatok még nem utáljátok egymást a volt férjeddel.+ sok apa ilyenkor elhanyagolja a gyerekét (az enyém is ezt tette,ma már nem is tartjuk a kapcsolatot)erre is figyelnetek kellene.Az lenne a legjobb,ha csinálnátok egy közös programot pl. hétvégén,csak hárman.Egész nap együtt lennétek,és akár olyan helyekre mennétek,ahol régen gyakran voltatok.Aztán este jöhetne egy megható beszélgetés,ahol egymás után törnének el a mécsesek.Persze nincs rá garancia,hogy már az első alkalommal elmondja,hogy mi bántja,de idővel úgy is bevallja.

Sok szerencsét!

2013. aug. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
Nehezem fog megnyílni, de ha összeszidod, vagy kényszeríted a pszichológusra, akkor valamilyen más formában kezdi el pusztítani magát. Csal nagyon finoman kell közeledni hozzá. A sütizés jó ötlet, de- ezt nem tom lehet-e 18 alatt- elvizeted ejtöernyözni, vagy bungee-jumping-olni. Vagy hullámvasutazni, ilyen. Ilyenkor az emberek általában megnyílnak.
2013. aug. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek aki válaszolt a kérdésemre.

Nagy nehezen rávettem,hogy elmenjünk vásárolni egy kicsit.

De sajnos még most sem nyílt meg.

Nem hiszem hogy "divatból" csinálná,ennél biztosan nagyobb baja van.

Hívok hozzá orvost.

2013. aug. 26. 14:07
 18/37 A kérdező kommentje:

Sajnos igazából az apjánál lakik,csak havonta 1-1,5 hetet van itt nálam.

Mondjuk az apjának már most van egy másik barátnője,így nem lehet könnyű neki.

Az orvostól kapott kedélyjavítót,de rám nagyon mérges.:(

Pedig én csak jót akartam.

2013. aug. 26. 15:59
 19/37 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy más, hogy van vele, de én inkább egy idegennek (jérok pszihologushoz) nyíiltam meg. Ez nekem valahogy könnyebben ment így. De persze mindenki más. És én úgy gondolom, hogy egy anya ismeri a legjobban a gyerekét!

Hidd el lassan, idővel meg fog nyílni elötted! Addig is légy tűrelmes és tegyél meg minden tőled telhetőt!

Kitartást nektek!:)

2013. aug. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a biztatást:)

Olyan rossz érzés így látni.

Megszakad a szívem érte :(

2013. aug. 26. 17:02
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!