Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kamaszkori hipochondria. Már...

Kamaszkori hipochondria. Már teljesen megőrülök tőle. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

16 éves gimnazista lány vagyok. Boldogan élünk anyukámmal és a nagyszüleimmel, és bár az évek során nagyon sok nehézségen (válás, egy nagyon szeretett családtag elvesztése, rengeteg konfliktus a nagyszülőkkel) mentünk keresztül, pár éve talán kijelenthetem, hogy rendeződött az életünk.

Nekem viszont sajnos van egy nagyon rossz tulajdonságom, méghozzá a stresszelés. Nem telik el nap anélkül, hogy ne idegeskednék valami miatt. Ez a dolog tavalyra odáig fajult, hogy a sok felesleges időmben nyáron elkezdtem beképzelni magamnak különböző betegségeket (természetesen nem tudatosan). Ha az agyhártyagyulladásról olvastam például, akkor akaratomon kívül napok múlva elkezdtek jelentkezni a tünetek. Orvosról-orvosra, vérvételről-vérvételre, ultrahangtól elkezdve EKG-ig mindenre elmentünk, de hála Istennek mindenhol mindent rendben találtak. Fél évig pszichológushoz jártam, illetve a gimnázium, az új közeg, a szerelem :) sokat javított a helyzeten.

Most viszont, nyár közepén megint voltak kisebb-nagyobb zűrök (sajnos mindig mindent túlságosan a lelkemre veszek), és többször előfordult, hogy étkezés után (főként ha tejfölös vagy élesztőt tartalmazó ételt ettem) felpuffadtam és néhányszor hasmenésem is volt. Na, és ennyi kellett: megint visszaestem. Kitaláltam, hogy nekem márpedig biztosan gyomorrákom van, vagy eperákom vagy hasnyálmirigy-, vagy akármi.

Aztán nagy nehezen sikerült elhessegetnem ezeket a gondolatokat (mert amikor józan ésszel gondolkodom, mindig rájövök, hogy ez nem így van), viszont megértem anyukámat, hogy menjünk el egy ételallergia-vizsgálatra. (A legjobb barátnőm ugyanis lisztérzékeny, és ha jobban belegondolok, ezek a tünetek akkor kezdtek el jelentkezni, amikor többször itt aludt nálunk és mondta, hogy ő nem eheti ezt vagy azt, mert felpuffad tőle és hasmenése lesz.) Jövő hétfőre kaptunk időpontot, de már annyira rettegek előre, hogy folyamatosan csak erre tudok gondolni, és a legkisebb elfogyasztott falat után is úgy érzem, hogy felpuffadok, fáj a gyomrom. Anyukám már letiltotta az internetemről a webbeteg és az ehhez hasonló oldalakat, mert amikor azokat olvastam - nagyon durva, de - majdnem naponta produkáltam az éppen olvasott és beképzelt betegség tüneteit.

A pszichológus azt mondta, hogy rengeteg kamasz van így, de én egyel sem találkoztam a környezetemben. Mindenki azt mondja, hogy hülye vagyok, hogy folyton rettegek és ezekkel a dolgokkal foglalkozom, inkább élvezném az életet és a fiatalságot. És ez így is van, mert amikor elterelik a figyelmemet vagy nem arra figyelek, hogy eszem és akkor utána már majdhogynem várom, hogy fájni fog a hasam, akkor nincs semmi gond.

Van itt valaki hasonló cipőben? Mi lehetne a megoldás? Régebben ugyan agykontrolloztam, az rengeteget segített minden téren, de most úgy érzem, ahhoz sincs kedvem.


2013. aug. 28. 16:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Le kell nyugodnod valahogy, muszáj. Ha sokáig erőlteti az ember, akkor egy idő után valós fizikai tünetek lesznek, amiket valóban kezelni is kell. Főleg a gyomor és a bél tájékán kell vigyázni ezzel. Amikor nem emészti meg az ember a dolgokat.... akkor lesz probléma az emésztéssel. Szóval kicsit vedd lazábban a dolgokat.


Sokan azért szenvednek ilyesmitől, mert egyszerűen unatkoznak. Azt viszonylag egyszerű megoldani.

2013. aug. 28. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ismerős...

Nekem pont a gimnázium hatására jött elő, de már tavaly nyáron elkezdődött. (Most megyek 10-be)

A történetemben minden nagyon hasonló, felesleges leírnom. Mostanra nagyjából kezelni, és mire átlendülök egy rossz fázison, már csak röhögök, hogy milyen hülyeségeket gondoltam.

15/f

2013. aug. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Javítás:

Mostanra tudom nagyjából kezelni.

2013. aug. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Azért nem nevezném kamaszkori tulajdonságnak, mert a legtöbbnél ez annyiból áll,hogy depis vagyok mert tegnap rossz kedvem volt. Legalább is ennél nagyobb "hipochondriával" még nem találkoztam. Járj továbbra is pszichológushoz, ha már a tüneteket is produkálod ott komoly bajok vannak.
2013. aug. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kezdj el újra pszichológushoz járni! Én sem találkoztam még soha ilyen kamasszal, szerintem ez nem túl gyakori.

Egyébként, ha kiderül, hogy lisztérzékeny vagy, akkor mi van? Változik az életed, de a változás lehet, hogy elönyödre fog válni, bár nem hinném, hogy az vagy. Tudom, hogy milyen rettegni egy betegségtől, de nem szeretek rágondolni nem, hogy utána keresni. Ne olvass ilyen oldalakat!

2013. aug. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!