Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A hipochondrián túl lehet lépni?

A hipochondrián túl lehet lépni?

Figyelt kérdés
Akár egymagam, akár pszichológus segítségével... 2,5 hónapja hipochonder lettem, folyton a betegségeken gondolkodom, és a tüneteket keresem magamon, de nem bírom tovább idegekkel, és nagyon rossz :(

2013. jún. 29. 12:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Nagyon rossz lehet, főleg ha találsz is magadon valami érdekességet ami amúgy semmi különös, na akkor jön igazán a para :D Szerintem valamilyen szinten magadon is tudsz segíteni de ha nagyon komoly akkor csak orvos vagy pszichológus.
2013. jún. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát, szerintem eléggé... folyton az jár a fejemben, hogy megfogok halni, amit alapvetően elfogadok, mert előbb-utóbb úgyis, de sokszor elkezdek sírni, mert bekúszik egy olyan kép a fejembe, hogy anyu meg a nővérem nagyon szomorúak lesznek, és sírni fognak... én pedig olyankor mindig sírógörcsöt kapok, és még jobban frusztrált leszek, napokig szorongok, és nyugtalan vagyok.
2013. jún. 29. 12:40
 3/4 anonim ***** válasza:
Túl lehet lépni igen. Tapasztalatból írom. Kicsit érzékeny az idegrendszered, és valami miatt kikészültél. Valami nyugtatóra lenne szükséged. Citromfű tea, Valeriána, B komplex vitamin javít az állapotodon. Sportolj valamit és a rossz gondolatokon lépj túl.
2013. jún. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

A citromfű teát régen az alvászavaromra kipróbáltam, egyszer-kétszer, de jó volt, akkor szerintem megint fogok venni :) a Valériánát is próbáltam, szintén alvászavarra, de akkor egy óra múlva felébredtem, és nem tudtam aludni reggel 6-ig kb... :S

Sportba most kezdtem bele, nem is feltétlenül azért, hogy túl tegyek a hipochondrián, hanem inkább az egészségem érdekében. Köszönöm a választ! :)

2013. jún. 29. 17:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!