Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Van még rajtam kívül valaki...

Van még rajtam kívül valaki aki idegileg nem bírja az iskolát, és teljes szívéből gyűlöli, vagy csak én vagyok ilyen gyenge?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem bírom hogy minden nap 8 órám van,abból 4 teljesen felesleges,ilyenek mint például fizika,biológia,ének,testnevelés (járok külön edzésre,heti 3x) stb. Egyszerűen nem bírom idegileg ezt az egészet,minden nap szenvedek az iskolában,nemrég kaptam egy enyhe pánikrohamot is,egy olyan órán amit rühellek,mit csináljak? Nem hagyhatom még abba,mert 17 vagyok.
2013. szept. 21. 11:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Elég szomorú,hogy ilyen hatással van rád az iskola. Szerintem a biológia, fizika egyáltalán nem haszontalan tárgy, bár függ attól,hogy a tanár hogyan tanítja, tanítja e egyáltalán.

Szerintem keress fel egy pszichológust, mert ennek szerintem pszichés okai vannak.

Ha gyűlölsz egy tantárgyat az még nem utalhat pánikorhamokra.


Ha meg jársz edzésre akkor ott akár a feszültséget is le tudod vezetni.De szerintem orvosi eset vagy...


Vagy egy másik, nem tudom milyen barátaid vannak a suliban. ha nincs, akkor viszont keress,. és jobban el tudod ütni velük az időt.

2013. szept. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
velem is ez a helyzet sajnos és 2-4 óránál többet nem is alszom éjjelente emiatt
2013. szept. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Nem tudom, szerintem a fizika például nem felesleges, de mondjuk én gépészmérnöknek akarok menni.:)


De én is úgy vagyok vele, hogy a heti 42 órámból mondjuk olyan 5-8-at simán el lehetne felejteni. Például informatikaórákat végigalszom, mert igazán értelmetlen dolog megtanulni egy gagyi Microsoft programcsomag használatát, mikor Linuxon 200 féle jobb, és ingyenes van. Persze ha ezt elmondom a tanárnak még képes megbuktatni...


Az énekórát se tudom miért muszáj kötelezően erőltetni, miért nem lehet fakultatív. Oké, általánosban tényleg meg tanulunk dolgokat, az az alapismeretek része, de én most így gimnáziumban már orientálódnék fizika-matek felé, ami így igen nehéz, hogy vagy nulladikban vagy nyolcadikban megyek a szakkörökre, orientációkra.


Egyébként én csak 15 vagyok, és ennyi az órám, sejted, hogy együtt érzek... Ez az öt tesi is zseniális ötlet, mert még ha van egyesületi igazolásom, akkor is ott kell lennem a lyukasórában, mert nem mehetek haza...


Egyébként a biológiát én is értelmetlennek tartom azon a szinten, amin tanuljuk. A történelemből is van egy csomó olyan rész, amit simán vehetnénk felületesebben.


Nem arról van szó, hogy utálok tanulni, hanem arról, hogy nem tanulhatom azt amit szeretnék!

2013. szept. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek, van egy csomó felesleges órám... Nekem is heti 42 van, 9. osztályos létemre, ez a tavalyi lebzselés után főleg megerőltető. Én például az magyar óraszámát levinném egyel. Éneket semmi kedvem tanulni, nincs érzékem a zenéhez, informatikán semmit se csinálunk, hát még médián vagy min. Rajzon még talán kikapcsolódok, de akkor is fölösleges ezt berakni az órarendbe. Heti 2 hittanóra szintúgy felesleges heti egyet mondjuk eltűrnék még, mert hát mégiscsak katolikus iskolába járok. A heti 5 tesi meg úgy kicseszés ahogy van. Így tényleg nincs időm normálisan sportolni, mert fél 4 fél 5 között érek haza minden nap, és tanulni is kéne. Ezeken a tesi órákon semmit se csinálunk, 40 ember be van zárva egy terembe, és a felét végig üljük, aztán amikor csapatcsere van röpizünk 20 percet. Én viszont szeretek sportolni, és ha nem is egyesületben, de rendszeresen eljárok... Elég lenne heti 2 tesi, csak hogy ne legyen minden tesitanár munkanélküli :D

Bár hogy ne csak siránkozzak, van heti 12 óra nyelvem (6 angol, 2 német, 4 orosz), heti 4 kémiám (a modul miatt), úgy gondolom ezek azért hasznosak. 9.-ben nincs biológia, de félévtől heti 2 lesz, mert a kémia modul biológiává válik. Törit, matekot, fizikát, földrajzot szeretek tanulni, és ennyi óra jó is belőlük. De így mindjárt napi 6-7 órám lenne 8-9 helyett.



Szerintem törődj bele, annyira nem borzalmas hogy pánikrohamot kelljen kapnod.

2013. szept. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
nekem 30 órám van de amit nem értek, hogy minek az a fizika és a kémia..Soha a büdös életbe nem fogja szinte senki használni egyiket sem, sík hülyeség tanítani bármelyiket is..
2013. szept. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
61%

# 5


A törit is ha valami jogásznak mész akkor fogod szinte...


De én nekem kapóra jön, mivel mérnöki pályát célzok. (A fizika...)


Tehát mint fentebb leírtam, az kellene, hogy fakultatívan lehessen járni órákra.

2013. szept. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

"A törit is ha valami jogásznak mész akkor fogod szinte...

"


A történelem fontos minden állampolgár kötelessége tudni hazája történelmét!

2013. szept. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

# 7


Nem csak a mi történelmünket tanuljuk, de leírtam FENTI válaszomban már egyszer, hogy bizonyos részeket a történelemben feleslegesen túl részletezve tanulunk!


És egyébként nem értetted azt se miért írtam: Az előző válaszoló azt mondta xy tantárgy nem fontos, ezért írtam a történelmet, hisz az nagyjából ugyanannyira fontos, mint a fizika.

2013. szept. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Nekem nincs a sulival semmi bajom. Csak pár tantárgy van amit ki nem állhatok! Ezek a matek, fizika, technika, rajz.
2013. szept. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Matekot nem szeretem, viszont az elég hasznos.

De minek az ének, tesi, stb? Ezek olyan haszontalan tantárgyak...

Én szeretem a sulit.:D

2013. szept. 21. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!