Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ez már kezd beteges lenni....

Ez már kezd beteges lenni. Vagy mégse?

Figyelt kérdés

15éves lány vagyok..mindig is sportos alkat voltam, de egy kicsit elbizonytalanodtam a súlyom végett.. azóta szinte mániákusan kalóriát számolok, sportolok.

Hetente 5db testnevelés órám van ahol a legjobban teljesítők a folytonos elsők között vagyok. (5x45perc)

Heti 7x járok futni tehát minden nap egy km-t kb. 25perc alatt + sétálok egy órát. (7x25+60perc)

Heti 2x 2órát táncolok (2x120perc)

Naponta tornázok itthon (hasprések, felülések, gugolások)

Kalóriát számolok, ha többet eszek mint kéne képes vagyok összeesésig futni.(volt már rá példa)

Egyszerűen nem tudok jó izzel enni..nem megy.

Addig nem hagyok abba semmit míg az nem tökéletes.. szeretnék új sportba kezdeni a meglévők mellett (lövészetre gondoltam, és szeretném folytatni a lovaglást is amit augusztusban hagytam abba családi problémák miatt).


52,5kg vagyok és 160cm


Bár kezdem úgy érezni hogy ez már nem normális.. tényleg nem az vagy csak beképzelem..?



2013. szept. 23. 19:55
 1/10 Kávétejszín ***** válasza:
100%
A sportolás jó dolog, de az, hogy alig vagy több 50 kilónál és mégis a kalóriákat számolod, nem igazán egészséges... Mármint tényleg nem normális. Ne hagyd abba a mozgást, sportolj, viszont hagyj fel a kalóriaszámolgatással, mert ennek betegség is lehet a vége... :(
2013. szept. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Egész biztosan nem normális. Viszont ha egy kilométert 25 perc alatt futsz le, akkor nagyon lassan futhatsz. Inkább egy nagyon nagyon, borzasztóan lassú tempójú sétának nevezném.
2013. szept. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
1km 25 perc alatt? Hát 1km-t lesétálok neked 15 perc alatt.
2013. szept. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
5km bocsi..:D
2013. szept. 23. 20:20
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez csak maximalizmus.A gyökereire kell tekinteni.Nézz körül a családodban,hogy ki ültette azt beléd,hogy mindent a legjobban kell megcsinálnod.Ebbe te így belefogsz őrülni,és a maraton meg minden szir-sz.r sportverseny helyett majd a pszichiátrián ülhetsz.Már az ember 40 évesen sem lehet tökéletesen kisportolt,mert mindig lesz valami hibája.Mindig van mindenkinek hibája..hibái.Testi is,mentális is és mindenféle hiba.

-Van a bőrödön egy kicsike kis pigmentfolt?:HIBA!

-Van egy pattanásod?:HIBA!

-4 kockád van még csak a hasadon a 6 db helyett?:HIBA!

-Az egyik melled kisebb,mint a másik?:HIBA!

-A hajad töredezett?:HIBA!

-Nem írtad meg a matekot 5-ösre?:HIBA!

-Nem futottad ma meg az 5 km-edet,csak 4-et?:HIBA!

-Ma megettél véletlenül egy darabka kolbászt?:HIBA!


De tudod az ember SOHA NEM LEHET TÖKÉLETES!Hiába törekszel rá.Amiket felsoroltam,azok NEM HIBÁK!!Az mind-mind te vagy.Sokkal jobb,ha elfogadod magad,mintha túlhajszolt,ideges,szétszórt,kapkodó ember vagy,akit a maximalizmusa tett ilyenné.

Csökkents egy picit a teljesítményedet,formáld a személyiséged,mert nem épp a teljes jó úton jársz!

2013. szept. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
62%

a sport jó,és hogy vigyázol az alakodra,de azért nem kell túlzásba esni.

a 160 cm-hez szerintem pont jó az 52,2 kg,én kb. 166 cm vagyok,54 kiló,és egyáltalán nem vagyok sovány.

2013. szept. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
30%
Ne törődj a kalóriákkal, mert könnyen anorexiás lehetsz.
2013. szept. 24. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
És ennyi sportolás mellett neked marad időd tanulni? o.O Szerencsés lehetsz, én fele ennyi sport mellett sem tudnék elfogadhatóan teljesíteni. :D
2013. szept. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Amit tudok megjegyzek órán amit nem azt amúgy sem tudnám megtanulni.. így is 4,00felett van mindig az átlagom (eddig a legrosszabb 4,3 úgy hogy nem tanulok..:D)
2013. szept. 24. 15:30
 10/10 anonim válasza:

Szerintem a sok mozgás teljesen normális, de enni azért kell.

engem nagyon megfogott a felfogásod, ha van kedved beszélgetni, írj nyugodtan ;)


16/F

2013. szept. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!