Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Tényleg haszontalan lennék?

Tényleg haszontalan lennék?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, most fogok érettségizni. Általánosban végig kitűnő voltam, de sajnos a gimiben 4.6-nál nem tudok jobb átlagot produkálni. Nálunk a családban mindenki nagyon művelt, és okos, apukám, anyukám is több diplomás, egyetemet végzett emberek, öcsém 2 év alatt végezte el a gimit, jelenleg Angliában, az Oxfordon tanult, angol párom van, aki a Cambridge-i egyetemen végzett, szóval tényleg értelmes emberekkel vagyok körülvéve.

A minap egy gyengébb jegy hazavitele után édesanyám elég nagy balhét csapott, és úgy jellemzett "a család szégyene vagy, nem lesz belőled semmi, haszontalan"

Nagyon rosszul esett, azóta nem tudom elfelejteni, és én is kezdem úgy érezni, hogy igaza van....

Ha valaki volt már hasonló helyzetben, vagy csak tudna véleményt, esetleg tanácsot adni, hogy mit tegyek, megköszönném, ha írna.

Timi


2013. nov. 15. 19:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne is haragudj, de az az ember, aki a saját műveltsége alapján mást lenéz, főleg ha anyádról van szó, az elég nagy szégyen az ő számára egyrészt, másrészt evvel magáról álílt csak ki szegénységi bizonyítványt, hogy mennyire sekélyes. Nekem "csak" egy diplomám van, mégse tartom kevesbebre a cslaádban azt, akinek nincs, sem pedig más embereket. Van, aki "csak" szakmunkás, más meg a tescoban takarít. Na és aztán? Ki vagyok én, hogy őket megítéjem? Anyád szégyellhetné magát, egy művelt ember nem vág fel a tudásával ilyen módon.
2013. nov. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

"a család szégyene vagy, nem lesz belőled semmi, haszontalan"

Ezt így egy kisgyereknek szokták mondani,ha megróják. Tekintsd Te is annak,és mutasd meg,hogy nem vagy sem kisgyerek,sem haszontalan.

2013. nov. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
61%
Mesélj még egy kicsit..olyan jó olvasni.Szép mese.Aztán meg,örülj,hogy csak ennyi a problémád.
2013. nov. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Igazán rendes ember lehet belőled 4,6 átlaggal is.

Először is ettől még lehetsz pont olyan intelligens vagy még intelligensebb mint bármelyik családtagod. A múlt héten vizsgáltunk egy fiút, aki 120 fölötti IQ-val bukdácsol az általános iskolában. Nem az intelligenciája hiányzik a tanuláshoz.

Másrészt az intelligencia nem érdem. Az születik az emberrel, mint a szemszín, meg a testmagasság. Neked az a dolgod, hogy a saját képességeidet bontakoztasd ki, találd meg a helyed az életben és legyél boldog és elégedett felnőtt. Remélhetőleg csak rossz pillanatot fogtál ki anyukádnál, de ha esetleg általában olyan a családi hozzáállás, hogy kitűnő bizonyítvány nélkül nem ember az ember, muszáj lesz lelkileg függetlenedned ettől.

2013. nov. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igazából többször is előfordult már, hogy 3as, 4es miatt csapott balhét, már sokszor gondolkodtam azon, hogy érettségi után kiköltözöm barátomhoz Londonba, csak félek egyedül hagyni anyut, sokat betegeskedik, apura nem nagyon számíthat...
2013. nov. 15. 20:40
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Hölgyek urak, ezt teszi a maximalista nevelés.
2013. nov. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy rosszabb jegy még nem a világ vége.. Egyébként a középiskolai jegyek aztán semmit nem számítanak abban, hogy milyen ember vagy. Azért, mert becsúszik egy rosszabb jegy, még nem vagy haszontalan.
2013. nov. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy haszontalan,azt meg pláne nem értem ha anyukád ilyen magas végzettségű,miért nem tudja,hogy nem a jegy határozza meg az értelem,és intelligencia szintet,lehet valaki kitűnő,mert tud magolni de amúgy gondolkodni nem,esetleg említsd meg neki,és ne hallgass rá ebben nincs igaza.
2013. nov. 16. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a -normális- válaszokat.
2013. nov. 16. 11:19
 10/10 klopusz ***** válasza:

Már hogyan lennél haszontalan? Nem értem.

Az, hogy valaki ilyen családban él, lehet jó is, rossz is. Azt írod, apukád is többdiplomás, mégsem számíthat rá anyud. Szerintem ez azt mutatja, hogy a diploma nem segít abban, hogy hogyan boldogulj az életben vagy hogy milyen ember vagy.

Nekem szerencsém van. Apukám is diplomás, mégsem várta el, hogy a gyerekei azok legyenek. Páromnak is van két diplomája, de jelen pillanatban úgy tűnik, hogy három gyerekünk közül kettőnek lesz diplomája, a harmadiknak nem valószínű :-) Mindemellett az iskola érdemjegyek köszönő viszonyban sincsenek az életben való sikerességgel.

2013. nov. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!