Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kamaszok, ti hogy emlékeztek...

Kamaszok, ti hogy emlékeztek vissza az elsős-másodikos éveitekre?

Figyelt kérdés

Emlékszel az első sulis napodra? Miket csináltál szabadidődben?


Én emlékszem, hogy megtaláltam az István a király lemezt, és mivel nekünk nem volt lemezlejátszónk, apának a szomszédságból kellett kerítenie, mert annyit kérleltem. :D Sokszor arra táncoltam, és énekeltem. Sokat barbiztam, volt kb 20 barbim. :D Kifestettem őket, fésültem, kimostam a hajukat. Sokat lovagoltam, a barátaimhoz is sokszor mentem, ott mesét néztünk. Sokat voltunk kint, telenként hóembert építettünk, szánkóztunk, akkor még sok hó volt. :D

Pedig nemrég voltam elsős, 2007-ben... Mennyit változott a világ, pont most beszéltem egyik osztálytársammal erről a témáról. Mondta, hogy a 8 éves tesója a barátaival már csak gépezik, ha átmennek egymáshoz, meg facebookoznak, mert az egyik kölyök csinált magának, és akkor már a többinek is kell! Sajnos romlik a világ...

Visszatérve a kérdésre, még annyi hogy ti miket csináltatok a barátaitokkal? Visszahúzódóbb, vagy inkább nagyszájú gyerekek voltatok?

Légyszi kort és nemet is írjatok. :)


13/L



2013. dec. 1. 09:08
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Szégyellem is magam miatta, de szinte semmire sem emlékszem. Azt tudom, hogy nekem is a Barbie-baba volt a rögeszmém, fogadni mernék, hogy mással nem játszottam. Volt egy nagy dobozzal, gyönyörű Matel Barbik, Anyukám meg első osztály elején fapofával eltette a padlásra. :( Mondjuk, nem igazán hiányoztak, mert imádtam tanulni, s minden időmet azzal töltöttem. :)
2013. dec. 1. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
71%

Első sulis napomon összebarátkoztam valahogy egy lánnyal, de olyan szinten hogy utána 4 évig elválaszthatatlanok voltunk. :D Még első napokban volt az, hogy eljött az első matekóra ideje én meg nagy boldogan mondom az újdonsült legjobb barátnőmnek , hogy jajj alig vártam már, hogy matekóra legyen. Ő meg csak nézett.:DDD Hát nem tudom mi volt velem akkor, de most utálom a matekot. Még olyanokra emlékszem, hogy sokat fogócskáztunk meg ilyesmik. Meg persze sokat barbiztam is. :)) Meg osztályból volt 2 fiú aki mindig kergetett. xdxd Meg ajándékokat adtak nekem.

És nagyszájú gyerek voltam akkor még...:DD


16/L

2013. dec. 1. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
84%

Az én első sulis napomon leöltem egy gyerek mellé, köszöntem neki, hogy szia, ő meg annyit válaszolt, hogy baszédjak meg. Sose felejtem el. Már nem oda járok, hála az istennek, nem bírtam azt a sok cigányt...


15/F

2013. dec. 1. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én még emlékszem arra,hogy kik késtek el,hogy milyen ruhát viseltem aznap,hogy a barátnőm milyen ruhát viselt,mi volt reggelire,és ki mellé ültem.:)

Én a polly babákat imádtam,meg a plüssöket.:)

15L

2013. dec. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Én annyira emlékszem az első sulinapból, hogy kicsit későn értünk be, és csak leghátul volt hely, mert akkor még mindenki legelöl akart ülni. Arra már nem emlékszem, de mesélték, hogy egyszer random felvettem a táskám és elindultam kifelé, és a tanárnő kérdezte, hova megyek, én meg lazán mondtam: "Haza."

Szabadidőmben rajzfilmeket néztem meg kint játszottam, akkor még nemhogy facebook nem volt, de még számítógépünk se. Én is barbiztam, bár a felét "megöltem". Ed Edd és Eddy nézés közben a lámpa alatt hagytam a barbit és leolvadt a feje.:D

De amúgy ovira jobban emlékszem, mint első/második osztályra.


17L

2013. dec. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Most se meg akkor se voltam túl társasági ember, túlságosan elzárkóztam az emberektől, nem is próbáltam alsóban még barátkozni senkivel.

Volt egy óvodai haverom, aki 1. 2. osztályban próbált velem kapcsolatot teremteni, de valamiért leráztam mindig, ezt utólag már bánom, de már nincs mit tenni, fogalmam sincs hol van, mi van vele meg milyen ember lett mostanra.

De úgy gondolok vissza általános iskola 1. 2. osztályára, meg mondjuk az egész alsó tagozatra, hogy azok a régi szép idők. Akkor még nem kellett ennyi sok baromságot tanulni mint most, nem kellett aggódnom a betegségek miatt se, mert még egészségesebb voltam. Hiányoznak azok az idők, amikor még alig volt valami gondom.

17/F

2013. dec. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Én még az óvodai első napomra is tisztán emlékszek, arra is, hogy milyen ruha volt rajtam aznap.

Iskolában ismertem szinte mindenkit, óvodából egyenesen mentünk tovább. Aztán a 3. osztályt már máshol kezdtem, ott is fejeztem be az általánost, de (főleg az utolsó két év) életem legjobb időszaka volt, ezt a mai napig emlegetjük.

1-3 osztályig napközis voltam, szóval ott ökörködtünk, 4-5 körül értem haza. Első osztályos koromban határozottan emlékszem, hogy hazaértem és kezdődött a REX felügyelő, minden nap megnéztem :D

Másodikos voltam, amikor év vége felé lett "rendes" számítógépünk, előtte csak Commodore64 volt, kb. két havonta egyszer ha játszottam rajta. Ez nem nőtt sokkal tovább az új gép miatt se...

19/f

2013. dec. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Pár éve volt, de alig emlékszem, csak arra, hogy mindig lovasat játszottunk és autósat, valamiért nem barbiztunk ja és elkezftem a suli udvarán rockot énekelni, az nagyongáz volt XD Witch-et játszottunk még abból én voltam Hay Lin vagy ki, meg rajzolgattunk, aranyos volt, és nagyon sajnálom a kicsiket, hogy most már nem játszanak ilyeneket, hanem minecraftról mefg mindenféle játékról beszélgetnek és az okostelefonjukon játszanak. Én 9 éves koromig nem is számítógépeztem, akkor jött be az infó óra ott is valami teknősös játékkal játszottam és az első okostelefonom is csak pár hónapja van meg, azt sem anyuci apuci vette, a barátom hozta nekem ajándékba. Voltam Pesten, kicsit érdekes volt a 7-8 éves gyerekek kezében Iphonet látni, bár véleményem szerint elég rossz telefon.

13/L

2013. dec. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Én is emlékszem az első napomra, a ruhára is. Meg arra is, hogy az a gyerek, aki mellé leültem, a mai napig jó barátom. Mi mindig H2o-sat játszottunk, és sellőként rohangáltunk az udvaron. :D Én is napközis voltam, elsőtől negyedikig, én szerettem, és egész alsóban kitűnő voltam.

Ha jól emlékszem, kb. 9 éves koromig nem igazán gépeztem, csak hónaponta egyszer-kétszer, de amikor gépeztem is akkor is öltöztetős játékokkal játszottam. Ez így volt kb. 10 éves koromig, akkor csináltam facebookot magamnak, de nem nagyon használtam csak volt. Sokat énekeltem, táncoltam, rajzoltam, hasonlók. :)

2013. dec. 1. 12:18
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Én arra emlékszem az első napomból, hogy választhattunk matricát. Én egy Bambisat választottam, de ott hagytam véletlenül az padom szélén és egy ducibb lány meg egy ugyanolyan fiú elvette. :( Tök szomorú voltam, szerintem még sírtam is, de végül az a lány volt az egyik legjobb barátnőm 4 éven keresztül. :D Aztán vitorlás táborban elmondtam annak a fiúnak, hogy ők vették el a matricámat, erre olyan aranyos volt, hogy vett nekem egy egész csomaggal. :D


Arra is emlékszem, hogy a felvételi beszélgetésen, első osztály előtti nyáron nem mertem az igazgatóval szemben ülni és beszélni vele. :D Háttal ültem neki, anyukámmal szemben, és úgy válaszolgattam...ha egyáltalán hajlandó voltam kinyögni egykét szót. :D De felvettek. :P


17L

2013. dec. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!