Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért tudnak be a szüleim...

Miért tudnak be a szüleim kamasznak ha nem amiatt viselkedek így?

Figyelt kérdés

14 éves lány vagyok.Az utóbbi időben kicsit megváltoztam és talán zárkózottabb, hisztisebb lettem.Jó én értem hogy kamaszkorban vagyok de annyi minden nehezedik rám a suliban(beleértve sunyi barátnőket és hogy életem első szerelme nem viszonozza az érzésemet) hogy talá csak otthon tombolom ki magam.És akkor egyből rávágják hogy:biztos a kamaszkor!

Meg se kérdezik tőlem miért vagyok egyes napokon még tök vidám máskor meg dühös és szomorú.Pedig szivesen elmesélném nekik de nem is érdeklem őket..



2013. dec. 14. 18:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy tényleg a hormonok okozzák, általában tényleg az szokott lenni az oka. Nem kizárt, hogy valami más, de mindegy, a lényeg az, hogy nem rosszindulatból mondják.
2013. dec. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 II.Dartheon ***** válasza:
49%

és meg se próbáltad velük közölni, hogy mi a helyzet veled?

hogy miért van rossz kedved, miért nem meséled el a kétségeidet, sikereidet.. ilyesmi.

2013. dec. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Hát bizony a kamaszkor,dúlnak benned a hormonok,ezért is vagy hisztisebb,érzékenyebb,olyan,mint a tűz,hol csak pislákol,hol vadul lobog.Ezért i érzed azt,hogy a szüleidet nem érdekled,minden kamasz így gondolja.Ha fontos neked akkor meséld el a problémáid,hátha jobb lesz.
2013. dec. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Most nem kéne emiatt leszólni..én elmesélném de amikor mondjuk azzal állítok oda hogy kaptam egy 5-öst még csak rám se néznek csak olvasnak vagy beszélnek tovább.Ezután meg elmegy a kedvem hogy tovább beszéljek velük bármiről is
2013. dec. 14. 18:45
 5/12 anonim ***** válasza:
Ki szólt le???
2013. dec. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Senki nem szólt le csak nem szóltak hozzám mintha ott se lennék mikor hozzájuk beszélek
2013. dec. 14. 19:03
 7/12 anonim ***** válasza:
Odamész, és megkérdezed, hogy mikor tudnátok kicsit beszélgetni, mert gondjaid vannak. Tipikus kamasz vagy amúgy. Azt hiszed, hogy akár mikor van kedvük, idejük a szüleidnek kamasz hisztit hallgatni, és megsértődsz,ha nem alkalmas nekik. Emberből vannak, talán fáradtak, pihennének, nekik is gondjaik vannak stb. Abból is látaszik, hogy kamasz vagz, hogy ezek még csak eszedbe se jutnak. Te is gondolom vagy úgy, hogy nem akarsz velük társalogni, nos nekik is lehet ilyen. Ez nem azt jelenti, hogy nem érdekled őket. Kérdezd meg, hogy nekik mikor jó. Amúgy a kamaszkor nem csak neked nehéz. A szülőket is kiidegeli, hogy eddig volt egy normális, kedves gyerekük, most meg lett egy állandóan hisztiző, sértődékeny, önző, feleselő, szófogadatlan valakijük.
2013. dec. 15. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a szülőnek kéne érdeklődnie a gyereke iránt. Én megértelek, ugyanez van nálunk is. Jó hogy nem kezdek el magyarázni a szüleimnek ha tudom hogy nem érdekli őket.
2013. dec. 15. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Örülők hogy megért az előző válaszoló:)

Nem értek egyet azzal hogy fáradtak mert nem csak néha odamegyek hogy beszéljünk és nincs kedvük hanem minden nap el akarom mesélni de nem is érdekli őket csak azzal vannak elfoglalva hogy a húgom nak hogy ment a suli-_-"

2013. dec. 15. 13:49
 10/12 anonim ***** válasza:
30%
Persze, hogy csak a kamasz sorstársaiddal értesz egyet. Teljesen mindegy, hogy a magad tini gondolkodásával mit gondolsz a felnőttek életéről, nehézségeiről, mert az igazságnak a közelében sem jársz. A szülő attól még, hogy nem a nap 24 órájában a kamasz nyavajgással foglalkozik (brühühü, öszevesztem a barátnőmmel, mert mással ment le a büfébe) még foglalkozik a gyerekével. Azt, hogy mennyire idegesítő és idegileg kimerítő egy kamasz gyerek, akkor fogod látni, ha kinőttél belőle, és lesznek valódi problémáid. Addig meg próbáld észrevenni, hogy nem körülötted forog a világ, még akkor se, ha a sok hasonló korú okos barátnőd 'megért' téged.
2013. dec. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!