Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Valami ötlet arra, hogy mit...

Valami ötlet arra, hogy mit vehetnék a keresztgyerekeimnek?

Figyelt kérdés
Van két keresztfiam, 10 és 12 évesek. Ott a szülők elég jól el vannak eresztve anyagilag, míg mi minimálbérből élünk. Nekik, anyagi helyzetükből adódóan mindig "gazdag" a karácsonyuk, tavaly pl. mindkét gyerek Nokia Lumia 825-ös okostelefont kapott, idén tabletet kapnak, nem épp az ócska kategóriát. De volt már számítógépes szimulátor is a fa alatt, a nagyobbik fiúnak van már saját laptopja is, szülinapra kapta. A gyerekek az ilyen típusú ajándékokat értékelik, látszik rajtuk, hogy másnak nem is örülnek. Nekünk ilyen ajándékokra nem telik, magunknak se tudjuk megvenni, nemhogy ajándékba. Tavaly tőlünk ruhaneműt kaptak, pulóvert, sapkát, sálat, kesztyűt, meg könyvet, dvd-t. megköszönték, majd nyomkodták az új telefont tovább. A nyáron megkért a tesóm, hogy rakjak már be a kocsija csomagtartójába valamit. Ahogy felnyitottam a csomagtartót, látom, ott a karácsonyi ajándék behajítva, úgy, ahogy fél éve berakták oda, azóta se nyúltak hozzá. Összeszorult a szívem (de nem szóltam semmit), mert én azt szívből adtam, örömet akartam szerezni, és az én minimálbéremhez képest igenis nagy kiadást jelentett. :( a tesómék egyébként nem várják el a drága ajándékot.
2013. dec. 15. 13:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha mondjuk úgy "túldigitalizáltak", akkor nem csak a ruhának, meg a könyvnek nem örülnének, hanem a legonak, távirányítós autónak, vagy egyéb játéknak. Esetleg játékszoftvert vehettek nekik, annak lehet örülnének.
2013. dec. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Számítógépes játék? GTA 5 most jelent meg, de nagyon jó, kicsit régebbi játék a need for speed most wanted is. A korhatárral ne törődj, bőven játszanak ilyen idősen ilyesmikkel, én 9 évesen need for speedeztem és GTA-ztam a legjobb barátnőmmel. Kérdezd meg az anyjukat, hogy milyen játékaik vannak. Amit az öcsémmel még nagyon szeretünk az a sims 3, szoktak kiegészítővel viszonylag olcsón adni, bár ezt a játékot a lányok szeretik inkább. Amnesia is jó, osztálytársaim azzal játszanak, vagy ha van xboxuk vagy mi és szeretik a focit, akkor egy fifa játékot is vehetnél. Persze ezek sem a legolcsóbbak, de elég egyet venni, plusz két csoki és valószínűleg fognak azokkal játszani. Sajnálom, hogy nem igazán örültek az ajándéknak :( Ilyenkor örülök, hogy még pont nem az elgépiesedett korosztályba születtem. Remélem most örülni fognak :) Sok sikert :)

14/L

2013. dec. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
68%

Ne haragudj, de én odaállnék tesóm elé, és megkérdezném, mi az amit a gyerekek szeretnének. Neked sajnos igen kevés pénzed van, de szereted őket, és örömet akarsz okozni, és nem akarod, hogy megint a sufni aljában végezze az ajándékod. Igen, kicsit szar szitu, de te is elég szarul érzed magad emiatt. Én elmondanám, hogy láttam ott az ajándékot, és felesleges dologra nem akarsz költeni. Hagy hebegjen-habogjon! De öntsetek tiszta vizet a pohárba, nem vagytok már lökött kiskölykök! Legrosszabb esetben ugyanezt beszéld meg a gyerekekkel, nyilván finom verzióban!

A tesómmal köztünk nagyon jó a kapcsolat, és mi meg tudjuk ezeket beszélni. Ott az anyagi dolgok pont fordítva vannak!

2013. dec. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

huhh, hasonló a gondom nekem is, csak a féltestvéreim.

Énis agyaltam sokat, hogy mi lenne jó, mert mindenük megvan és igazán semminek se tudnak örülni, így tőlünk nem kapnak idióta gyilkolászós játékot, meg egyéb kütyüt, úgyis már van egy csomó és gyanítom szülőktől, nagyszülőktől ismét ezeket kapják, ráadásul bazi drága cuccok.nade a lényeg, tőlünk élményt fognak kapni.Azaz mozijegyet,amit beválthatnak 3 hónapig.De vannak más egyéb dolgok is, élmények is, amik szerintem jó dolgok, attól függ hová valósiak, belépők pl. kalandparkba, vagy tropikáriumba stb.

2013. dec. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!