Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogy változtathatok ezen jövőre?

Hogy változtathatok ezen jövőre?

Figyelt kérdés
Szóval 14 éves vagyok és 8.-os . Tipikusan az a szürke egér lány vagyok . Ha bejövök az osztályba akkor senki észre sem vesz , mintha nem is lennék ott . Rettentő fájó érzés . De mivel jövőre középsulis leszek , ezért elhatároztam , hogy változtatni fogok . De aztán rájöttem , hogy itt általánosba is valamit nagyon elrontottam ezért lehet ott is elfogom . Az lenne a kérdésem , hogy hogy tudnék jobban beilleszkednki a leendő osztályba ? Hogy viselkedjek ?

2013. dec. 28. 21:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a kulcskérdés, hogy legyél nyitott, beszélgess sok mindenkivel és tényleg érdeklődj az emberkék iránt, akkor ők is érdeklődni fognak irántad. Egyébként meg add magadat, és légy őszinte mindenkivel, akkor nem lesz gond.
2013. dec. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2013. dec. 28. 22:09
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Illetve, hidd el de számítani fog, főleg az elején, amikor ismerkedsz: Gondolom a szürke egér nem öltözködik valami extrán... Ilyenkor jobb picit vadabb színeket, és egyedibb ruhákat felvenni..:)


Nem azt mondom, hogy legyél egy tinikva, félre ne értsd, de ha nagyon "gagyi" ruhákban jár valaki nem olyan szembetűnő... Vagyis, én úgy tapasztaltam, hogy, akik stílusosan öltözködnek (nem überdrága cuccok, viszont jól össze vannak válogatva) valamivel népszerűbbek. Persze ez csak személyes meglátás.


A lényeg, hogy beszélj minél több emberrel! Elég felületesen is, csak kavarj szelet! Kérdezd meg, hova járt, milyen volt az előző sulija, meg ilyen hülyeségek, mi a hobbija stb... Sima ismerkedés. Jegyezd is meg azért párat. Ha így ezt csinálod, és nyitsz mások felé jó arcnak fognak tartani... Első benyomásra ítélnek, ezért innentől fogva mindenki úgy veszi, hogy milyen nagyon oldott, laza hangulatot sugárzol... (Mégha amugy nem is.)


De a kezdeti sikereid (pár ember mosolya, és jófejsége) után megjön az önbizalom...


Ja és ne parázz, ha "beégsz" vedd poénra. Ilyenkor senkit se érdekel, mindenki kicsit bénának érzi magát az elején a dolognak. Ha valami hülyeséget mondasz mert rástresszelsz stb, a nevetés jó kiút...


Na kb ennyi, bár én 8 osztályos gimibe járok, de én úgy gondolom ennyi elég, hogy kitörj... Főleg, hogy mások is haverokat keresnek, észrevehetőbbek akarnak lenni - így majd kölcsönösen próbálnak ismerkedni... Nem nagy dolog hidd el, csak beskatulyázzák az embert gyakran. (Ezért vagy most 'szürke egér'.)

2013. dec. 29. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm :) ! Ez most sokat segített . Majd megfogadom a tanácsaidat :)
2013. dec. 29. 08:17
 5/11 anonim ***** válasza:
Én úgy vettem észre, hogy az első napok, gólyanapok (vagy hogy hívják) sokat számítanak, nálunk mi barátságok kialakultak ott, nagyjából meg is maradtak. Nem azt mondom, hogy ott dől el minden, nálam is változott pár dolog azóta, de légy résen, legyél nagyon barátságos, közvetlen, még ha nem is vagy az idegenekkel, próbálj erőt venni, és jófejkedni, nem begubózni.
2013. dec. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Nagyjából nekem is ilyen gondjaim voltak. Az előttem szólók már mindent leírtak de én adnék egy jó tanácsot. (Nem tudom, hogy a te esetedben ez hogy működik de mindenesetre fogadd meg!)

Az ideiglenes felvételi rangsor után nem sokkal kijön a végleges osztálynévsor is. Ezt általában az adott iskola honlapján tudod megtekinteni, szóval nézegesd gyakran. Nagyon sokat számít ha a névsor alapján közösségi oldalakon megkeresed és bejelölöd a leendő osztálytársakat, beszélgetsz velük. Szoktak csinálni csoportokat is egy osztálynak, érdeklődj arról is vagy keresd meg.

Én például itt rontottam el... Sokak már hónapokkal a sulikezdés előtt felvették egymással a kapcsolatot facebookon és a verébtáborba már úgy jöttek mint 1000 éves ismerősök.

Remélem érted mire akarok kilyukadni. Sok sikert!

2013. dec. 29. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én idén lettem 9.-es. Nálunk nem volt sem, gólyatábor, sem osztálycsoport, még egy névsor, akkor találkoztunk először, mikor suliba mentünk. Én is hasonló lány voltam, mint te, jól tanultam, visszahúzódó voltam, pár közeli baráton kívül szinte észre se vettek. Csak reménykedni tudtam, hogy középsuliban ez megváltozik, de tudtam, hogy ezért nekem is tennem kell. Először persze azokkal voltam, akiket már ismertem régebbről, utána együtt mentünk oda másokhoz beszélgetni. Ekkor még kb. 0 volt az önbizalmam. Utána hirtelen rengeteg emberrel lettem jóban, köztük olyanokkal, akiket előtte is ismertem, és egymás agyára mentünk. Ezzel kicsit nőtt az önbecsülésem. :) Most, 4 hónap elteltével ott tartok, hogy a lányok nagy részével jó kapcsolatom van, reggelente, mikor bemegyek, lassan már mindkét kezemen sem tudom megszámolni, hány embert ölelgetek végig. :D Sőt, néhány fiúval is jóban vagyok, ami előtte teljesen távol állt tőlem....

Viselkedj természetesen, menj oda emberekhez beszélgetni, legyél nyitott, mosolyogj sokat. Add önmagad, ne vond ki magad a beszélgetésekből, és menni fog. :)

15/L

2013. dec. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszi ! :) Mindenképp megnézem majd , hogy lesz-e a honlapon osztálynévsor ez eszembe se jutott , jó hogy szóltál :) !

Utolsó : Köszi ! Ezzel megmutattad , hogy lehet változni :)

Ezekkel olyan sok önbizalmat adtok nekem komolyan , köszönöm ! :)

2013. dec. 29. 11:26
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha senki sem lesz újra osztálytársad a régi osztályodból, akkor még könnyebb dolgod lesz, mert senki sem ismer, olyan mintha újrakezdenél, tiszta lappal indulhatsz.

Próbálj meg minél több emberrel beszélgetni, mosolyogj sokat, legyél barátságos. Ezek mindig beválnak. Ha van valamilyen közösségi feladat, vegyél részt benne, így is jobban észrevesznek. Az is segít, ha sokszor hallatod a hangodat, mondjuk órán gyakran jelentkezel, akkor nem tűnsz majd örök csendesnek.

Sok sikert.

2013. dec. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Szerencsére nem lesz régi osztálytársam ott :) Köszönöm ! Amúgy arra is gondoltam , hogy rendelek valami vicces pólót is és akkor talán jófejnek gondolnak :D
2013. dec. 31. 09:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!