Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Úgy érzem megfulladok! Még...

Úgy érzem megfulladok! Még szilveszterezni sem engednek el. Miért?

Figyelt kérdés

A szilvesztert egyik barátnőmnél akartam tölteni. Átmentünk volna hozzá a legjobb barátnőmmel, elmentünk volna egy házibuliba (ami a barátnőméktől 2 utcányira van), majd náluk aludtunk volna.. Ja, ők a szomszédos faluban laknak, ami kocsival 5perc lenne...

De a szüleim ezt sem engedik. Soha nem engednek el sehova. Koncerten még életemben nem voltam...

Úgy érzem megfulladok. Mintha valaki itt állna fölöttem, és a súlyával a mellkasomat nyomná.. Nem kapok levegőt. Mintha egy rabságban élő madár lennék..

És aki azzal jön, hogy ez érthető, igaza van. Féltenek.. De szívszorító látni a velem egykorú ismerőseim képeit Facebookon, amiken buliznak és szórakoznak.. Nem bírom tovább! Mit tegyek? Annyira vágyom a szabadságra...


2013. dec. 30. 22:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
hány éves vagy?
2013. dec. 30. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ja ez lemaradt, bocsi. 17 leszek.
2013. dec. 30. 23:00
 3/11 anonim ***** válasza:
94%

Húú cseréljünk.*.*

18/L

2013. dec. 30. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%

Nem az a szabadság, hogy irigykedsz a fb-os ismerőseid képei miatt és el akarsz menni mindenhova szórakozni...

Nem vagy már kicsi,de szilveszterkor annyi a hülye kint,hogy nemigaz...

2013. dec. 30. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Értelek.. Jöhetsz azzal, hogy így legalább törődnek velem.. De sulis progamokon kívül SEHOVA nem mehetek.

Ez a szilveszter is csak annyi lenne, hogy a legjobb barátnőimmel elmennék egy kisebb buliba (ahol mindenkit ismerek) és jól éreznénk magukat a barátnőm házától 2 utcányira.. Majd ott aludnánk..

De hát persze nem lesz semmi.

2013. dec. 30. 23:06
 6/11 A kérdező kommentje:
#4: Nem azt mondtam hogy az miatt akarok szabad lenni.. Csak rossz látni hogy mások megtehetik azt, amire én is vágyom.
2013. dec. 30. 23:13
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ismerős, bár én elég "domináns" vagy nemtom h mondjam így hülyén hangzik, de erősebb személyiség lettem az évek során, így már annyira nincs probléma ilyen téren, de régen én se mehettem kb sehova.

Mondjuk azért még most sincs valami nagy szabadságom, de volt olyan hogy akkor mondtam meg , hogy 60 km-errel arréb lévő városban vagyok mikor már ott voltam, így nem tehettek semmit, elég felelősségtudatos vagyok így annyira nem para, persze tudom,hogy sok veszély leselkedik főleg a lányokra.

Gondolom fogsz menni egyetemre/fősuliba, ha más városba mész , már nem lesz ilyen problémád.:DD

19L

2013. dec. 30. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Írtam privátot :)
2013. dec. 31. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
én 16 nap múlva töltöm a 17et, és engem sem...és 23- napig csak veszekedtem erről szüleimmel, már mindent hozzájuk vágtam, és egyszer sem kaptam választ hogy mniért nem engednek..midnig csak annyi volt, h "csak...mjd ha 18 leszel!" Aztán tegnap este feljött anyum a szobámba és leült velem beszélgetni...és elmondta, h nem bízik bennem, mert sokszor eljátszottam a bizalmukat...és így ha elengedne, akkor nem tudná, hogy mit csinálok...és nem akarja, hogy bármi olyan történjen velem... Lehet hogy nem történne, de ő akkor sem bízik meg bennem és kész...vissza kell szerezni a szülők bizalmát, nagyon sokat kell őszintén beszélgetni anyukáddal, hogy megismerjen, és tudja, hogy te mit engedsz meg magadnak...és ha látja hogy rendes tisztességes lánya van, nem pedig egy elkurvult kiscsaj...akkor el fog engedni előbb utóbb :) most énis ezen vagyok, hogy elérjem ezt :)
2013. dec. 31. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én sem mehettem el soha sehová, bár én csak pasival nem mehettem. Velük egyáltalán. Ezért kezdtem el hazudozni otthon, hogy barátnőkkel megyek. Kértem , könyörögtem, had menjek....nem és nem... folyton visszautasítottak.


Pedig nem voltam rossz gyerek. Nem drogoztam, nem csavarogtam , nem alkoholizáltam, nem volt havonta másik pasim.... és mégse.


Én úgy gondoltam hogyha ez nem elég, én nem tudok többet tenni.


De egyszerűen úgy éreztem megfulladok. Így a barátnőimet kezdtem kifogásnak használni hogy randizhassak. Már amikor engedtek. Mert akkor sem mindig engedtek el. Csak havi 1x. Pedig már 18 elmúltam... és nem volt más választásom, mert tanultam, otthon laktam. Viszont nem éreztem igazságosnak, hogy ennyire bezárnak.


Mai napig nem tudja senki a családból, hogy 19 évesen vesztettem el a szüzességem például. Hogy akkoriban 2 pasival is jártam. Nem hagytak más választást.


Én akkor ezt nem tudtam máshogy kezelni, hogy ennyire be akarnak zárni, nem hagynak levegőt, csak hazugsággal.


Ezért szerintem nem érdemes mindig tiltani a gyereket. Abból csak titkolózás lesz. Tapasztalat.


27/N

2014. jan. 4. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!