Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ti mit csináltok, amikor...

Ti mit csináltok, amikor bennetek van, hogy holnap tesztet írtok, de nincs semmi kedvetek tanulni?

Figyelt kérdés
Velem most ez a helyzet. Az utóbbi időben mindig a legeslegeslegutolsó pillanatban tanulok, iskolába menet. Nem kapok rossz jegyeket, néha, havonta egyszer-kétszer csúszik be hármas, de már elegem van, hogy totál stresszes vagyok amiatt, hogy vajon mikor sikerül rávennem magam a tanulásra, de egyszerűen nem megy. :S
2014. jan. 8. 17:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Sírok egy kicsit a könyv felett, aztán nekilátok tanulni, mert nincs más kiút.:)

Viszont ez is emberre válogatja, ki mennyire fogékony, mennyi időt kell szánjon, hogy az információk eljussanak az agyáig, stb.

2014. jan. 8. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ja, és sok sikert holnapra!
2014. jan. 8. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én az a típus vagyok (mbti teszt szerint :D) aki csak arra tud koncentrálni, ami maximálisan érdekli. Viszont van, amikor le kell ülni, és betanulni azokat a képleteket meg évszámokat. Nem azért, mert nagyon nagy szükségem lesz rá, vagy akármi, hanem mert majd az árettségire is így kell tanulni, hogy meglegyen a kívánt pontszám, és soha többet ne kelljen a dologgal foglalkoznom, ha nem olyan szakra megyek.

Én azt szoktam, hogy tanulok amíg bírok figyelni, aztán egy jó filmmel vagy fanfictionnal jutalmazom magam, eszek valamit, átnézem mégegyszer, és már általában megy is :)

2014. jan. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Én pont nem vagyok fogékony, főleg így estefele már nagyon fáradt vagyok. Ha meg is próbálom ilyenkor megtanulni, gyakran nem megy a dolog, ezért szoktam rá arra, hogy reggel, iskolába menet tanulok a dogákra.
2014. jan. 8. 18:11
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

[link]

bocs, ezt muszáj volt :D

2014. jan. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
én 1,5 éve vagyok így (amióta gimis vagyok),nem tudok tanulni itthon.általában nem is szoktam,valamikor úgy írok tz-t is,hogy egyáltalán nem tanultam,csak óra előtti szünetben.Tudom,hogy ez így nem jó,érettséginél nagyon ráfogok még erre b..szni..egyébként a jegyeim nem rosszak,csak matekból vagyok hármas (viszont az általánosban is rosszul ment)
2014. jan. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Utálok a könyv fölött ülni, hogyha nem érdekel akkor egyszerűen képtelen vagyok ráfigyelni, és borzalmasan lusta vagyok. Így általában mindig az van, hogy oké, majd felkelek 1 órával korábban gyorsan átfutom egyszer és alszok még rá egy kicsit. Aha, aztán úgy van, hogy felkelek az ébresztőre és kinyomom, mert nem ér nekem ez annyit. Viszont, szerencsére kb. 4,7-4,8 körül van az átlagom gimiben.
2014. jan. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

3-as sem a világvége. Nem tudom miért vagy úgy oda....

Amugy én holnap föciből elvileg felelek, de nem tanultam rá semmit, majd kiderül mi lesz...;)

2014. jan. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Hát én is csatlakozom azok köréhez, akik képtelenek megtanulni azt, ami nem érdekes.

Ilyenkor azt szoktam csinálni, hogy becsukom a könyvet és nem tanulok, megnyugtatom magam, hogy majd a suliban. Aztán néha sikerül, néha nem.

De nem is vagyok jó tanuló, egyszerűen a lustaságom miatt szenvedek és szívok is majd érettségin...

2014. jan. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ránézek a könyvre, elmosolyodom és lesz.rom az egészet :D
2014. jan. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!