Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 12-ik éves a lányom, nem...

12-ik éves a lányom, nem igazán tud örülni semminek és nem is érdekli szinte semmi, milyen ajándékot lehetne neki venni karácsonyra? Minek örülnek általában az ilyen idős lánykák?

Figyelt kérdés
2009. dec. 2. 09:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
97%

Az én lányom anno parfümnek örült a legjobban 12 évesen.

Én könyvnek. A szomszéd kislány ruháknak. Sokan számítógépes játéknak vagy DVD-filmnek.

Neked kellene tudni...

2009. dec. 2. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
98%

Nálunk ugyanez a helyzet csak fiúban.

Holnap lesz 10 éves, kapni fog egy mp4 lejátszót, számítógépe van, telója van, órát kap a nagyitól, a másiktól meg gipsz-kiönő készletet, mert szeret kézműves dogokat csinálgatni. Kap hozzá akril-festéket amivel szépen ki lehet pngálni.

De előre tudom, hogy semminek hirtelen nem fog örülni, keveselni fogja, de hát többre nem tellik.


Barátnőm kislányának vettünk névnapra fehér mágneses táblát, arra kirakosgathatja a fényképeket, jegyzeteket, rajzolgathat rá. Ő 11 és fél éves.


Esetleg valami arany-ékszer? Fülbevaló, gyűrű, én régen nagyon örültem ilyesminek, no meg persze valami smink készletnek tükörrel. Körömlakk. Elbíbelődik vele a szünetben, mert ugye a suliban nem engedik az ilyesmit.


Remélem tudtam segíteni.

2009. dec. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
55%
Suliba is engedik a sminket! Az más dolog, hogy egy 12 éves lánynak nem kell(!!!) smink! Utálom ezeket a giccsmajom plázacicákat! Ugye ezt nem gondoltad komolyan kedves anyuka?? Én mindennek tudok örülni, mert látom, hogy szívből adták bármi legyen az! Kérdezd meg, hogy ő minek örülne! Arany-ezüstöt még nem fogja értékelni esetleg bizsu! Én epilátort, kozmetikumokat, parfümöt, ruhákat, cipőket kapok!
2009. dec. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát...1-2 éve anyuék elvittek engem az Auchanba, mert látott az újságba hajvasalot, hajgöndörítöt és formázot.

Most meghalnék a ha nem lenne hajvasalom:D. Most is van a Tescoba/ Auchanba.

2009. dec. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
79%
Egy kis törődést! Elég olcsó és praktikus, mert megtérül: kapsz érte pl. szeretetet és azt is megtudhatod, mi érdekli. Mert biztosan van egy álma. De a világába csak azt engedi be, aki megérti, törődik vele és nem nézi le az álmait.
2009. dec. 2. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, aranyosak vagytok. Sajnos a lányom nem tud örülni és nem is tud becsülni szinte semmit. Számítógépet már 3-om évesen kapott van telója, mp-je, hifi stb, szinte mindene van, a sminkek nem érdeklik az ékszerek sem, olvasni nem szeret, sőt a ruhák sem érdeklik. Ezért szerettem volna tudni, hogy mégis egy ilyen idős kislány minek tudna esetleg örülni. Mégegyszer köszönöm mindenkinek!
2009. dec. 3. 05:11
 7/15 anonim ***** válasza:
88%

Nézzük a dolgok pozitív oldalát:én most leszek 14 éves decemberben,de a SZÜLETÉSNAPOMRA SEMMIT NEM KAPOK ÉS SOHA NEM IS KAPTAM,CSAK NÉMI TÖRŐDÉST,és mennyire megelégedtem vele..ő is kaphatná ezt..vagy hajvasalót is kaphatna..ha mp3-ja van,akkor vegyetek neki mp4et,vagy új telót..a teló mindig bejön:én sosem unom meg a telefonokkal való bibelődést.Három éves a telefonom,máig rakok rá és hallgatok zenéket rajta..de már tudnék örülni egy újnak..vagy a nyomtatóba patronnak..vagy mondjuk vedd meg neki te a nyomtatót,az egyik rokon meg a patront(patronokat) és emellé még vmi kisebb ajándékot..

Szerintem nála nem a megbecsüléssel van gond,hanem azzal,hogy mindent egyedivé akar tenni-ÉS MIT CSINÁLJON,ugráljon örömében és énekelje,hogy éljenek az ajándékok meg éljen anya??Ugyanmár..ha megköszöni annál többet mit tegyen..én mást nem csinálok..megköszönöm,elszórakozgatok az ajándékokkal és kész..:)

2009. dec. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem, már ne is haragudj, de a gyreked rettentően el van kényeztetve, túl sokat képzelhet magáról, hogy nem tud örülni annak, amit attól a személytől kap, aki valószínűleg a legjobban szereti a világon Őt. Vagyis Te. Én Anyukámtól bármit kapok, legyen az akár egy drágább joghurt vagy valami különlegesebb üdítő, örülök, mert gondolt rám és örömet akart vele szerezni. nem hinném, hogy a Te gyereked igazán megbecsülne Téged, pedig mit nem adnék, ha most lennénk olyna anyagi helyzetben, hogy lelkiismeretfurdalás nékül kérhessek mondjuk egy új mobiltelefont például. Értékelendő, hogy Te ezek után is a gyerekre gondolsz, hogy mivel szerezhetnél neki örömet, de jobban tennéd inkább, ha komolyan elbeszélgetnél vele a dolgok értékéről meg hogy mit is jelent ez az egész, szeretetet adni és kapni...
2009. dec. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindazoknak akik válaszoltak. És kívánom minden gyermeknek, hogy legyen nagyon boldog békés a szeretet ünnepe. Bárcsak én is elmondhatnám mindezt, de remélem egyszer eljön az az idő amikor a lányomnak igazán fontos leszek. Mégegyszer KÖSZÖNÖM nektek! Üdv.
2009. dec. 3. 18:53
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Az a csajszi nagyon igazságtlan lehet :( 16 éves vagyok, ismerek egy hasonló lányt. Ő úgy kezeli az anyját, mintha valami rongy lenne :S Nagyon elkeserítő. Beszélj a lányoddal mert ez nem mehet így :( Sok szerncsét, és békés Karácsonyt mindkettőtöknek!
2009. dec. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!