Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A waldorfos iskolánkban miért...

A waldorfos iskolánkban miért kényszerítik a szülőket, hogy lépjenek be a Magyar Antropozófiai Társaságba?

Figyelt kérdés
2014. márc. 10. 11:53
 1/9 A kérdező kommentje:
Máshol is van ilyen?
2014. márc. 10. 11:54
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi az, h kényszerítik őket?
2014. márc. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
47%
ne lépjetek be, ez egy sátánista szekta!
2014. márc. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
94%

Pénzimádó szabadkőművesek.

Tartsd távol magad tőlük.

2014. márc. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
94%
Nálunk ugyanez van Miskolcon. Havi 20 ezerrel kell támogatni az alapítványt, és 10 ezerrel az iskolait.
2014. márc. 11. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Kötelező belépni.
2014. márc. 13. 11:35
 7/9 anonim ***** válasza:
89%

Szia! Na majd megkérdezem a waldorfos barátainkat erről, de szerintem náluk nem kötelező ez (legalábbis nem mondták sosem). Azt mesélték, vannak szülők, akik teljesen tartják magukat az antropozófiai elvekhez (pl. sapkát kell hordani az óvodásnak), vannak, akik is-is, és vannak, akiket egyáltalán nem érdekelnek ezek a dolgok.

Szóval náluk nem hinném, hogy kötelező…


Egyébként ez egy érdekes erkölcsi problémát vet fel, mivel a Waldorf-pedagógia alapja az antropozófia, ergó, ezt el kell fogadnia azoknak, akik ezeket az intézményeket választják.

Nekem mindig fura, és etikátlannak tűnő magatartás az, ha valaki – hogy vulgáris példával éljek – egyszerre akar „b*ni és szűznek maradni”.

Ilyen az is, amikor pl. megkeresztelnek egy gyereket, mert az szokás, de aztán nem tartják az adott vallás követelményrendszeréhez magukat (pl. nem járnak templomba, nem imádkoznak evés előtt vagy bármi).

Ha valamit felvállal az ember, akkor abból nem lehet csak a kényelmes dolgokat kimazsolázsni.

2014. márc. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
15%
az antropozófiai társaság sátánista szabadkőműves társaság
2014. márc. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia! A 7. válaszoló vagyok újra. Megkérdeztem az ismerősöket, akiknek ilyen oviba/iskolába jár a gyerekük, azt mondták, nekik az ovinak/isinek kell fizetniük kb. 30 ezret, nem tudnak róla, hogy az Antropozófiai Társasággal kapcsolatuk lenne.
2014. ápr. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!