Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Aki nem akar szoptatni milyen...

Aki nem akar szoptatni milyen jogon kényszerítik a csecsemősök? Miaz hogy megfogják a mellét hogy van a tej? EEgyáltalán ki engedi ezt meg?

Figyelt kérdés
Én szoptattam ,de aki nem akar azt milyen jogon fogdossák meg mondják hogy pedig akkor is fog?ez mióta működik igy!
2013. márc. 29. 18:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
35%
Mert a legjobbat akarják a babának, ellentétben az olyan anyával, akinek van teje de nem hajlandó. Az ilyeneknek nem való gyerek. Amugy meg joga nincsen, közölni kell hogy ne fogdosson ennyi.
2013. márc. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
36%

Nem tudom felénk ( 3 szor szültem az elmúlt 6 évben) soha senki nem fogdozta a mellemet (hacsak nem kértem már kínomban első babánál mikor sehogy se tudtam cicire tenni) kb. nem érdekelt senkit mit csinálok, se én se a szobatársam.

Egyébként olvastam itt egy kérdést nemrég ahol ez volt a lényeg hogy anyuka kijelentette hogy ő egy percet sem hajlandó szoptatni és hogy mi lesz akkor a kórházban megcsinálhatja e neki a tápszert stb.

És én megértem (vagyis nem értem de elfogadom) hogy nem akar szoptatni utálja az egészet vagy bármi, de azt a 3 napot amiből az elsőn még meg se indul a tej, bírja már ki szoptatással (illetve adnak cukros vizet is eleinte a babának ha még nem indult be ugyebár a tej) azt a 2 napot aztán beveheti a nőgyógyászával feliratott gyógyszert és otthon 2 nap múlva azt ad amit akar.

2013. márc. 29. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
67%

Ilyet még én se hallottam.

Ahol én szültem, ott úgy leszarták a csecsemősök az egész ki szoptat, nem szoptat témát, hogy az már a közröhej kategóriát súrolta. Még segíteni se jöttek, pedig kék fény alatt volt a babám, kértem, hogy jöjjön valaki, segítsen mellre helyezni, de nem csináltak semmit.

Ha szoptat valaki és van teje, akkor van, ha nincs, akkor megvárják, hogy baja legyen a kicsinek és akkor, orvosi utasításra adnak neki tápszert. Hogy adsz cumit, cukros vizet, babavizet bármit a gyereknek... na azzal rohadtul nem foglalkoznak.

Én még ilyet nem hallottam, hogy sorban járnak a csecsemősök és "átnézik" a cicit, hogy van-e tej...ja, persze... aztán rád kötik, ha nem akarsz szoptatni. :)

2013. márc. 29. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%
Ahol én szültem (Kisvárda), ott igenis nagyon figyeltek arra, hogy az anyukák szoptassák a babákat. Mindenben segítettek a csecsemősök, figyelték, hogy rakjuk cicire a babát, van-e tej, és ha muszáj volt, megfogták a mellünket, mivel még nem indult be a tejelválasztás, vagy nehezen, a baba pedig még nem igazán tudta, mit "kell" csinálni a cicivel stb...
2013. márc. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én az István kórházban szültem, akartam szoptatni de sajnos nem indult be még a második nap sem a tejem :( Először csak puffogtak aztán ketten odajöttek és egyik az egyik mellemet a másik meg a másikat nyomogatta, húzogatta stb. Utána rá rakták a mellszívót, azzal sem jött majd otthagytak, de hallottam hogy kifele az egyikőjük megjegyezte milyen szánalmas vagyok, hogy még szoptatni sem tudok. Nagyon szuperül esett, tényleg, akkor és ott pont arra volt szükségem, az ilyen b*nkó nővéreket háton kellene veregetni egy jó nagy péklapáttal!
2013. márc. 29. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
76%
Nálunk is rángatják, már ott megutáltatták velem az egészet. A másik meg, hogy a védőnő végig akart nézni egy komplett szoptatást. Ott erőszakoskodott, hogy de igen is most szoptassam előtte. Hát ott elborult az agyam, kitessékeltem a lakásból, másnap lemondtam a védőnői szolgálatot.
2013. márc. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
86%

Én is Kisvárdán szültem és hasolót tapasztaltam mint a 4-es.

Császároztak és amikor behozták hozzám az őrzőbe akkor megnézte van e előtej,mondta van nagyon jó és mellém tették a babámat és a szájába tuszkolták a cicimet.

2013. márc. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
2013. márc. 29. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Hát nekem az akkor is magas! Levetköztet és megrángatja a melled? Mire föl? Velem tuti jól jártak volna az ilyenek! Elképesztő!
2013. márc. 30. 11:01
 10/11 A kérdező kommentje:
Ja ahol én szűltem ott megkérdezte! a szoptatási tanácsadó hogy oda nyúlhat e segíteni?a csecsemősöknek meg eszük ágába se volt nyúlkálni megmutatták mit kell csinálni vele aztán ha kellett segítettek.
2013. márc. 30. 11:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!