Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tennétek ha a 14 éves...

Mit tennétek ha a 14 éves lányotok azzal állna elő, hogy odaköltözik a 21 éves pasijához?

Figyelt kérdés
2014. márc. 10. 12:56
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
94%
Közölném vele,hogy: NEM
2014. márc. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
94%
Semmiképpen nem engedném. A pasi járhatna a mi házunkba ha normális az illető, de ha nem, akkor feljelenteném a pasit zaklatásért, kiskorú megrontásért, akármiért.
2014. márc. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
94%

NEM!

Téma részemről le lenne zárva.

2014. márc. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 kíváncsicska ***** válasza:
100%

Attól függ mennyire értelmes a 14 éves lány.Megpróbálnám megértetni vele, hogy ez nem jó ötlet,mert:

1. túl fiatal ahhoz, hogy összeköltözzön egy sráccal.

2. ha odaköltözik akkor elvileg "nagy"lány és önálló, tehát nem szorul szülői segítsége,így ne számoljon azzal, hogy ha netán hazajönne, hogy anya-apa kellene egy kis pénz erre meg arra, akkor kap.

3. nem várhatja el a srác szüleitől sem hogy eltartsák.

4. egy 14 éves lánynak nem feltétlen van még szüksége rendszeres nemi életre, ami ugye egy 21 éves srác esetén meg szinte természetes.

Hirtelen ennyi minden jutott eszembe.Megpróbálnák kompromisszumra törekedni, hogy megoldjuk ezt a problémát, mert ez igeni probléma szerintem.

Nem szeretném, ha a lányom ezzel állna elő 14 évesen.Akkor valószínű, hogy úgy érezném valamit nagyon elrontotam a nevelésében

2014. márc. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
94%

KIZÁRT.


(...és elgondolkodnék, hogy hol voltam a kislányom 14 éves kora ELŐTT, amikor már nyilvánvalóan együtt volt egy felnőtt férfival, valószínű, hogy az összeköltözés nem 1 hetes kapcsolat eredménye, így már 13 évesen is szexuális életet élt egy 20 évessel... én akkor vajon hol voltam? hogyhogy nem tűnt ez fel?)

2014. márc. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Mélyen magamba néznék...
2014. márc. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
azt, hogy no way. de azt hiszem, én már jóval korábban elgondolkodtam volna, h mit szólok ahhoz, h a 14 éves, szinte gyerek lányomnak 21 éves pasija van... és most meg még le is akar lépni otthonról... valami nagyon nincs rendben
2014. márc. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Megkérdezném, hogy miből óhajtaná eltartani magát, ha már ilyen késznek érzi magát egy "előházasságra".

Felhívnám a figyelmét arra, hogy milyen egyéb kötelességek járnak azzal, ha ő együtt él egy férfivel, pénzbeni hozzájárulás a rezsihez, gondoskodás az ételről, ruhamosás, vasalás, takarítás, stb.

Megkérdezném tőle, hogy EZT AKARJA?

Arra is felhívnám a figyelmét, hogy a pénz megszerzése, a háztartási munka végzése mellett tanulnia kell, hisz iskola köteles, nem mellesleg, ahhoz, hogy később vigye valamire az életben, nem is keveset, hanem nagyon sokat és keményen kell tanulnia, és még hosszú-hosszú éveket kell tanulnia.

Illetve még azt is megemlíteném, hogy ugy tudja, hogy ez a kapcsolat nagy eséllyel, és sokat jósolva neki nem fog tovább tartani néhány évnél, és akkor utána hová szándékozik menni? Elkótyavetyélne egy ilyen tiszavirág életű kapcsolatért egy olyan "gondtalan" fiatalkort, amit nem tud visszahozni, ami egyszer adatik meg, hogy csak a tanulásra, gyűjtésre: zenetanulás, bármi más, amiben tehetséges, nyelvek, sport, bármi koncentrálhasson, s nem kell még a sárga csekkeken rágódnia.

Valami ilyesféléket kérdeznék meg tőle úgy, hogy ezekre egytől egyig választ is várnék. Talán így elgondolkodna ezen.

És egy esetlegesen bekövetkező nem kívánt terhességre is felhívnám a figyelmét, hogy ezt a részét is érintsem a dolognak, valamint a HPV vírusra, és társaira.

2014. márc. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
88%

5. válaszuoló vagyok.

Ezt kaptam a kérdés kiírójától PRIVÁT ÜZENETBEN (nem értem, hogy miért ilyen módon kellett ezt leírni, de megosztom a többi válaszolóval is, mielőtt ők is kapnak egy hasonló leszúrást.


NEM ítélkeztem, hanem elmondtam a véleményem, hogy a helyedben ÉN hogyan gondolkodnék, mit éreznék.


Köszönet helyett egy ilyen válasz... téged minősít, ne is haragudj.


"Nyugi! Én sem engedtem el és szépen elmagyaráztam neki, hogy mit vállalna ezzel a tettével. Én nem gondolkozok el azon, hogy hol voltam 14 éves kora előtt. Sokan csak ítélkezni tudnak felettem. Nem is magyarázkodom. Egyszerűen annyira szerelmes ebbe a fiúba, hogy retteg attól, hogy elhagyja! Ez az oka annak, hogy elakarna költözni!"

2014. márc. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Pont 14 éves a lányom. Tehát beletudom képzelni magam a helyedbe. Nagyon kinyilna a bicskám. Soha nem bántom a gyerekeim, most se tenném, elbeszélgetnék vele, ahogy az előttem valók is tennék, de ha szép szó nem segitene, kapna pár pofont az tuti! Nem hagynám hogy elcsessze az életét!!
2014. márc. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!