Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Anorexiás a barátnőm?

Anorexiás a barátnőm?

Figyelt kérdés

17 éves, nagyon jó alakja van ( mindenki szerint) de mostanában ilyeneket mond: hogy nem evett 50 órája főtt ételt, meg egy nap megiszik 3 liter vizet hogy ne legyen éhes, meg hánytatta magát, mert rosszul volt..meg hogy nagy a hasa..

Aggódom érte, de nem értem miért mondja ezt el nekem.. Úgy tudom aki valóban beteg, az inkább próbálja eltitkolni


2014. márc. 15. 15:49
 1/3 anonim ***** válasza:
70%

"Úgy tudom aki valóban beteg, az inkább próbálja eltitkolni" Nem minden esetben.

Én testképzavaros vagyok és étkezészavaros.

Vannak brutális éhezetetéseim,de én felvállalom. Nem,nem mondom el,nem kürtölöm szét,nem vagyok rá büszke. De ha kajával kínálnak mondom "nem nem kérek" és elkezdik,hogy de-de egyek akkor közlöm nem én nem szoktam enni.

Tudják az osztálytársaim,ismerőseim rólam ezt a "betegséget" igazából tök egyértelmű,mert javarészt sosem láttak még enni,még ha ilyen egésznapos kiránduláson voltunk sem.

Fontos tudni,az orvosok ezen nem segíthetnek. Ez egy olyan "harc" amit csakis egyedül lehet megvívni.

2014. márc. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ja első, aztán vagy beledöglesz, vagy nem...

Barátnőm húga többször visszakerült kórházba az anorexiája miatt, majdnem meghalt.

Túry doktor úrnak köszönheti az életét.

Igenis kell valamilyen segítség neki.

Mondom ez úgy, hogy nekem meg bulímiám kezdődött kb. 10 éve.

Kineziológus segített nekem, azóta már szültem egy gyereket is, bár ez szerintem olyan, mint az alkoholista, sosem leszel teljesen jól, csak "gyógyult alkoholista".

2014. márc. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nagyon úgy néz ki, hogy anorexiás. Mindenesetre valami nagyon nincs rendben vele! Mindenképpen orvoshoz kell mennie, ha élni akar!
2014. márc. 16. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!