Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A lányom elkezdett cigizni....

A lányom elkezdett cigizni. Mit csináljak, hogy leszokjon?

Figyelt kérdés
hallottam már olyat, hogy a szülő a legerősebb cigiből vett egy dobozzal, odaadta a gyerekének h szívja el amennyit bír és így megutálja a gyerek.ez igaz? Várok más tanácsokat is!
2014. ápr. 22. 16:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem jó ötlet, abba belehalhat (ha hallottál már nikotinmérgezésről vagy oxigénhiányos állapotokról).


Most már sokat nem tehetsz. NE adj rá pénzt és ne engedd otthon cigizni. Amikor állandóan a haveroktól kell kunyizni, az gáz. AMúgy meg saját kárán tanulja majd meg, mit jelent, már késő nevelni.

2014. ápr. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Igazad van. Tényleg hülyeség. Köszönöm meglátjuk mi lesz.
2014. ápr. 22. 16:22
 3/16 anonim ***** válasza:
hát ez a megundorodik a cigitől sem tart sokáig. akár hányszor voltam anno baráti összejövetelen ahol általában egyiket szívtuk a másik után kb 2napig tartott az undor. tehát amelett hogy veszélyes ahogy az első válaszoló írja, felesleges is. amit ír az első az jó, nem adsz neki pénzt, de arra is vigyázz nehogy "kiszolgálja" magát. és max kevesebbet cigizik, de innentől már tényleg nem tudsz sokat tenni. ha nagyon tiltod az sem jó mert ellened fordul. mennyi idős amúgy?
2014. ápr. 22. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
36%

Sokkterápia.

Én kiragasztanék a helyedben a szekrénye belső oldalára, ajtajára, bedugnék a cuccai közé tüdőrákos emberekről képeket.


Ugye Te nem dohányzol?

2014. ápr. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Szerintem ilyesmivel nem lehet leszoktatni.

El kell érni, hogy ő is le akarjon szokni. (addig próbálkozhatsz bármivel, úgyse ér semmit)

Emellett ne adj neki pénzt, a cigi elég drága, a barátok egy idő után nem fognak neki adni:D

2014. ápr. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
53%
hány éves a lánya?
2014. ápr. 22. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Ha akarja abba hagyja.. nem csak felnőttnél van az hogy ha elmében eldönti le rakja ha nem akkor nem..
2014. ápr. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Általános iskolában gyújtottam rá először. Fősuli alatt hagytam abba. Magamtól. És senki nem tudott volna lebeszélni róla, amíg én cigizni akartam.


Fontosabb lett az egészségem.


Esetleg előtérbe lehetne helyeznetek együtt az egészséges életmódot. A mozgást. Menjetek el együtt edzeni. Futás, úszás, biciklizés, edzőterem, aerobik... Amellett, hogy közös program, a cigi mellé nem esik jól.


Tiltani nem ér semmit. De persze támogatni sem kell.

2014. ápr. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Hány éves??
2014. ápr. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Ne adj neki semmi pénzt,ünnepekre se soha.Ha nem lesz miből venni le KELL tennie mert a haveroktól nem kérhet minden nap mert kinézik egy idő után azt meg ő sem akarhatja..
2014. ápr. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!