Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Nálatok általánosban mi a...

Nálatok általánosban mi a büntetés rossz bizonyítvány esetén?

Figyelt kérdés
2014. máj. 13. 18:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
nekem általában jó szokott lenni a bizonyítványom, de volt párszor, hogy becsúszott év közben pár egyes. Csak annyit mondtak, legközelebb jobban tanuljak, meg készüljek fel. Különösebb büntetést sosem kaptam...de ahány ház, annyi szokás
2014. máj. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
hányadikos vagy?
2014. máj. 13. 18:23
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én nem mostanában voltam általános iskolás, hanem a 90-es években. Az a helyzet, hogy apám egyedül nevelt és kicsit sem tolerálta az ilyesmit. Előkerült a nadrágszíj, szőnyegporoló, fakanál. Mikor melyik. Kénytelen voltam hozzászokni a tanuláshoz.Utólag már nem haragszom, mert jó eredményeket értem el még fősulin is. Hiszen belém lett nevelve a szorgalom, tanulás. Anyámmal élő testvéreimnél nem ezt látom.
2014. máj. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

verni biztos nem fogom

ha meg nem engedem el táborozni, akkor meg magammal is kiszúrok...

2014. máj. 13. 22:15
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Engem számítógép megvonással büntettek. A telefon számlát a saját zsebpénzemből kellett fizetnem, úgyhogy ezzel el is vágtak a külvilágtól.

A legdurvább büntetés amit kaptam, a zsebpénz megvonás volt.

Viszont amire mindig emlékezni fogok, az a szüleim csalódottsága.

2014. máj. 14. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem volt rossz bizonyítványom,jeles tanuló voltam/vagyok,de ha év közben csúszott/csúszik be egy-két rosszabb jegy,azért sajnos kaptam/kapok.Ritkán kaptam büntetést,nem gépezhettem.Ami bennem maradt és szerintem még előfog kerülni 2-3 év múlva,hogy téged sehová nem vesznek fel,lusta vagy,nem tanulsz és ehhez hasonlók.
2014. máj. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

nekem épp elég büntetés látni azt,hogy a szüleim csalódottak,mert tudják,hogy többre is képes lennék.aztán meg rákezdik,hogy nem lesz belőlem semmi,meg nem vesznek fel sehova,és akkor már tényleg elszégyellem magam.

ha alapvetően értelmes gyerek,szerintem nem kell szigorúan megbüntetni,csak leülni vele beszélgetni.hány éves/hanyadikos?

2014. máj. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
11 éves, ötödikes
2014. máj. 14. 15:20
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Engem próbáltak büntetni, a vége az lett, hogy semmit sem mondtam el a szüleimnek. Egyest kaptam, be sem írtam. Itt állok 17 évesen, 11.es fejjel, és anyám az idei évben egyetlen egyszer sem látta a jegyeimet.


Szerintem a gyermeket nem büntetni kéne, hanem segíteni neki. Azért rossz a jegy, mert lehet nem érti, vagy nem is érdekli az a tanagyag.


Engem lelkileg nagyon megsebzett az, hogy olyan jegyekért kapok büntetést, amiket nem is értek. És senki sem segített megérteni, holott kértem a tanárt is, és a szülőket is.


Szerintem inkább segíts neki megtanulni amiből rossz jegye lett. A büntetés semmit sem ér. Vagy csak nagyon keveset.


L

2014. máj. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

hetente háromszor jön hozzá tanár

az egy órából fél óra legalább veszekedés

2014. máj. 18. 12:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!